2023.03.21. 11:45

Sikeres Duna-kupát zárt a Tuti Kori

A fővárosi gyakorló jégcsarnokban rendezték meg a Duna-kupát, amelyen eredményesen szerepeltek a Tuti Korcsolyázó Közhasznú Sport Egyesület versenyzői: a junior fiúk között Gárdián Lajos Zsombor összetettben is első helyen végzett.

A Tuti Kori csapata.

Fotó: Tuti Kori

Jégpálya hiányában idén Budapesten, a gyakorló jégcsarnokban rendezték meg a Duna-kupát. A divíziós lebonyolítású versenyen nem korosztályonként, hanem időeredményük alapján osztották csoportokba a versenyzőket. A Tuti Korcsolyázó Közhasznú Sport Egyesület versenyzői közül a legifjabbak között, a 4. divízióban Tóth Dávid 222 és 500 méteren egyaránt bronzérmet nyert, míg 333 méteren ötödik lett.

A harmadik divízióban Gárdián Borbála Szonja 500 méteren bronzérmet szerzett, 222 méteren a C döntőt megnyerve 11., 333 méteren B-döntő győztes, így 6. lett. Sztanojev Nikolett C döntő győztes, így 11. lett 500 méteren, 222 méteren 8., 333 méteren pedig 10. lett. Fehér Anna egy 14., 16. és 17. helyezéseket ért el.

A második divízióban Tóth Tímea Ilona 777 méteren lett harmadik, 333 méteren 10., 500 méteren pedig hatodik. Fazekas Márton három érmet is nyert, 777 méteren 2., 333 méteren pedig harmadik lett, míg a 2000 méteres E-F korcsoportos váltó tagjaként szintén második lett.

Az első divízióban az E-F korcsoportos lányok váltójában Vető Rozina Emília, Gárdián Borbála Szonja és Tóth Tímea Ilona második helyen végzett, míg a 2000 méteres C-D korcsoportos lányok versenyében Fazekas Vera és Sztanojev Nikolett az ötödik helyezett csapat tagja volt.

A junior nők versenyében Fazekas Vera 1000 méteren megnyerte a B döntőt, így 6. lett, 500 méteren 7., 1500 méteren pedig a B döntőt megnyerve szintén 7.lett. A junior fiúk között Gárdián Lajos Zsombor 500 méteren aranyat, 1500 méteren bronzot nyert, 1000 méteren 4., így összetettben is első lett.