A férfi tekecsapat szuperligában

2022.11.02. 12:23

Megverték a Fradit

A férfi tekecsapat szuperliga 7. fordulójában az éllovas Zengő Alföld Szegedi TE magabiztos győzelmet aratott (6:2) a Ferencváros otthonában.

M. J.

Kiss Norbert biztosan hozta a csapatpontot.

Két kulcsjátékosa, Kozma Károly és Milan Jovetics nélkül utazott el a Ferencváros otthonába a Zengő Alföld Szegedi TE férfi tekecsapata, ám a helyettesek sem okoztak csalódást, így pedig sikerült magabiztosan győzni a férfi szuperliga éllovasának.

A vendégek közül Karsai László, Zapletán Zsombor és Kiss Norbert szettet sem engedett ellenfelének, miközben Karsai L. 635 fája volt az egész mezőny legjobb egyéni eredménye. A Zengő Alföld negyedik csapatpontját a meccset elfelező Szél Tibor és Karsai Dániel duója hozta össze.

Igazán érdekesen alakult az egykori ferencvárosi játékos, Sárosi Krisztián meccse, hiszen az első szettet szoros párharcban elvesztette, majd a másodikat megnyerte, ám a harmadik 30 dobás gyengébb produkciója miatt hiába győzött a záró szettben, összességében kikapott. A szegediek hatodik embere, Ács Tamás nagyon erős riválisát fogott ki, és ugyan tartotta a lépést a világbajnok Farkas Sándorral, itt is az egyik szett gyenge eredménye okozta legfőképpen a vesztét.

A Szeged így összessítésben 244 fával verte ellenfelét, és biztosan vezeti a bajnokságot.

Jegyzőkönyv

Férfi tekecsapat szuperliga, 7. forduló: Ferencváros–Zengő Alföld Szegedi TE 2:6 (3379:3623)

A párok: Bánhegyi J.–Zapletán Zs. 0:1 (0:4, 523:616), Horváth B.–Karsai L. 0:1 (0:4, 560:635), Farkas S.–Ács T. 1:0 (3:1, 629:587), Vígh I. (Sille)–Szél T. (Karsai D.) 0:1 (1:3, 504:570), Mátraházi I. (Sidó)–Kiss N. 0:1 (0:4, 548:625), Csejtei N.–Sárosi K. 1:0 (2:2, 615:590).