Kikapott a Szeged-Csanád GA

2022.10.09. 17:16

Ezúttal nem ment a játék

A labdarúgó NB II. 11. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Mosonmagyaróvárt fogadta a Szent Gellért Fórumban, és egy szerencsétlen góllal 1–0-ra kikapott.

Fotós: Gémes Sándor

Újra kezdő volt az U21-es válogatott kerettag Temesvári Attila a szegedi együttesben, visszakerült Tóth Bence, illetve Dobos Áron is az első perctől játszott. A hazaiaktól Simon Ádám és Szatmári Lóránd kisebb sérülés miatt nem volt a csapatban.

Kényszerű csere vezette fel a meccset: Vári Barnabás bokája a 2. percben aláfordult egy ártatlan szituációban, le kellett cserélni, helyére, Kővári Róbert érkezett, aki bal oldali védő lett, Tóth B. pedig beljebb lépett.

És ugyanilyen hamar jöhetett volna a szegedi vezetés is, de Kundrák Norbert bal oldali beadása után Heinrich Márk maga elé ejtett labdáját Bíró B. közelről fölé lőtte. Jött ismét Kundrák, aki balról befelé törve tüzelt fölé. A 27. percben Molnár-Farkas Tamásnak kellett lábbal védenie Horváth Kevin lövését. A 44. percben Kundrák lövése után Heinrich tolta oldalra a labdát, majd a kétperces hosszabbítás végén Szalka Dominik 35 méteres lövése után Molnár-Farkas Tamás nappal szemben beejtette a labdát a saját kapujába, 0–1. Hidegzuhany a szünet előtt...

A Szegednek mennie kellett az eredmény után, míg a vendégeknek minden eltöltött perc hasznosnak bizonyult. Egy kontra után Nagy Zoárd léphetett ki, de utolérte őt Tóth B., aki blokkolta a lövést. A csereként beállt Rédling Kevin új színt hozott a hazai támadójátékba, akadtak jó beadásai, illetve lövései, de ezen a napon nagyon nem ment a gólra törő előrejáték a hazaiaknak, illetve a mosonmagyaróváriak remekül tömörültek.

A hajrában mindent megpróbált a Szeged, sorban jöttek a beadások, de ezekben nem volt semmilyen veszély. A Szeged ezzel elvesztette hét meccses veretlenségi sorozatát.

Alekszandar Sztevanovics:Az ellenfél jó taktikát választott. Szomorú vagyok, mert remek sorozat van mögöttünk, kiváló formában vártuk a meccset, ám sajnos kihagytuk a helyzeteket az első félidőben. Fontos pillanatokban elkövettünk néhány nagy hibát, és hiába adtunk ki mindent magunkból, ma ez erre volt elég.

Szeged-Csanád GA–Mosonmagyaróvár 0–1 (0–1)
Merkantil Bank labdarúgó NB II., 11. forduló. Szeged, Szent Gellért Fórum, 1000 nézőVezette: Sipos Tamás (Rózsa Tamás, Ring Kevin).
Szeged-Csanád GA: Molnár F. – Könczey, Temesvári, Vári (Kővári, 5.) Tóth B. – Sipos Sz. (Rédling, 57.), Farkas A. – Dobos Á. (Bitó, 80.), Gajdos (Szakály, 57.), Kundrák – Bíró B. (Haruna, 80.) Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics.
Mosonmagyaróvár: Heinrich – Simita, Debreceni A., Deák I. –  Gáncs (Buglyó, 66.), Végh B., Sajbán Miklós (Tóth L., 66.), Horváth K. (Szabó R., 78.) – Jasarevic (Monori, 73.), Nagy Z. (Boros, 78.), Szalka. Megbízott edző: Horváth Csaba.
Gólszerző: Szalka (45+2.).