Labdarúgás

2023.03.06. 12:33

Megkezdődtek a tavaszi izgalmak a vármegyei II. osztályban

Elindult a tavaszi menetelés a bajnoki címért és a feljutásért a Csongrád-Csanád vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban.

Illusztráció: Török János

Az Apátfalva szabadnapjával – a Szegvár kizárása miatt – és alsóházi rangadóval indult a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Csongrád-Csanádban. A Tömörkény az első félidő derekán előnybe került Üllésen, de negyedórán belül egyenlítettek a hazaiak. Nagyjából félórát emberhátrányban játszott az Üllés, miután kiállítás miatt elveszítette kapusát. Emberhátrányban is megvolt az esélyük, hogy nyerjenek, a gólhelyzet viszont kimaradt.

A Tömörkény az előző idény gólkirályával, Szalai Boldizsárral erősített Csengeléről, a támadó bemutatkozó találata viszont még nem született meg.

Fordulatos mérkőzést hozott a 16. forduló kiemelt mérkőzésének választott Csongrád–Mindszent. A 22. percben már 2–0-ra vezettek a hazaiak, A második félidő hajrája előtt viszont egyenlített a több helyzetet kidolgozó Mindszent. A 79. minutumban Szőke Soma második sárga lapja miatt megfogyatkozott a vendégcsapat, amelyet a rendes játékidő letelte előtt a hazaiak győztes góllal büntettek meg.

Nem volt szerencséje a Csanyteleknek otthon a parádés őszt produkáló Ásotthalommal szemben. Több nagy ziccert is kidolgozott a vendéglátó, Hevesi Tibor csapata viszont egyetlen kapuralövését gólra váltotta. Egy jobb oldalról érkező beadást akart kitisztázni Borsos Viktor, de a labda a sípcsontjáról a saját kapujukba pattant.

A listavezető Bordány magabiztos sikerrel nyitotta 2023-at. Székkutason 3–0-ra nyertek a homokhátiak, ahogy az őket üldöző Makó is simán nyert Csengelén. Bár a hazai csapat a szünetben még 1–0-ra vezetett, középkezdést követően rögtön egyenlített, az 55. percre pedig fordított a vendégalakulat. Frank Boldizsár klasszikus mesterhármast jegyzett, a Makó pedig 5–1-re győzött.

A bajnokság a Bordány, az Ásotthalom és a Makó versenyfutásáról szólhat a tavasszal, rájuk próbál tapadni a Sándorfalva, amely 8–0-ra kiütötte a St. Mihályt. A sereghajtó Pázsit otthonában szintén nagykülönbséggel nyert a Mártély, bár a hazaiak vezettek először, és a szünetben is csak 1–2 állt az eredményjelzőn. A vége 2–8, a góllövőlistát vezető Papp Ernő mesternégyest szerzett.

Csongrád–Mindszent 3–2 (2–1)
Csongrád, 200 néző. Vezette: Pap Zsigmond Csaba – jól (Nagy K., Szűcs).
Csongrád: Mácsai – Kanász-Nagy, Debreceni, Pauli, Szabó-Bogár (Szőrfi, a szünetben), Szántai-Kis, Szalkai-Szabó (Busa, 77.), Takács (Bálint A., 58.), Palásti, Borda, Lévai (Határ, 83.). Edző: Sarusi-Kiss Attila.
Mindszent: Lucza – Friedl, Ajtai (Szücs, 91.), Urbán, Bartyik R., Szabó M., Bartyik N., Hortobágyi, Babcsán, Szőke, Rakozov. Játékos-edző: Bartyik Norbert.
Gólszerzők: Borda (11.), Szalkai-Szabó (22.), Szőrfi (90.), ill. Bartyik N. (40.), Szabó M. (73.).
Kiállítva: Szőke (79.).
Jók: mindenki, ill. Lucza, Hortobágyi.
Sarusi-Kiss Attila: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, mert a Mindszent jó játékerőt képvisel. Jól kezdtünk, sikerült kétgólos előnyt felépíteni, ezután is alakítottunk ki nagy helyzeteket, de sajnos kihagytuk őket. Ellenfelünk ezt kihasználta, egyenlített. A meccs végén emberelőnybe kerültünk, ami fordulópontot jelentett és éltünk ezzel a lehetőséggel. Gratulálok a csapatomnak a jó teljesítményhez.
Bartyik Norbert: – Hosszú volt a szünet, márciusi tizenöt Celsius-fokban nem kedvezett nekünk a műfüves pálya, de az első húsz perc játéka miatt magunkat okolhatjuk, nem a körülményeket. Bosszantó, hogy a 90. percben kaptuk a harmadik gólt, miután felálltunk kétgólos hátrányból.

A következő forduló programja:

Szombat, 14.30: Tömörkény–Szeged Pázsit SE, Mindszent–Csengele, Sándorfalva–Bordány, Ásotthalom–Apátfalva, Mártély–Csanytelek. 15 óra: Mártély–Üllés. Vasárnap, 14.30: St. Mihály–Csongrád. Szabadnapos: Székkutas.

Csanytelek–Ásotthalom 0–1 (0–0)
Csanytelek, 50 néző. Vezette: Tóth Kitti (Szabó R., Fülöp).
Csanytelek: Boda – Borsos V. (Borsos D., 91.), Faragó, Bartus R., Márton M. (Potor, 54.), Sallai Sz., Kurucz Á., Boták (Antal J., 86.), Bertók, Bihari D. (Fodor B., a szünetben), Köteles (R. Nagy, 70.), Dobák T. Játékos-edző: Bertók Gábor.
Ásotthalom: Mityók – Szabadi, Horváth B. (Hevesi M., 30.), Bokányi B. (Kothencz G., 77.), Szilágyi (Víg, 70.), Kukli (Vetstein, a szünetben), Kothencz L., Papdi G. (Baka B., 86.), Farkas F., Sándor S. Edző: Hevesi Tibor.
Gólszerző: Borsos V. (74. – öngól)
Kiállítva: Bartus R. (76.), Faragó (85.).
Jók: mindenki, ill. Mityók.

Székkutas–Bordány 0–3 (0–2)
Székkutas, 100 néző. Vezette: Nagy Gábor (Szeles, Tapodi).
Székkutas: Juhász M. – Patócs R., Gyöngyösi (Patócs G., 52.), Csorba (Balázs Z., a szünetben), Godó, Kabódi, Szikszai, Daraki, Szabó I., Földházi (Bajnóczi, 71.), Rácz D. Játékos-edző: Rácz Dezső.
Bordány: Grund – Sólya, Márki M., Visnyei, Pióker Ta., Kis L. (Kovács D., 62.), Perpauer (Meszes, 80.), Baka M. (Krizs, 62.), Gyuris M. (Rácz M., 52.), Lőrinc, Kovács P. (Fodor B., 52.). Edző: Nagy Torma Ricsárd.
Gólszerzők: Baka M. (11.), Kis L. (25.), Pióker Ta. (59.).
Jók: Juhász M., Gyöngyösi, Szabó I., Rácz D., ill. Perpauer, Lőrinc, Baka.

Sándorfalva–St. Mihály 8–0 (3–0)
Sándorfalva, 100 néző. Vezette: Dobó Attila (Minda, Farkas T.).
Sándorfalva: Franciskovic – Borgulya, Ábrahám (Csikós, 67.), Gulyás, Tóth A. (Pécsi, a szünetben), Kókai (Bárkányi, 67.), Kovács V., Törköly (Szanka Á., 60.), Tápai (Szabó R., 57.), Kalapács, Tóth L. Edző: Kurucsai András.
St. Mihály: Török – Csobán R., Altorjay, Kopasz, Antal B. (Sallai M., 83.), Farkas B. (Magyar B., 58.), Farkas Á., Klippel, Fábián-Saleh, Nagy N., Andróczki. Edző: Pikó László.
Gólszerzők: Tóth L. (7.), Kalapács (34.), Törköly (44., 57.), Tápai (54.), Kókai (63.), Szanka Á. (73.), Kovács V. (86.).
Jók: mindenki, ill. Farkas B.

Csengele–Makó 1–5 (1–0)
Csengele, 50 néző. Vezette: Farkas Tamás Tibor (Minda, Vida).
Csengele: Mindák – Lajos T., Kócsó, Lesták, Pigniczki T., Kovács E. (Barta, 81.), Bosánszki M. (Ormándi, 75.), Versegi, Tóth Szi., Bencsik (Fejes, a szünetben), Bárkányi. Játékos-edző: Bosánszki Mihály.
Makó: Miklós M. – Vas K., Bakos (Radnai, 80.), Frank, Beke (Tamás L., 75.), Dongó, Sirokmán, Rakity, Czebe, Bán, Pataki (Dancsó, 66.). Edző: Botlik Róbert.
Gólszerzők: Pigniczki Ti. (27.), ill. Vas K. (46., 89.), Frank (55., 60., 62. – a harmadikat 11-esből).
Jók: Kócsó, Tóth Szi., Bárkányi, Kovács, ill. Frank, Vas K., Sirokmán, Dongó.

Üllés–Tömörkény 1–1 (1–1)
Üllés, 50 néző. Vezette: Nagy Krisztián (Szalai, Halász).
Üllés: Fekete Já. – Farkas Cs., Cseh, Király, Homoki, Jánk (Huszár, 20.), Csonka, Kormos A., Tóth T., Sebők, Fekete Jó. (Bazsó F., 60.). Edzők: Bazsó Ferenc, Polgár Attila.
Tömörkény: Locskai – Forgó, Kovács K. (Fodor F., 82.), Ocskó, Sarusi, Ferenczi, Szeri (Burka, 75.), Boldog, Gulyás, Losonczi (Bánfi, 48.), Szalai. Játékos-edző: Boldog Gábor.
Gólszerzők: Cseh (34.), ill. Sarusi (20.).
Kiállítva: Fekete Já. (58.).
Jók: mindenki, ill. senki.

Szeged Pázsit SE–Mártély 2–8 (1–2)
Újszentiván, 20 néző. Vezette: Fülöp Roland (Gargya, Szabó R.).
Szeged Pázsit SE: Jaksa – Csíkos, Tóth G., Molnár L. (Gaál, 78.), Dovics Á., Perényi, Bárány (Tihanyi, 69.), Modok (Molnár D., a szünetben), Katona (Gyulai, a szünetben), Harcel, Bartos N. (Camdzija, 62.). Edző: Arató Tamás.
Mártély: Borbás Á. – Papp N., Jesenszki, Papp Z., Kovács F., Meszlényi, Papp E., Szajkó, Brizik-Bodrogi, Krizsán (Nagy N., 59.), Kovács Á. Játékos-edző: Brizik-Bodrogi István.
Gólszerzők: Bartos (19.), Molnár D. (79.), ill. Meszlényi (36.), Szajkó (43.), Papp E. (49., 51., 53., 60.), Papp Z. (66.), Kovács F. (77.).
Jók: Nagy N., Papp E., Papp Z., Meszlényi, Jesenszki, ill. Bartos, Molnár D.