2022.09.19. 08:51

Bronzérmes a női csapat

A bronzérmes szegedi női teniszcsapat (balról): Szalai Réka, Drahota-Szabó Dorka, Lehoczky Anna, Fenyves Gréta, Fenyves Angelika, Hajnal István.

Fotó: SZTE Sportmánia

Bronzérmes lett a Sonrisa SZTE Sportmánia női csapata a tenisz szuperligában. A záró két mérkőzésen ugyan vereséget szenvedett a szegedi Gellért SE-től és a is, de így sem veszélyeztette semmi a dobogós helyezést, köszönhetően az előző fordulók jó szereplésének.

– Elégedett vagyok az elért harmadik hellyel, mert a csapatunknak sérülések és egyéb problémák miatt nélkülöznie kellett az első számú két játékosát, Nina Potocnikot és Lukács Vandát, valamint az előző évben minden meccsét nyerő Barzó Lillát. A 18 éves átlagkorú fiatal csapat remekül szerepelve hozta a dobogós végeredményt. Nagyon büszke vagyok rájuk – nyilatkozta a női csapat vezetőedzője, Hajnal István.

A klub férfi másodosztályú csapata az OB II. felsőházi rájátszásában a negyedik helyen végzett, miután az utolsó, harmadik fordulóban 6:3-as vereséget szenvedett az MTK vendégeként.

Eredmények, női szuperliga, 4. forduló:

Gellért SE–Sonrisa SZTE Sportmánia 5:2.

Eredmények, egyéni: Varga V.–Drahota-Szabó D. 2:6, 4:6; Bíró M.–Fenyves G. 6:2, 6:2; Kis-Czakó E.–Lehoczky A. 6:2, 6:1; Susányi Zs.–Szalai R. 6:1, 6:2; Trója G.–Fenyves A. 4:6, 3:6. Párosok: Kis-Czakó E., Varga V.–Fenyves G., Drahota-Szabó D. 6:2, 7:5; Bíró M., Susányi Zs.–Szalai R., Lehoczky A. 6:2, 6:0.

5. forduló:

MTK–Sonrisa SZTE Sportmánia 7:0.

Eredmények, egyéni: Gálfi D.–Drahota-Szabó D. 6:2, 6:1; Nagy A.–Fenyves G. 6:0, 6:2; Molnár K.–Szalai R. 4:6, 6:2, 10:6; Wiandt V.–Fenyves A. 6:0, 6:2; Bodó B.–Mateas I. 2:6, 6:2, 10:5. Párosok: Wiandt V., Bukta Á.–Drahota-Szabó D., Szalai R. 2:0 játék nélkül; Bodó B., Stumpf A.–Fenyves A., Mateas I. 2:0 játék nélkül.

Férfiak, OB II., D csoport, 3. forduló:

MTK–Sonrisa SZTE Sportmánia 6:3.

Eredmények, egyéni: Liszka M.–Juhos T. 4:6, 6:4, 10:6; Krocskó J.–Zsigrai L. 6:4, 6:4; Egressy M.–Virághalmi T. 0:6, 1:6; Geönczeöl M.–Kovács B. 1:6, 1:6; Krocskó K.–Szabó K. 6:2, 6:1; Almádi A.–Kovács M. 6:0, 6:0. Párosok: Geönczeöl M., Egressy M.–Zsigrai M., Kovács M. 2:0 játék nékül; Liszka M., Almádi A.–Virághalmi V., Kovács B. 6:1, 6:2; Krocskó J., Krocskó K.–Juhos T., Hajnal I. 4:6, 3:6.