Férfi kézilabda

2022.10.06. 18:18

12 gólos szegedi vereség a Pick Arénában az Aalborg ellen – GALÉRIA

Tönnesen első félidő végén kapott kétszer kétperces kiállítása következtében teljesen szétesett a Pick Szeged. Az Aalborg 41–29-es sikere után percekig szórványos fütty zárta a lelátóról a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójából rendezett mérkőzést.

Sebastian Frimmel (a labdával) négy gólt szerzett a mérkőzésen.

Pick Szeged–Aalborg Handbold (dán) 29–41 (15–17)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, B csoport, 4. forduló. Szeged, Pick Aréna, dr. Bérczy Mihály sportcsarnok, 5300 néző. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák).
Pick Szeged: Mikler – Sostaric 6, Garciandía 3, Bombac 1, Bánhidi 3, Bodó 2, Frimmel 4. Csere: Alilovic (kapus), Gaber, Rosta 4, Radivojevics 2/2, Martins, Blonz 1, Tönnesen 3. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Aalborg Handbold: Gade – Björnsen 6, Sandell, J. Nielsen 4, Möllgaard, Pálmarsson 1, Barthold 10. Csere: Aggefors (kapus), M. Hansen 11/3, Claar 2, Antonsen 1, Hangaard 6. Vezetőedző: Stefan Madsen.
Hétméteres: 2/2, ill. 4/3.
Kiállítás: 10, ill. 4 perc.

Nyilatkozatok:

Juan Carlos Pastor, a Pick Szeged vezetőedzője: – Jól kezdtük a meccset, az első félidő utolsó két perce és a második eleje viszont borzalmasra sikeredett. Ekkor öt góllal ellépett az Aalborg, onnantól kezdve semmi sem sikerült nekünk. Az ember nyerhet, veszíthet, de ilyen vereséget nem szenvedhet. Annak ellenére, hogy rengeteget dolgoztunk, nagyon mélyre jutottunk. Büszkék lehetünk a közönségünkre, de nem mutattuk meg azt a karakterünket, amelyet ők megérdemelnének. A gyors indításaikkal gyakorlatilag legyilkoltak bennünket. Sorozatban könnyű gólszerzési lehetőséget adtunk nekik. Elnézést kérünk mindenkitől a mai teljesítményünk miatt.

Bánhidi Bence, a Pick Szeged játékosa: – Ami a szakmaiságról szól, azzal egyetértek Pastorral. A harciasságunk széthullott a második félidőre, ezt sajnos nem először láthatták a nézők, hogy a második félidőben elhúz az ellenfél és nem tudunk visszajönni. Nem tudjuk, hogy mitől van ez az egész, nagyon sokat beszélgettünk erről az öltözőben. Köszönjük a szurkolóknak, hogy hatvan percen át mellettünk voltak. Össze kell dugnunk a fejünket, és közösen valahogy kijönni ebből a gödörből. Gratulálok az Aalborgnak.

Stefan Madsen, az Aalborg Handbold vezetőedzője: – Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, mert nem úgy kezdődött a Szegednek az idény, ahogy akarta. Az első félidőben ez be is igazolódott, jól játszott a Pick, ennek ellenére két góllal vezettünk. A szünet után fantasztikusan játszottunk, elégedett vagyok a mutatott játékunkkal.

Sebastian Barthold, az Aalborg Handbold játékosa: – Remek arénában és hangulatban játszhattunk ma este, erre minden klub irigykedhet. Elégedettek vagyunk, azt játszottuk, amire készültünk. Keményen védekeztünk, a második félidőben megleptük a hazaiakat a gyors lerohanásainkkal. Kulcsmomentum volt Aggefors beállása a győzelmünkhöz. Óriási büszkeséggel tölt el bennünket, hogy tizenkét góllal tudtunk nyerni egy ilyen csodálatos arénában a Pick Szeged ellen.

VÉGE

60. perc: Rosta elöl elütik a védők a labdát, Björnsen rohan egyedül, 29-40. Egy elveszett labdát megmentenek a dánok, majd Björnsen belövi, 29-41.  Ez a pont az i-re, amelyet füttykoncert kísér a lelátóról.

59. perc: elveszti a labdát az Aalborg.

58. perc: Nielsen beállóból, 29-38. Újabb dán védés, Björnsen találata a közte tizet jelenti, 29-39. Elindulnak hazafelé a nézők...

57. perc: Szita ad jó labdát Rostának, 29-37.

56. perc: Bombac ütemtelen lövését kirúgja a kapus. Tönnesen átlövését védi a kapus, Barthold indul üres kapura, 28-37. Erőteljes füttyszó a tízgólos különbség közelségére a válasz.

55. perc: Hansen a kapufára lövi a hetest, a kipattanót viszont bevágja, 28-36.

54. perc: tizedik alkalom sül el Hansen keze, 27-35. Rosta, 28-35.

53. perc: Hangaard kifelé cselez, 27-34. Sostaric labdáját betakarja a kapus.

52. perc: Bánhidi-gól, de hetes. Radivojevics jön, nem most járt pályán, hideg kézzel, a keresztlécről bepattan, 27-33.

51. perc: Bodó passzol a balszélre, Frimmel kezéből kicsúszik a labda. Indul Barthold, 26-33.

50. perc: Mikler újabb védése után támadhat tovább az Aalborg. Nem vagyunk barátságban sajnos a kipattanó labdákkal. Szerencse, aalborgi kapufa.

49. perc: Hansen hétméteresből, 25-32. Tönnesen cselezi be magát picit kisodródva, de bedobja, 26-32.

48. perc: Bodó harcossága gólt ér, 25-31.

47. perc: felharsan a lelátóról a "Harcoljatok, harcoljatok" rigmus. Miklerre nem lehet panasz, amióta visszajött. Rosta belül fut át, érvénytelen a gól. Nielsen, 24-31.

46. perc: Hansen nem a kis gólok mestere ma sem... 23-29. Bodó lövését védi a kapus, majd Nielsen szerez lerohanásból gólt, 23-30. Frimmel gyors válasza halvány vigasz, 24-30.

45. perc: Bombac első góljával 23-28.

44. perc: Mikler véd, kétszer, mindkétszer marad a vendégeknél a labda. Hansen lövését is leradírozza, majd Nielsen ziccerét is beállóból! Elképesztő, és még mindig az Aalborgnál a labda, időt kérnek a vendégek. És végül csak góllal zárják ezt a támadást, négy védés ellenére... Barthold beállóból, 22-28.

43. perc: Frimmel labdát lop és végigviszi, 22-27.

42. perc: Hangaard nagy napja ez az ötödik gólja, 21-27. Bánhidi fölé lövi.

41. perc: Björnsen a keresztlécre, majd Tönnesen a pipába, 21-26.

40. perc: Hangaard fut keresztbe majd lő a jobb alsóba, 19-26. Bánhidi sérülten is odateszi magát, 20-26.

39. perc: Barthold a balszélről, 18-25. Bodó gyorsan, de ez egyelőre kevés. Nagyon kevés. 19-25.

38. perc: Bánhidi hiába lép ki, Hangaard bevágja, 17-24. Tönnesen szépít, 18-24.

37. perc: hú, mit lőtt be Sostaric! Pont egy labdányi hely volt Aggefors hóna alatt, 17-22. Hansen elpörgetu Alilovic mellett, 17-23.

36. perc: eladja a labdát Bombac... Hansen a rövidbe, 16-22. Időt kér Pastor, ma másodszor. Füttyszó harsan fel a lelátóról, majd "Pick Szeged" rigmusban folytatódik.

35. perc: Bombac labdája rossz Bodónak... Ötgólos különbség az eredményjelzőn, egyelőre úgy látszik, Tönnesen 4 perces kiállítása megpecsételi a szegedi sorsokat. Alilovic ziccert véd, bravó!

34. perc: Alilovic első védése után Garciandía hibázik támadásban, majd nem érünk vissza, így Barthold tisztán lőhet, 16-21.

33. perc: Garciandía labdája bemegy a kapusról, 16-20.

32. perc: Sostaric a falból, kimarad. Barthold az üres kapuba, 15-20.

31. perc: a vendégek kezdi a második játékrészt, Miklert Alilovic váltja a kapuban. Claar óriási helyen, 15-18, először három közte. Bánhidi befordul, Aggefors véd. Barthold rohan, 15-19.

FÉLIDŐ

30. perc: villámgyors aalborgi válasz a jobbszélről, Björnsen, 15-17. Bombac közbelövését védi a kapus, de szabaddobás. Bodó átlövését oldalra tolja a kapus, időn túli szegedi szabaddobás. Ezt is Bodó jegyzi, a kéztengeren átmegy a labda, majd Aggeforsnál nyugszik meg.

29. perc: Tönnesen kap kétperces kiállítást szabálytalanságért, majd reklamálásért még kettőt... Hansen még a hetest is belövi, 14-16. Bánhidi küzd nagyot, emberrel a nyakán, 15-16.

28. perc: Bodó lőtt passzából Sostaric a szélről, 14-15.

27. perc: szegedi hiba támadásban, majd újra Hangaard szerez gólt, nem is kicsit, 13-15.

26. perc: Bodó átlövését védi a Gadét váltó Aggefors. Védekezésben újra pályán Bánhidi. Hangaard átlövésből, 13-14. Először vezetnek a meccsen a vendégek.

25. perc: visszarántják Bombacot, de a bírók sípja néma marad. Björnsen rohan a labdával, 13-13. Időt kér Pastor.

24. perc: nem volt sok helye Blonznak, de beteszi a rövidbe, 13-11. Hansen lövése a sáncról a hálóban köt ki, 13-12.

23. perc: Nielsen ejti át beállóból Miklert, 12-11.

22. perc: újabb labda a jobbszélre, újabb Sostaric-gól, 12-10. Szita kap kétperces kiállítás, nyakon ragadta a dánok támadóját.

21. perc: elveszik a labdát a vendégektől a játékvezetők. Keressük a rést.

20. perc: Nielsen kezéből lopja ki a labdát Sostaric, majd dobja be az üres kapuba, 11-10.

19. perc: Antonsen kap két percet. Martins átlövését védi Gade. Jön Szita, először védekezésben.

18. perc: Björnsen a jobbszélről, 10-10.

17. perc: érkezik a pályára Blonz és Martins, két irányítós játék a Szegednél. Garciandía bevágja a hosszúba passzívnál, 10-9.

16. perc: Hansen kezdi megcsillogtatni tudását, reméljük, nem sokáig. 9-8. Bodó fölé talpról. Claar ellen szabálytalan Bodó, kétperces kiállítás. Hansen kíméletlen büntetőből, 9-9.

15. perc: Sostaric a jobbszélről, 9-7.

14. perc: miközben dán szabaddobás, visszaérkezik a kispadra Bánhidi kötéssel a kezén. Antonsen beállóból, 8-7.

13. perc: Bombac, nagyon gyenge lövés. Mikler! Barthold nagy helyről ugrik be, a keresztlécről tolja a labdát. Az első kiállítást a vendégek balszélsője kapja. Rosta harcol nagyot a védőjével, hétméteres. Pimaszul elpattintja Radivojevics, 8-6.

12. perc: Hansen játssza magát ziccerbe, 7-6.

11. perc: Hansen lövésébe ér bele Rosta, oldalról jöhetnek a vendégek. Felix Claar csereként köszön be gyorsan, 7-5. Frimmel a szélről, mellé.

10. perc: nagyobb baj lehet Bánhidi kezével, ugyanis lemegy a fizioterapeutával az öltözőbe... Rosta újabb gólt lő, 7-4. Időt kérnek a vendégek.

9. perc: az első sárga lap ma este, Rosta kapja. Érvénytelen dán találat után Rosta-gól, 6-4.

8. perc: Barthold jól sáfárkodik a labdával ismét, 5-4. Bánhidinek a hüvelykujját vizsgálja a padon Dr. Janka Csaba csapatorvos.

7. perc: Pálmarsson előtt nincs ember, "ütközésig" mehet, 4-3. Nagy gól, Garciandía a rövid felsőbe, 5-3.

6. perc: Hansen távoli lövését kirúgja Mikler, a kipattanót viszont Barhold belövi a balszélről, 4-2. Rosta a pályán, Bánhidit már ápolni kell a padon. Megszületik közben Gade első védése is.

5. perc: a dánoknál is egy szélsőgól, de beállóból, Barthold, 3-1. Jön rögtön a szegedi válasz, Bánhidi 4-1.

4. perc: Frimmel fut be a szélről, Bombac-assziszt, beállóból, 3-0.

3. perc: Pálmarsson talpról, Mikler tenyerén csattan a labda.

2. perc: labdaszerzés után a balszélről is lövünk egy gólt, Frimmel a rövid alsóba, 2-0. Nyitott védekezéssel kezd a Pick, Frimmel mozog rengeteget.

1. perc: a szegediek indítják útjára a labdát, szabaddobás után Sostaricra jön ki a figura, 1-0.

18.42: megérkeztek a pályára a csapatok, az EHF himnusza után kezdődhet a mérkőzés.

18.38: a világ egyik legjobb bírópáros, a francia testvérpár, Charlotte Bonaventura és Julie Bonaventura vezeti a meccset.

18.35: ismét felgyúltak a mobiltelefonok fényei, még félháznál is gyönyörű látvány.

18.30: legutóbb 2021. október 27-én járt Szegeden az Aalborg, akkor még az újszegedi sportcsarnokban győzött a Pick 31–28-ra.

18.25: jó hír a szegedi szurkolóknak, ott van a hazaiak keretében a Kiel és a Ferencváros elleni mérkőzést kihagyó Bánhidi Bence. Borut Mackovsek és Luka Stepancic viszont nincs.

18.10: üdvözöljük olvasóinkat a Pick Arénából. 35 perc múlva a pont nélküli Pick Szeged a négypontos Aalborgot fogadja. A dánok idegenben legyőzték az Elverumot, otthon a Celjét, míg szintén otthon legutóbb a THW Kieltől kikaptak.