2022.03.07. 11:05

Ennyit engedett a Szentlőrinc

A labdarúgó NB II. 26. fordulójában a Szeged-Csanád GA egy tizenegyesgóllal kikapott 1-0-ra Szentlőrincen.

Küzdelem volt, játék nagyon kevés, és ebben jobbnak bizonyult a Szentlőrinc. Fotó: Laufer László/MW

Csoboth Kevin helyett Kővári Róbert kezdett – ennyi volt a változás szegedi oldalon az előző meccshez képest. A hazaiaknál több meghatározó játékos (Andrija Drljo, Keresztes Bence, Németh Márk) hiányzott, illetve a két vezetőedző, Marian Sluka és Dragan Vukmir is a lelátóról nézhette a meccset eltiltás miatt.A szentlőrinci alakulat nem sietett el egyetlen pontrúgást, beadást sem, látszott, bőven elégedett lenne az egy ponttal.

Amúgy is a hazaiakra jellemző volt a döntetlen, hiszen a meccset megelőzően a 25 bajnokiból 10 alkalommal játszott ikszet a baranyai csapat.

Az első kapura tartó próbálkozás a hazai csapaté volt, Molnár-Farkas Tamásnak nem volt gond egy távoli beadás után összeszedni a labdát, majd a 18. percben Horváth Krisztofer a 16-os vonaláról középről lőhetett szabadrúgásból, a sorfalról szögletre pattant a labda.

A 28. percben Horváth K. jobbról laposan adta be a labdát, Kóródi estében nem érte el azt az ötös vonalán. A Szentlőrinc ott tördelte a futballt és húzta az időt, ahol tudta, a bíró ezt hagyta, és ez a játék nem ízlett a szegedieknek, akik nem tudták azt a folyamatos futballt bemutatni, amely jellemző rájuk. Nem volt sok esemény, majd a 34. percben 11-est kapott a Szentlőrinc, amelyet Harsányi értékesített, 1–0. A 38. percben Molnárnak le kellett érnie a bal alsó sarokba, amikor jött egy 16 méteres lövés. Ennyire futotta az első félidőben, azaz szegedi lövés nem találta el a kaput.

Rögtön helyzettel kezdett a Szentlőrinc, Hesz fejesénél kellett a labdát kiütni. Az 59. percben ziccerben hosszan vette át a labdát a 16-oson belül Kóródi, odalett a helyzet. A 66. percben Horváth K. bal lábas lövését védte Prokop, majd a szöglet után ismét a hazai kapus mentett.

Germán éppen csak beállt, lőtt, de egy védőről lepattant a labda, majd a hajrában csak a kapkodás jellemezte a meccset, bár volt még lehetőség szegedi oldalon.

Andorka Péter: – Kellemetlenül, de szervezetten játszó csapat ellen nem tudtuk a saját futballunkat mutatni. Ezen a mérkőzésen a labdarúgás helyett a küzdelem dominált.

Szentlőrinc–Szeged-Csanád GA 1-0 (1-0)

Merkantil bank labdarúgó NB II., 26. forduló.

Szentlőrinc, 400 néző.

Vezette: Antal Péter (Ország Péter, Király Zsolt). Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi, Hesz, Tamás L., Nagy B. – Rétyi (Török L., 68.), Jancsó (Havas A., 78.) – Harsányi (Nagy Zs., 90.), Szabó M., Biben – Grumics (Németh B., 90.). Megbízott edző: Pichler Gábor. Szeged-Csanád GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Bencze M. (Dobos Á., 62.) – Kovács M., Farkas A. – Kővári (Germán, 79.), Horváth K. (Debreceni Á., 79.), Gajdos – Kóródi (Csoboth, 62.). Megbízott edző: Andorka Péter. Gólszerző: Harsányi (34., 11-esből).