Felezhetik a segélyt, ha nincs együttműködés

Hódmezővásárhely - Felére csökkenthetik januártól a rendszeres szociális segély összegét azoknál, akik nem működnek együtt a családsegítővel – döntötte el a legutóbbi közgyűlés Vásárhelyen. Eddig 25 százalékot vonhattak meg. <br>

Munkatársunktól

Mindent Vásárhelyről

A delmagyar.hu hivatalos Hódmezővásárhely Facebook-oldala, nem csak vásárhelyieknek.

Törvény szabályozza, hogy a családsegítővel kötelesek együttműködni a rendszeres szociális segélyben részesülők. 3 havonta találkozniuk kell a segítő munkatársaival, illetve elvárják, hogy a lakókörnyezet rendezett legyen. Ha mindez nem működik, akkor először felszólítják, majd kimennek az érintetthez, és ha ez sem vezet eredményre, akkor csökkenthetik az összeget. Vásárhelyen első körben 6 hónapig vonhatták meg a segély 25 százalékát, ha pedig 2 év elteltével sem változott a helyzet, akkor akár a teljes összegtől is eleshetett a jogosult. Az elmúlt 1 évben nem kellett a segély összegét csökkenteni vagy megvonni, korábban is csak néhány esetben. Havonta egyébként a rendszeres szociális segély maximum 44 ezer forint lehet – derült ki a legutóbbi közgyűlésen, ahol [namelink name="Molnár Lászlóné"] jobbikos képviselő a rendelet szigorítását javasolta.

Kérdés, lehetne-e ennél szigorúbban – jegyezte meg [namelink name="Lázár János"] országgyűlési képviselő. Mindezt helyi rendelet szabályozza, tehát lehet módosítani – hangzott a válasz a közgyűlésen. A jelenlegi 25 százalék helyett 50 százalékos megvonást javasolt [namelink name="Almási István"] polgármester azoktól, akik nem működnek együtt. Hozzátette: majd a későbbiekben látják, szükség van-e további szigorításra.

– Értem a képviselő asszony szándékát, de elég vékony jégre léphetünk – mondta [namelink name="Kószó Péter"] alpolgármester. Hozzátette: előfordulhat, hogy a jogosultak betegek, és még az ágyból is nehéz kikelniük. – Ha nem hagynánk módot az egyéni felülbírálatra, az súlyos hiba volna – tette hozzá. Azt tanácsolta: méltányosságot is vegyenek figyelembe, a tragikus élethelyzetekre tekintettel.

– A népjóléti iroda eddig is jó munkát végzett – közölte erre Almási István. Hozzátette: a rendeletbe vegyék bele az 50 százalékot, de végezzenek környezettanulmányt. Végül ezzel a módosítással fogadták el a javaslatot a képviselők.

Címkék#segély

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!