2015.09.16. 23:29

Péntektől az 5-8. helyért játszik a Vidux a BL-ben

Hatalmas csatában döntetlent játszott utolsó csoportmeccsén, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé a Vidux Tisza Squash SE a fallabda Bajnokok Ligájában. A negyeddöntőt elbukták, a folytatásban az 5-8. helyért játszhatnak.

Gyúrós István

BW Worms (német)-Vidux Tisza Squash SE 4-0

Férfi fallabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, Krakkó.

A párok:

Gregorie Marche-Vas Máté 3:0 (11-5, 11-4, 11-5)

Jens Schoor-​Hoffmann Péter 2:0 (11-3, 11-7) - dead rubber

David Palmer-Takács Bence 3:0 (11-1, 11-2, 11-4)

Tim Weber-Vas Márton 3:0 (11-5, 11-8, 11-4)

Továbbjutott: a BW Worms.

Vidux Tisza Squash SE-Lifestyles.expert Squash4You (lengyel) 2-2

Férfi fallabda Bajnokok Ligája, D csoport, 3. forduló, Krakkó.

A párok:

Sebők Benedek-Mateusz Kotra 1:3 (9-11, 11-7, 8-11, 9-11)

Vas Máté-Julian Kischel 3:2 (12-14, 11-7, 9-11, 11-3, 11-8)

Hoffmann Péter-Michal Kotra 3:1 (11-6, 13-11, 6-11, 11-7)

Kiss Dániel-Maciek Maciantowicz 2:3 (13-11, 11-9, 8-11, 7-11, 8-11)

11:33

Köszöntünk mindenkit a Squash4You szabadidőközpontból. Eddig könyörögtünk a szervezőknél az internetért, most elvileg minden akadály elhárult az online tudósítás elől. Délben kezdődik a Vidux mai meccse, az ellenfél a házigazda Squash4You lesz. A szegediek az esélyesek, és még egy 2-2-es döntetlen is elég lehet a nyolc közé jutáshoz. Persze a srácok nem így készülnek, nyerni akarnak!

11:36

Hoffmann Péter tegnap ezt nyilatkozta a csütörtöki nap esélyeiről.

" data-width="500" fb-xfbml-state="rendered" fb-iframe-plugin-query="app_id=&container_width="0"&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FSquashClubSzeged%2Fvideos%2F903525709684156%2F&locale=hu_HU&sdk=joey&width="500"">

12:25

Hoffmann Péter 11-6-ra megnyerte, Sebők 11-9-re elbukta az első játszmát.

12:28

Annyi előnye mindenképp van a lengyeleknek, hogy ők ismerik jobban a pályán, hiszen nap mint nap itt edzenek. A szegedieknek elég szokatlan egy-két labda pattanása. Ennek ellenére Hoffmann 13-11-re, 8-10-ről visszatérve megnyeri a második szettet is.

12:34

Sebők hatalmasat küzdött, csurom víz a pólója, de 11-7-tel övé lett a szett.

12:39

Hoffmann elbukja a harmadik szettet, 11-6-ra nyer a lengyel.

12:48

Sebők 11-8-cal bukja a harmadik játszmát, 2:1 a lengyelnek.

12:50

MEGVAN! Hoffmann 11-7-tel nyeri a negyedik játszmát, 3:1-re a meccset. Ezen kívül kell még egy győzelem, és nyolc között a Vidux!

Hoffmann lendületben.

12:57

David Palmer, az ausztrál világbajnok éppen Sebők Benedek meccsét figyeli. Ha nyolc közé jut a Szeged, akkor a Palmerrel felálló, címvédő BW Worms ellen játszik majd.

13:01

Sebők kikapott, 9-11 az utolsó szett.

13:07

Küzdős volt, de Kiss Dániel 13-11-re megnyerte az első játszmát.

13:21

Vas Máté három szettlabdáról bukott 14-12-re, Kiss Dániel viszont hozta a játszmát 11-9-re.

13:25

Az angol Edgbaston Priory 3-0-ra vezet, így már biztosan megveri a finn ESRC-t. Kiss és Vas Máté közül elég az egyiküknek nyernie, és nyolc között a csapat.

13:31

Kiss Dániel 11-8-ra elbukja a játszmát. Még nem lehet örülni. Vas Máté viszont 11-7-tel kiegyenlít, 1:1 az ő meccse.

" fb-xfbml-state="rendered" fb-iframe-plugin-query="allowfullscreen=true&app_id=&container_width="668"&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FSquashClubSzeged%2Fvideos%2F903782962991764%2F&locale=hu_HU&sdk=joey" style="width: 100%;">

13:41

Ennél nem is lehetne izgalmasabb: Vas Máté bukja a harmadik játszmát 11-9-re. Kiss Dániel pedig 11-7-re a negyediket.

13:48

Vas Máté 11-3-ra nyeri a negyediket, mindkét jelenleg is zajló meccs 2:2-re áll. Egyet meg kell nyerni!

13:52

Furcsa módon nagyon határozatlanok a játékvezetők, többször előfordult, hogy sikerült meggyőzni őket egy-egy ítéletről...

14:00

MEGVAN! Kiss Dániel kikapott, de Vas Máté 1:2-ről 3:2-re nyert, ezzel a csapatdöntetlennel pedig bejutott a nyolc közé a Vidux!

14:04

1. Edgbaston Priory (angol) 6 ponttal

4. Squash4You (lengyel) 1 ponttal

14:06

A szegedi együttes ma 16 órától a címvédő német BW Worms ellen játssza a negyeddöntőt.

14:22

Íme, a minden eldöntő pont Vas Máté meccsén!

15:15

A D csoport hivatalos végeredménye!

15:19

Hogy egy kicsit érzékeltessük a Vidux Tisza Squash SE bravúrját: a legjobb nyolc közé az első nyolc kiemelt közül hét együttes is bejutott, egyedül a szegediek által legyőzött, ötödik kiemelt finn ESRC ez alól a kivétel!

16:05

Lassan indul a meccs. A szegediek 18 éves játékosa, Takács Bence éppen a kétszeres világbajnok ausztrál David Palmer ellen melegít. Nem kis élmény lesz a meccs a szegedi srácnak. David Palmer két éve interjút adott a delmagyar.hu-nak, azt itt olvashatják.

16:14

Az első szettet 11-1-re nyerte Palmer, de a másodikban Takács vezetett 1-0-ra! Vas Máté 11-5-re bukja az elsőt Marche ellen.

16:17

Palmer 11-2-re nyeri a második szettet.

16:22

Marche 2:0-ra megy Vas Máté ellen. Takács Bence a harmadik szettben már négy pontot szerzett. Ez a vége, Palmer 11-4 után 3:0-ra nyer.

16:26

A papírformának megfelelően Marche is 3:0-ra veri Vas Mátét. Közben megérkezett a szegedi szurkolótábor utolsó "részlete", legalább húszan drukkolnak már a Viduxnak.

16:37

11-5-re bukja el a szettet Vas Márton. Így eldőlt, hogy a Worms jut tovább, és az úgynevezett dead rubbernek köszönhetően be sem kellene fejezni a meccseket, de vas ellenfele, Weber sportszerűen végigtolja a találkozót.

16:39

Hoffmann 11-3-ra kapott ki Jens Schoortól. Ők is folytatják.

16:44

11-8 a második szett Vas Mártonéknál, alaposan megizzasztotta Webert.

16:53

Vas Márton 3:0-ra kapott ki, Hoffmannék meccse pedig 2:0-ig tartott, továbbjutott 4:0-val a meccset sportszerűen végigjátszó, BL-címvédő Worms.

16:59

- A csapat a várakozásokon felül szerepelt, ez egyértelmű, nagyon örülök ennek az eredménynek. A mai, lengyelek elleni meccs nehezebb lett a vártnál, kicsit idegesen játszottak a fiúk, de eredményesek voltak, továbbjutottak, és ez a lényeg. A legjobb nyolc között nekünk már minden meccs örömjáték, hiszen már így is a klub legnagyobb sikerét értük el - értékelt Barna Zsolt, a névadó Vidux Kft. tulajdonosa.

17:12

Búcsúzóul egy csapatkép a Worms-Vidux meccsről!

ESRC (finn)–Vidux Tisza Squash SE 1–3

A párok: [namelink name="Matias Tuomi"]–[namelink name="Sebők Benedek"] 2:3 (5–11, 11–7, 12–10, 9–11, 3–11), Jaakko Vähämaa–Vas Máté 3:0 (11–2, 11–5, 11–4), Tatu Knuutila–Hoffmann Péter 2:3 (8–11, 11–9, 11–5, 7–11, 2–11), Janne Järvinen–Kiss Dániel 2:3 (5–11, 13–11, 10–12, 11–5, 11–13).

Edgbaston Priory (angol)–Vidux Tisza Squash SE 4–0

A párok: Jaymie Haycocks–Vas Máté 3:0 (11–5, 11–4, 11–5). Joel Hinds–Hoffmann Péter 3:0 (11–6, 11–1, 11–7). Chris Ryder–Takács Bence 3:0 (11–0, 11–4, 11–2). Ashlee Harris–Vas Márton 3:0 (11–4, 11–7, 11–6).

Előbb a magasba ugrottak, majd összekapaszkodva ünnepeltek, talán meg is könnyezték a győzelmet tegnap a Vidux Tisza Squash SE játékosai. A fallabda Bajnokok Ligája D csoportjának első fordulójában az esélyesebb finn ESRC-t múlták felül a szegediek, nem akármilyen mérkőzésen.

Előbb Sebők Benedek, majd Kiss Dániel győzött 3:2-re hatalmas csatában, utóbbi ráadásul „hosszabbításban", 13–11-re hozta az utolsó játszmát a krakkói Squash4You sportközpontban. Talán ők is meglepődtek, hogy 2–0-ra vezetnek az első két meccs után, ám az biztos, hogy a finnek nem erre számítottak.

Ez azonban nem volt elég, Vas Máté 3:0-s veresége után biztossá vált: Hoffmann Péternek nyernie kell a csapat sikeréhez. Tatu Knuutila ellen 1:0-ra vezetett, majd a finn hozott két játszmát – ekkor elúszni látszott a siker. Hoffmann azonban a folytatásban alig hibázott, az utolsó két szettben összesen kilenc pontot engedélyezett ellenfelének, és behúzta a találkozót.

Két éve, 2013-ban egy hasonló összecsapást elbukott a csapat, most annak köszönhetően, hogy rutinosabbak lettek, ők örülhettek. A nap második mérkőzésén tartalékosan állt fel a csoport legjobbja ellen a Vidux, nem is volt esélye az angol Edgbaston Prioryval szemben. A lényeg azonban nem a második meccs volt, hanem a harmadik lesz, ezt ma 12 órától játssza a csapat. Ha Sebőkék megverik a házigazda Lifestyles.expert Squash4You-t, bejutnak a legjobb nyolc közé, amivel minden várakozást felülmúlnának.