Labdarúgás, megyei II. osztály

2022.11.08. 00:04

9 meccses győzelmi sorozatban a Bordány

A Csanyteleket is magabiztosan legyőzte a Bordány a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában, így már kilenc mérkőzéses győzelmi sorozatot ír a szezonban. Megszilárdította dobogós helyezését a három pontot Mártélyon begyűjtő Sándorfalva.

Becsei Dávid

Illusztráció: Török János

A Makó II. elleni hazai veresége után Mindszent nyert ismét a listavezető Ásotthalom. Bár a hazaiak mindent megtettek a győzelemért, kapufát rúgtak, egy az egyben a kapussal hibáztak, míg a vendégek a hajrában kíméletlenül kihasználták az adódó lehetőségüket.

Jó színvonalú mérkőzést játszott egymással a Mártély és a Sándorfalva. Utóbbiban hosszú idő után visszatért a pályára a legutóbb makói színekben szereplő Gémes Bence.

A szervezetten védekező Apátfalva megnehezítette a Makó II. dolgát idegenben, de ez pontban vagy pontokban nem mutatkozott meg.

Egygólos meccsen nyert a Csengele Üllésen, így a középmezőny elején, az ötödik helyen áll a tabellán. A győztes gólt Koncz Zsolt szerezte egy nagyjából huszonöt méterről elvégzett szabadrúgásból.

A St. Mihály–Szegvár mérkőzést december 4-re halasztották.

Mártély–Sándorfalva 2–4 (0–1)
Mártély, 70 néző. Vezette: Burzon Márk – jól (Tapodi, Soós).
Mártély: Borbás Á. – Papp N., Kristó, Jesenszki, Sörös, Meszlényi, Papp E., Brizik-Bodrogi, Nagy G., Kovács Á., Asztalos (Kovács A., 90.). Játékos-edző: Brizik-Bodrogi István.
Sándorfalva: Francisovic – Szabó R., Borgulya, Faragó-Barát, Gémes B. (Horvát A., 71.), Kókai, Pécsi, Góra, Kalapács, Tóth T. (Gémes R., 55.), Tóth L. Edző: Kurucsai András.
Gólszerzők: Kristó (60.), Papp E. (85. – 11-esből), ill. Tóth T. (30.), Borgulya (74.), Góra (81.), Gémes R. (90. – 11-esből).
Kiállítva: Faragó-Barát (52.).
Jók: Papp N., ill. Szabó R., Borgulya, Kalapács, Kókai, Góra, Tóth L., Gémes R.
Brizik-Bodrogi István: – Nagyon jó iramú mérkőzést játszottunk, 1–1 után volt három hibánk, amit a vendégek tíz emberrel is kihasznált. Gratulálok a Sándorfalvának!
Kurucsai András: – Küzdelmes mérkőzésen egy jó csapat ellen sikerült nyerni tíz emberrel, jó játékvezetés mellett.

Mindszent–Ásotthalom 0–1 (0–0)
Mindszent, 100 néző. Vezette: Barta Norbert István (Gera, Szeles).
Mindszent: Lucza – Bereczki (Tóth L., 72.), Friedl, Bartyik R. (Hevesi, 87.), Ménesi, Bartyik N., Szabó M., Mohácsi (Szőke, 87.), Rakozov (Mucsi, 84.), Hortobágyi (Ajtai, 72.), Babcsán. Játékos-edző: Bartyik Norbert.
Ásotthalom: Mityók – Szabadi, Horváth B., Bokányi B. (Savanya, a szünetben), Szilágyi, Török (Kukli, 84.), Kothencz L. (Trója, 87.), Papdi G. (Baka, 75.), Király (Kothencz G., 69.), Sándor S., Dobák T. Edző: Hevesi Tibor.
Gólszerző: Török (80.).
Kiállítva: Bartyik N. (93.).
Jók: mindenki, ill. Mityók.

Tömörkény–Székkutas 2–4 (1–3)
Tömörkény, 100 néző. Vezette: Nagy G. (Mucsi, Pap).
Tömörkény: Locskai (Gál J., 66.) – Kovács K. (Bugyi I., 27.), Gulyás Szi. (Nikolics, 69.), Tóth Gy., Szeri, Boldog (Ocskó, 67.), Gulyás Sza., Forgó, Losonczi, Bánfi. Játékos-edző: Boldog Gábor.
Székkutas: Juhász M. – Pacskó, Virág, Kis D., Szikszai (Patócs, 86.), Daraki, Papp M., Gyöngyösi, Domján (Csorba, 75.), Antal K., Rácz D. Játékos-edző: Horváth Zoltán.
Gólszerzők: Tóth Gy. (43.), Bugyi I. (72.), ill. Rácz D. (22., 60.), Papp M. (26.), Kis D. (36.).
Jók: senki, ill. Papp M.

Szeged Pázsit SE–Csongrád 1–8 (0–3)
Újszentiván, 50 néző. Vezette: Soós István (Fülöp, Zámbó).
Szeged Pázsit SE: Jaksa – Csíkos, Gyukics, Lajkó, Hegedűs, Gaál, Molnár L., Tóth Z., Balla, Bárány, Perényi. Edző: Arató Tamás.
Csongrád: Mácsai – Debreceni, Határ, Pauli, Szántai-Kis (Pozsár, 66.), Szalkai-Szabó, Takács, Pupp (Megyeri, 59.), Koncz E., Borda, Túri. Edző: Sarusi-Kis Attila.
Gólszerzők: Gaál (77.), ill. Szalkai-Szabó (15., 44.), Szántai-Kis (29.), Pauli (59., 90.), Borda (74.), Pozsár (84.), Takács (85.).
Jók: senki, ill. Borda, Takács, Pozsár, Szántai-Kis, Szalkai-Szabó.

Makó II.–Apátfalva 4–2 (1–1)
Makó, 50 néző. Vezette: Tóth Kitti (Szeles, Nagy G.).
Makó II.: Miklós M. – Pataki (Horváth G., a szünetben), Sirokmán, Bakos, Beke, Tamás L. (Heidrich, a szünetben), Dongó, Borbély, Rakity, Czebe (Radnai, a szünetben), Bán (Juhász D., a szünetben). Edző: Botlik Róbert.
Apátfalva: Szalkai – Dimovics, Pászti, Langó, Posztós, Karsai, Vincze (Keresztúri, 74.), Tóth L., Türk (Varga Zs., 87.), Sinoros-Szabó, Fodor. Játékos-edző: Karsai Gábor.
Gólszerzők: Sirokmán (11., 53. – a másodikat 11-esből), Dongó (60.), Beke (62. – 11-esből), ill. Sinoros-Szabó (12.), Pászti (67.).
Jók: Sirokmán, Beke, ill. mindenki.

Bordány–Csanytelek 7–1 (4–0)
Bordány, 80 néző. Vezette: Nagy Krisztián (Burzon, Kádár Németh).
Bordány: Grund – Krizs, Fodor Á., Márki M., Kovács P., Fodor B. (Kis L., 56.), Rácz M. (Gyuris M., 70.), Mihalkó M., Kozma (Sólya, a szünetben), Baka, Pióker Ta. Edző: Nagy Torma Ricsárd.
Csanytelek: Boda – Nagy B., Gémes Cs. (Borsos D., 79.), Faragó, Gyöngyi Zs. (Kurucz, 39.), Bartus R. (Károlyi, 70.), Sallai Sz., Márton M. (Varga M., a szünetben), Lázár, Kósa, Borsos V. (Antal J., 75.). Játékos-edző: Sallai Róbert.
Gólszerzők: Fodor Á. (4.), Baka (33., 36., 69. – a harmadikat 11-esből), Kozma (45.), Rácz M. (64.), Pióker Ta. (77.), ill. Gémes Cs. (58.).
Jók: Grund, Rácz M., Mihalkó, Baka, ill. Nagy B.

Üllés–Csengele 0–1 (0–1)
Üllés, 50 néző. Vezette: Pap Zsigmond Csaba (Minda, Aiftincai).
Üllés: Fekete Já. – Csige, Cseh, Király, Bakó (Lehoczki, 83.), Jánk (Kucska, 32.), Csonka, Tóth T., Kormos A., Huszár (Bazsó F., 60.), Zámbó. Edzők: Bazsó Ferenc és Polgár Attila.
Csengele: Mindák – Magyar J. (Lajos T., 90.), Pigniczki T., Koncz Zs., Nagy T., Versegi, Novák, Szikora, Tóth Szi., Bárkányi, Szalai (Kócsó, 91.). Játékos-edző: Bosánszki Mihály.
Gólszerző: Koncz Zs. (25.).
Jók: Fekete Já., Csonka, Zámbó, illetve Koncz Zs.