A zengő Alföld Szegedi TE 7:1-re verte a Kaposvárt

2023.03.26. 17:16

Egyetlen lépés kell

A vártnál simábban, remek csapatteljesítménnyel 7:1-re nyert a férfi tekecsapat szuperliga 15. fordulójában a Zengő Alföld Szegedi TE a Kaposvár ellen, így egyetlen sikerre van szüksége története 15. bajnoki címéhez.

M. J.

A szegedi színekben szereplő Kozma Károly a meccs legjobb eredményét produkálta.

Elképesztő tempóban kezdte a mérkőzést a Szeged: az első sorban Milan Jovetics 649, Zapletán Zsombor 662 fát ért el – utóbbi 110 fával győzte le a korábbi szegedi és válogatott játékost, Kovács Gábort.

És ezt a következő párban még tudta is fokozni Kozma Károly, aki a nap legjobb eredményét produkálva 673 fával zárt: régóta várt erre a teljesítményre tőle a szegedi klub.

A végén csak az volt a kérdés, sikerül-e az összes csapatpontot megszerezve zárni a mérkőzést, vagy esetleg a Kaposvár szerez becsületpontot? Az utóbbi jött be, hiszen Karsai Dániel 1:2-es szetthátrányban, de plusz négy fa előnnyel kezdte az utolsó szettet, tehát elég lett volna egyetlen fával nyernie, ám végül ellenfele tízzel győzött, így a csapatpont is Botházy Péteré lett.

A meccs több érdekességet is hozott: egyrészt a hat párból négyben nem szereztek szettpontot a somogyiak, ez azért igen ritka, másrészt apa és fia, azaz Karsai László és Karsai Dániel is pályára léphetett kezdőként a hazai csapatban.

A szegediek ezzel a sikerrel nagyon közel kerültek a 15. bajnoki címük megszerzéséhez, ehhez a következő fordulóban a nyolcadik helyezett Ferencvárost kell legyőzniük – minden bizonnyal örömünnep készül Újszegeden.

Jegyzőkönyv

Férfi tekecsapat szuperliga, 15. forduló, Szeged:

Zengő Alföld Szegedi TE–Kaposvár 7:1 (3856:3485)

A párok: M. Jovetics–Brancsek J. 1:0 (3:1, 649:608), Zapletán Zs.–Kovács G. 1:0 (4:0, 662:552), Kozma K.–Horváth L. 1:0 (4:0, 673:579), Karsai L.–Juhász B. 1:0 (4:0, 641:581), Karsai D.–Botházy P. 0:1 (1:3, 585:591), Kiss N.–Bóka Á. 1:0 (4:0, 646:574).