2022.04.12. 14:00

Háromperces rövidzárlat döntött

A labdarúgó NB II. 32. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Vasas vendége volt, és ugyan vezetett, ám a Vasas fordított, és nyert.

20220411 Vasas Szeged labdarúgás Nemzeti Sport Török Attila

Fotó: Török Attila

A Szeged kezdőjében megint nem volt ott Temesvári Attila, de legalább már a kispadon helyet foglalhatott. A vendégeknél Kővári Róbert és Kovács Milán eltiltás, illetve betegség miatt nem lehetett ott a keretben, helyettük újra lehetőséget kapott bal oldali védőként Bitó Martin – legutóbb Diósgyőrben állt be, azelőtt pedig január 30-án volt kezdő –, míg a középpályára visszatért Simon Ádám, aki múlt pénteken még a megyei I. osztályú Szeged-Csanád GA II. együttesében szerepelt a Bordány elleni bajnokin. A hazaiak­nál a szegedi Szivacski Donát a kezdőben várta a szülővárosa elleni mérkőzést.

A 8. percig kellett várni az első kapura lövésre, amikor Pekár jobbról befelé húzott, ballal lőtt, Molnár-Farkas Tamás könnyedén védett. A 10. percben Silye Erik lövésébe vetődött bele Ódor Máté, majd Simon Á. mentett fontos helyzetben – a meccs eleje a Vasasé volt.

A 13. percben remek támadás végén Ódor passza után Horváth K. lépett be a védője elé, majd ballal a bal oldali ötös sarkáról éles szögből lőtt Jova feje felett a kapuba, 0–1. Kilenc meccs után kapott gólt a Vasas… Szinte a következő támadásból Radó András egyenlíthetett volna, de gyatrán mellélőtt. A 16. percben Bencze Márk 25 méterről a bal kapufát találta telibe. Ódor lövése éppen csak elment a bal felső sarok mellett, azaz ültek a szegedi kontrák.

A 25. percben két veszélyes lehetősége is volt a Vasasnak, előbb Pejovics Danilo blokkolt, majd Hinora Kristóf lőtt fölé. A 32. percben a kapufa mentette meg a Szegedet a kapott góltól, Molnár F. a vonal előtt feküdt rá a kipattanó labdára.

A szünetben kettőt változtatott a Vasas, Cipf Dominik gólt is szerezhetett volna, de a lövése egy védőről pattant szögletre. Beszorult a Szeged, fölényben volt a Vasas, és az 58. percben Silye távoli lövéssel egyenlített, majd a 61. percben Hinora kilőtte a jobb alsó sarkot, 2–1. Három perc rövidzárlat elég volt a hazaiaknak a fordításhoz…

A 69. percben eldőlt a meccs, amikor szöglet után Otigba fejelt az ötösről a kapuba, 3–1.
A Szeged helytállt, ám a második félidőben nem bírta el a nagy nyomást.

Vasas–Szeged-Csanád GA 3–1 (0–1)

Merkantil Bank labdarúgó NB II., 32. forduló. Budapest, Illovszky-stadion, 1476 néző. Vezette: Bognár Tamás (Horváth Zoltán, Máyer Gábor).
Vasas: Jova – Szivacski, Ilyinbor, Otigba, Silye – Berecz Zs. – Pekár (Zimonyi, a szünetben), Hinora (Hidi, 88.), Pátkai (Márkvárt, 88.), Radó (Cipf, a szünetben) – Feczesin (Bobál G., 87.). Vezetőedző: Kuttor Attila.
Szeged-Csanád GA: Molnár F. – Ódor, Vári, Pejovics, Bitó – Farkas A., Simon Á. (Germán, 72.) Bencze M. (Kóródi, 72.) – Horváth K., Gajdos (Gréczi, 79.), Csoboth (Dobos Á., 79.). Megbízott edző: Andorka Péter.
Gólszerzők: Silye (58.), Hinora (61.), Otigba (69.), ill. Horváth K. (13.).
Sárga lap: Ódor (39.), Simon Á. (51.), Csoboth (64.) Gajdos (64.),