Fontos siker Zalaegerszegen

2021.11.22. 06:59

Győzelemmel búcsúzott el a szegedi csapattól Loncsárevity Adrián

Nagy lépést tett a bajnoki cím megvédéséért a Zengő Alföld Szegedi TE férfi tekecsapata a szuperliga 9. fordulójában, hiszen a nagy rivális Zalaegerszeg otthonában 6:2-re nyert.

M. J.

A piros mezes szegediek (balról Zapletán és Karsai L.) nagyszerű győzelmet arattak Zalában. Fotó: Katona Tibor/MW

A két nagy rivális az előző bajnokságban mindössze egyszer találkozott, akkor Zalaegerszegen 4:4 lett a végeredmény, majd a zalaiak Szegedre nem utaztak el. Ezzel az eredménnyel most is kiegyeztek volna előzetesen a Tisza-partiak.A meccs első két párjában Kakuk Levente Karsai László, míg Kozma Károly Zapletán Zsombor ellen lépett pályára.

Még csak a meccs első szettjének a felénél jártunk, amikor elromlott a kettes pályán az automatika. A zalaiak segítségére sietett három szegedi, Karsai Ferenc elnök, Ács Tamás és Loncsárevity Adrián, akik révén nagyjából háromnegyed óra alatt sikerült üzemképessé tenni a pályát. Ez a szünet leginkább Kakukot zavarta meg, aki tőle szokatlan módon mindössze 532 fát ért el, így Karsai L. hatvan fával legyőzte. Zapletán végig kiegyenlített összecsapáson nyert mindössze két fával, így a Szeged ekkor 2:0-ra vezetett.

A folytatásban ismét két kiegyensúlyozott párharc következett Fehér Zoltán és Brancsek János, illetve Járfás Szilárd és Loncsárevity között. Mindkét szegedinek az utolsó szettben csak arra kellett figyelnie 2:1-es vezetésnél, hogy megőrizze az addig megszerzett faelőnyét, ez pedig mindkettőnek sikerült. Loncsárevity négy, Brancsek kilenc fával verte ellenfelét, ezzel a Szeged 4:0-ra elhúzott, miközben 75 fával vezetett.

A hátralévő két vendégjátékosnak már csak arra kellett ügyelnie, hogy maradjon az előnyből, és ezt Kiss Norbert, valamint Fehér Béla teljesítette, bár mindketten kikaptak. A Zengő Alföld megkapta a több összfáért járó plusz két pontot, és 6:2-re győzött. Loncsárevity ezen a mérkőzésen szerepelt utoljára szegedi mezben, és hazaigazol Szerbiába, hiszen a világbajnokként neki járó, a 30 éven aluliakat megillető ösztöndíjat csak ebben az esetben kaphatja meg.

Az újonc Szegvár nem tudott csodát tenni Répcelakon, és 8:0-s vereséget szenvedett a bajnokság harmadik helyéért hajtó vasiak ellen.

Jegyzőkönyvek

Férfi tekecsapat szuperliga, 9. forduló: Zalaegerszeg–Zengő Alföld Szegedi TE 2:6 (3499:3545).

A párok: Kakuk L.–Karsai L. 0:1 (1:3, 532:592), Kozma K.–Zapletán Zs. 0:1 (2:2, 574:576), Fehér Z.–Brancsek J. 0:1 (2:2, 566:575), Járfás Sz.–Loncsárevity A. 0:1 (2:2, 622:626), Pintér K.–Kiss N. 1:0 (3:1, 620:596), Farkas Á.–Fehér B. 1:0 (3:1, 585:580).

Répcelak–Szegvár 8:0 (3552:3303).

A párok: Bíró P.–Rácz J. 1:0 (3:1, 586:543), Horváth Z.–Ohát I. 1:0 (4:0, 642:532), Móricz Z.–Schmidt L. 1:0 (3:1, 611:570), Bóka R.–Szabó G. 1:0 (3,5:0,5, 561:540), Molnár P.–Szabics K. 1:0 (2:2, 570:553), Tóth Á.–Márton J. 1:0 (3:1, 582:565).