A Szeged-Csanád GA megismételte az előző NB II.-es idény eredményét

2023.05.22. 10:32

Negyedik hely és ami mögötte van – gólösszefoglalóval

Negyedik helyen zárta a labdarúgó NB II. 2022–23-as idényét a Szeged-Csanád GA, amely megismételte az előző idény eredményét. A csapat bő három hét múlva, június közepén kezd neki a következő szezon felkészülésének.

Szegedi gólöröm: a szegediek háromszor találtak be Kisvárdán, jogos a mosoly.

Szereti a Szeged-Csanád GA, ha a Nyíregyházával idegenben kell lezárni a labdarúgó NB II.-t.

Az előző idény végén, 2022. május 22-én 4–1-re nyert a nyírségiek ellen Balmazújvárosban, most pedig május 21-én 3–1-es szegedi siker következett.

Mivel az a meccs előtt eldőlt, hogy mindenképpen a negyedik helyen fejezi be a mostani sorozatot a Tisza-parti alakulat, így az volt a kérdés, a Nyíregyháza kiesés elleni harca vagy a már nyugodt Szeged tud nagyobb motivációt beletenni a záró meccsbe. Nos, a látottak és az eredmény alapján is megkaptuk a választ: a vendégek nagyjából 10-15 percet kivéve jobbak voltak az egész meccsen, ennek eredményeként pedig nyertek.

A Szeged utolsó két meccse nem csak az eredmény miatt volt egészen élvezhető, hanem mert a Gyirmót ellen otthon (3–0) és a Nyíregyháza ellen idegenben (3–1) megszerzett három pontot jó és látványos játékkal érte el a csapat.

–  A célunk a negyedik hely megszerzése volt, amely már a kezdés előtt megvalósult, de komolyan vettük a mérkőzést, nyerni szerettünk volna, kapufát is lőttünk. Sikerült győzelemmel zárni a bajnokságot, mert végig kézben tartottuk az irányítást. A Nyíregyházáról csak a legnagyobb tisztelettel tudok beszélni, kívánom, hogy maradjanak benn a másodosztályban, mert nagy szükség van itt rájuk – mondta a meccs utáni sajtótájékoztatón Alekszandar Sztevanovics, a szegediek vezetőedzője.

A Szeged-Csanád GA játékosai bő három hét pihenőt kaptak, a csapat június közepén kezdi meg a munkát és a felkészülést a labdarúgó NB II. 2023–24-es, immár csak 18 csapatos idényére. Addig pedig lehet találgatni, ki jön, ki marad a klubnál.

Azaz amíg a játékosok pihennek, majd egyénre szabott edzésmunkát végeznek el, addig nagyon kemény munka kezdődik – a tárgyalóasztalnál. Ami biztos, a két alapkapus, Molnár-Farkas Tamás és Takács János helyzete fix, nekik érvényes szerződésük van még a klubbal. Több játékos kölcsönben szerepel a szegedi klubnál, másoknak szintén van érvényes kontraktusuk a klubbal, Simon Ádám pedig bejelentette visszavonulását.

Ahogy a vezetőedző mondta, a játékosok teljesítették a célt, most jöhet a háttérmunka, a csapat összeállítása a következő szezon céljához igazítva.

Ami pedig a bajnokságot illeti, feljutott a Diósgyőr és az MTK, kiesett a Dorog és a Békéscsaba, míg a Nyíregyháza, a Szentlőrinc és a Kozármisleny készülhet az osztályozóra az NB III. bajnokai, az Iváncsa, a BVSC és a Veszprém ellen.