2016.09.07. 15:26

Remekel Sebők a vébén

Eddig remekel a szegedi Sebők Benedek a malajzai főiskolai és egyetemi fallabda-világbajnokságon.

Munkatársunktól

A Tisza Squash SE játékosa a 64-es tábla első fordulójában nem mindennapi csatában öt szettben a kínai Junjie Wangot győzte le, majd a kiemelt Muhammad Arifot búcsúztatta 27 perc alatt. A második napon következett a malajziai Muhammad, aki jelenleg 120. helyen áll a világranglistán.

A rivális jobb volt, 3:1-re verte Sebőköt. Következett a sorban az angol Matthew Robin Broadberry, akit szoros meccsen legyőzött 2:1-re a szegedi kiválóság. Ez azt jelentette, hogy Sebők Benedek folytatja a küzdelmet, ma a 9–12. helyért csatázik, az első meccsen a dél-koreai Jaeiin Yoo lesz az ellenfele.

Eddig parádés a teljesítménye a magyar fallabdásnak, 4 meccsen háromszor nyert, csak egyszer kapott ki. A pontaránya: 147–127, ami 53,6 százalékos mutató.