BENU Férfi Vízilabda Magyar Kupa

2022.11.24. 06:00

A Vasas egy negyed alatt elintézte a Szegedet

Távol került az elődöntőtől a Szegedi VE, miután a Vasas érvényesítette ellene a papírformát a férfi vízilabda magyar kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. Az angyalföldiek otthon nyertek 13–6-ra, a visszavágót pénteken 20 órától rendezik a Tiszavirág Sportuszodában.

Becsei Dávid

Kiélezett első negyedet hozott a mérkőzés, mindössze egy gól született a hazaiak révén. A második negyed Kürti Dominik jóvoltából szegedi találattal indult, majd a hazaiak erőt demonstrálva döntötték el gyakorlatilag az egész párharc sorsát. Szava Rangyelovics a mezőny legjobbjaként brillírozott támadásban és védekezésben is. Labdákat szerzett és gólokat lőtt, a harmadik negyed elején pedig már 8–1-et mutatott a tábla. Ez a hétgólos különbség állandósult, a bajnoki után (14–7) kupameccsen is magabiztosan nyert a Vasas otthon a Szegedi VE ellen.

Kiss Csaba: – Gratulálok a Vasasnak, úgy látszik, hogy a hat-nyolcgólos különbséget rendre tudja érvényesíteni ellenünk. Sokat elárul az erejükről, hogy gyakorlatilag egy negyeddel oldották meg ezt a mérkőzést. Úgy szenvedtünk sima vereséget, hogy csak a második negyedben voltunk alárendelt szerepben. Sajnálom, mert azt érzem, hogy nincs ekkora különbség a két klub között, de az angyalföldiek mindig bebizonyítják, hogy de, van. Nem adjuk fel, küzdünk tovább és megpróbálunk egy szorosabb találkozót játszani a péntek esti visszavágón.

Vasas–Szegedi VE 13–6 (1–0, 6–1, 2–3, 4–2)
Férfi vízilabda, BENU Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Budapest, Komjádi Béla Sportuszoda. Vezette: Kovács Cs. T., Vogel.
Vasas: Mizsei – Zerinváry 2, Konarik 2, Mezei, Nagajev 1, Sedlmayer 1, Simon R. 1. Csere: Herczeg, Rangyelovics 4, Sélley Rauscher, Erdélyi 1, Bátori 1, Gábor L. Vezetőedző: Szlobodan Nikics.
Szegedi VE: Molnár D. – Sánta, Tóth Gy. 1, Bóbis, Lakatos 3, Kürti 1, Vékony. Csere: Kovács K. (kapus), Kardos, Baj, Horváth Zs., Leinweber 1, Kasza, Pörge. Vezetőedző: Kiss Csaba.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 7/5.
Kipontozódott: Simon R.