Kosárlabda

2025.04.18. 12:40

Sorsdöntő időszakot kezd meg az SZTE-Szedeák

Indul a tízmeccses széria a bennmaradásért. Szombaton 18 órától az NKA Universitas Pécs otthonában kezdi meg az alsóházi rájátszást az SZTE-Szedeák.

Kezdődik az az időszak, amely mindent eldönt az idény végkimenetelét illetően. Szombaton ugyanis megkezdődik a playout, amelyben hat csapat lesz érintett, és amelynek végén eldől, kinek kell búcsúznia a férfi kosárlabda NB I./A csoporttól. Ezt az időszakot egy visszavágóval kezdi az SZTE-Szedeák, hiszen a szegediek ahhoz az NKA Universitas Pécshez utaznak a playout első fordulójában, amelyet egy hete hazai pályán 73–65-re legyőztek. Ennek az eredménynek köszönhetően a pécsiek is az alsóházba kerültek, a kilencedik helyről, és az ezért járó hat ponttal várhatják az idény utolsó tíz meccsét. A Szedeák helyzetén ugyan nem változtatott a legutóbbi győzelem, hiszen a Tisza-partiak a tizennegyedik helyről, egy ponttal vágnak neki a playoutnak, viszont lélektanilag mégis egészen más helyzetben futhatnak neki ennek a szakasznak. 

SZTE-Szedeák
Milos Glisics legutóbb nagyot játszott az NKA Pécs ellen, szombaton ismét a pécsiekkel találkozik az SZTE-Szedeák. Fotó: Gémes Sándor

– Nagyon ránk fért a győzelem, de most kezdődik a nehéz munka. Elemezzük, miben kell fejlődnünk, és mely dolgok működtek jól a legutóbbi meccsen, hogy az idegenbeli találkozón is sikerrel járjunk – mondta a meccset megelőzően Anda Dávid, a Szedeák centere. 

A szegediek két idegenbeli meccsel kezdik a heti kétmeccses ritmusban zajló playoutot, a mai találkozó után szerdán Oroszlányba utaznak, majd jövő szombaton a Honvéd érkezik az újszegedi sportcsarnokba.

Az SZTE-Szedeák–NKA Universitas Pécs összefoglalója:

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában