2021.05.04. 09:48

Győztek és előztek

munkatársunktól

Fotós: Bencsik Ádám

Nem zavarta meg a korai, 11 órás kezdés a Hódmezővásárhelyi FC-t a labdarúgó NB III. Közép csoportjának 33. fordulójában, ahol Kandó Róbert legénysége a Paks II. otthonába látogatott, és gyűjtötte be 3–1-es győzelmével mind a három megszerezhető pontot.Felemás formát mutat a ta­vaszi szezon során a paksi egyesület fiókcsapata, amelynek már el kell kezdenie hátrafelé tekingetni, az atomvárosiakat is utolérte a kiesés veszé­lyének szele. Ennek megfelelően több, az NB I.-es kerethez tartozó játékos is az NB III.-as csa­patban kapott lehetőséget, így a szegedi belsővédő, Szél­pál Norber, illetve a forráskúti támadó, Ádám Martin is pályára lépett a hódmezővásárhelyiek ellen.

Mindezek ellenére rendkívül korán, már a 2. percben előnybe került a HFC: Molnár Ádin egy gyors és pontos kontratámadás végén került ziccerbe, és nem hibázott, magabiztosan lőtt a korábban a Ferencvárost is megjárt Holczer Ádám kapujába.

Játékban már az első perctől kezdve a Paks dominált, ám a második találatot is a Hódmezővásárhely szerezte, ezúttal Bojtos ugratta ki Tapiskát, és ő sem rontotta el a ziccert, 2–0.

A fordulást követően is a hazai csapat támadott, a HFC pedig labdaszerzései után minél hamarabb igyekezett eljutni a kapuig. Az 54. percben ugyan még Budai Imre szépíteni tudott, erre viszont Bojtos egy jó 16 méterről megeresztett lövéssel azonnal góllal válaszolt. Több találat nem született, így ismét sikernek örülhettek a vásárhelyiek, akik 3–1-es győzelmükkel meg is előzték a Paks II. csapatát.

Kandó Róbert: – Óriási gratuláció jár az egész csapatnak, mert hétről hétre olyan emberfeletti teljesítményt nyújt, hogy csak és kizárólag elismeréssel tudok beszélni minden tagjáról. Nagyon szeretném, ha ez a megkezdett remek széria továbbra is folytatódna.

Paks II.–Hódmezővásárhelyi FC 1–3 (0–2)

Labdarúgó NB III., Közép csoport, 33. forduló. Paks, 100 néző.

Vezette: Bana Gergely (Perák, Gyöngyössy).

Paks II.: Holczer – Delea (Zsibár, a szünetben), Szélpál, Szekszárdi, Szendrei, Szabó B., Görög (Gyurkits, 64.), Süvöltös (Bognár D., a szünetben), Kovács L. (Vas G., 59.), Ádám, Budai.

Vezetőedző: Kindl István.

Hódmezővásárhelyi FC: Weszelovszky – Zahorán (Tóth J., 19.), Huszár, Gyüre (Orovecz, 59.), Molnár Á. (Kemény, 93.), Ludánszki, Katona, Forró, Tapiska, Bojtos, Rau.

Vezetőedző: Kandó Róbert.

Gólszerzők: Budai (54.), ill. Molnár Á. (2.), Tapiska (41.), Bojtos (54.).