A labdarúgó NB II.-ben

2022.10.16. 18:53

Biztosan nyert Ajkán a Szeged-Csanád GA

A labdarúgó NB II. 12. fordulójában a Szeged-Csanád GA Ajkán vendégszerepelt, és a félidőig megszerzett 2–0-s előnyét megtartva, sőt növelve nyert 4–1-re.

Mádi József

A szegedi Kundrák Norbert (kék-feketében) gólt szerzett Ajkán.

Fotós: FPenovác Károly

Ahogy érezni lehetett a Mosonmagyaróvár elleni találkozó után, a szegedi kapuban Takács János kezdett (bajnokin 147 nap után), és szintén bekerült a kezdő sípszótól a pályára lépők közé Szakály Dénes, valamint Rédling Kevin és Szilágyi Zoltán is.

Már a kilencedik percben vezetéshez jutott a Szeged: Bíró Bence ugratta ki Gajdos Zsoltot, akinek a bal oldali beadása után Rédling érkezett az ötös másik oldalán, és a labda úgy jutott a hálóba, hogy a szegedi zavarta Szűcs Kristófot, aki öngólt vétett, 0–1.

A 13. percben Gajdos érkezett egy szöglet után, a fejese a kapus kezében kötött ki. Az első ajkai helyzetre a 18. percig kellett várni, amikor Donczecz Levente lőtt fölé a 16-oson kívülről. A 27. percben hatalmas hazai helyzet maradt ki: Zsolnai Richárd visszajátszott labdájából Csizmadia Zoltán a 16-os vonaláról lőtte éppen csak a jobb kapufa mellé a labdát.

A 31. percben jött a szegedi válasz, amikor Kundrák Norbert a 16-oson kívülről lőtt, Horváth Dániel bravúrral szögletre tolta a labdát. Kundrák révén hamarosan érkezett a második gól, amikor egy ajkai hiba után az ötösön került a labda a támadó elé, aki egy átvétel után nem hibázott, 0–2.

És a 60. percben eldőlt a három pont sorsa, amikor egy szabadrúgás után Szilágyi Zoltán maradt elől, majd jobbal a kapu közepébe tüzelt, 0–3.

Gajdos lövését könnyen védte a hazaiak kapusa, majd a szegedi hálóőr, Takács J. első komolyabb védése következett a 68. percben. A 78. percben Dragóner Filip érkezett a hosszún, és közelről passzolt a hálóba, 1–3. Ezután bemutatkozott szegedi oldalon a saját nevelésű, 17 éves Papp Áron, míg a meccs utolsó percében Dragóner lőtt mellé, a hosszabbításban pedig a debütáló Papp Á. lőtt gólt Pintér Ádám beadása után, 1–4.

Ajka–Szeged-Csanád GA 1–4 (0–2)

Merkantil Bank labdarúgó NB II., 12. forduló. Ajka, 1000 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ország Péter, Máyer Gábor).

Ajka: Horváth D. – Kovács N., Jagodics B. (Nagy B., a szünetben), Tar, Szűcs K. (Csemer, 12.) – Csizmadia, Görgényi – Kenderes (Dragóner, a szünetben), Zsolnai R., Doncsecz (Tajthy, a szünetben) – Gaál B. (Molnár M., 77.) Vezetőedző: Kis Károly.

Szeged-Csanád GA: Takács J. – Könczey, Szilágyi, Temesvári, Tóth B. – Farkas A., Szakály D. – Rédling (Papp Á., 79.), Gajdos (Bitó, 90+3.), Kundrák (Pintér Á., 79.) – Bíró (Daru, 49.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics.

Gólszerzők: Dragóner (78.), ill. Szűcs K. (10., öngól), Kundrák (35.), Szilágyi (60.), Papp Á. (90+1.).