Kecskemét és környéke

2011.09.25. 17:49

A KTE tovább mélyítette a Fradi válságát - galéria

Kecskemét - A KTE labdarúgócsapata 100. élvonalbeli mérkőzésén Lencse góljával 1-0-ra győzött a rendkívül gyenge támadójátékot produkáló Ferencváros ellen. Online tudósításunk.

Kecskeméti TE - Ferencvárosi TC 1-0 (1-0)
Széktói stadion, 5000 néző. Vezeti: Solymosi (Vámos, Medovarszki)
KTE: Németh - Koszó (Maynard, 55.), Radanovics, Balogh B., Forró (Gyagya, 83.) - Szavics, Ebala - Bori, Foxi, Litsingi (Gyurcsó, 66.) - Lencse. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
FTC: Jova - Balog Z., Otten, Klein, Junior - Jovanovic, Tóth B., Maróti, Morales (Rósa, 66.) - Hakkola (Pölöskei, 62.), Oláh R. (Lisztes, 74.) Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Lencse (33.)
Sárga lap: Tóth B. (73.), Radanovics (78.), Klein (80.), Bori (81.)

A lefújás után a közönségéhez kivonuló ferencvárosi labdarúgókat füttykoncert fogadta.

Vége a mérkőzésnek!

Ötezer néző a Kecskemét Ferencváros labdarúgó mérkőzésen - KÉPGALÉRIA

92. perc: Lencse egyedül vezethette kapura a labdát, majd 10 méterről, jobbal elgurította a labdát a kifutó Jova mellett, de a játékszer a jobb oldali kapufáról kipattant.

3 perc lesz a hosszabbítás!

88. perc: Pölöskei 15 méteres, jobblábas lövése után Németh a léc alól tornázta ki a labdát. Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki.

86. perc: a meccset egyébként rendíthetetlenül végigszurkoló ferencvárosi szurkolókat most szólították fel, hogy a lefújást követően maradniuk kell a helyükön, előbb a hazaiak hagyják el a stadiont.

Solymosi mintha eldöntötte volna, hogy Pölöskeinek ma nem fúj be szabadrúgást. Már harmadszor választották el szabálytalanul a labdától a csatárt, de egyszer sem fújt a játékvezető.

83. perc: az utolsó csere a mérkőzésen: Forró lement, Gyagya folytatja a helyén.

81. perc: rövid időn belül Klein, majd Bori is besárgult. Bori lapja után a vétkes, és az áldozat - Jovanovic - majdnem össze is verekedett.

78. perc: Radanovics is besárgult, miután felrúgta Lisztest.

76. perc: a kiugró Pölöskeit Balogh nemes egyszerűséggel ellökte a labdától, Solymosi azonban tovább engedte a játékot.

74. perc: a harmadik ferencvárosi csere: Oláh helyén Lisztes folytatja.

73. perc: Tóth Bence kapott sárga lapot Foxi lerántásáért.

72. perc: hatalmas egyenlítési lehetőség alakult ki, Oláh lekészítése után azonban Pöllöskei öt méterre a kaputól nem tudta levenni a labdát, majd beadását utána már könnyedén lefülelte Németh.

68. perc: Otten 20 méteres szabadrúgásból, jobbal, alig csavart a kapu fölé.

66. perc: cserél a KTE is: Litsingi le, Gyurcsó be.

66. perc: újabb vendégcsere: Rósa jött be Morales helyére.

65. perc: Litsingi esett el a 16-oson belül a védők szorongatásában, de a játékvezető sípja néma maradt.

62. perc: cserél Détári Lajos: Hakkola helyére Pölöskei állt be.

61. perc: helyzet nemigen akad a pályán, addig van idő megnézni a találkozón készült eddigi fotóinkat:

Lencse góljával vezet a KTE a Fradi ellen - GALÉRIA (Koller István fotói)

55. perc: a megsérült Koszó helyére Maynard állt be.

54. perc: Foxi 17 méteres, jobb oldalról beívelt szabadrúgását fogta Jova.

53. perc: Koszó és Hakkola ütközése után a kecskeméti védő megsérült.

Támadóbb szellemű Fradit láthatunk eddig a második félidőben.

46. perc: Maróti 15 méteres kapáslövésével indult a második félidő, amely utána a labda méterekkel a kapu mellett hagyta el a játékteret.

Egyik edző sem cserélt a szünetben.

Elkezdődött a második félidő!

A szünetben a klubházban tartózkodó rendőröktől megtudtuk, hogy eddig nem történt komoly rendbontás.

Vége az első félidőnek!

A 44. percben ébresztőt fújt a vendégtábor!

43. perc: Jovanovics 22 méterről, jobbal majdnem kirúgta a stadionból a labdát.

41. perc: újra felpörögtek az események! Most Oláh lőtt az alapvonal közeléből, 10 méterről kapu fölé, bár középen Hakkola üresen várta a labdát...

38. perc: egy szenzációs KTE támadás végén Bori remekül tálalt a középen érkező Lencse elé, aki 5 méterről lőtt, Jova azonban hatalmas bravúrral bele tudott ütni a labdába, ami végül így kipattant a kapufáról. Óriási lehetőség maradt ki.

A bekapott gól véget is vetett a békés hangulatnak a lelátón, a vendégszurkolók folyamatosan hergelik a hazaiakat.

33. perc: vezet a KTE! Lencse játszotta át a vendégek 16-osán belül Balogot, majd 13 méterről, ballal hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba! 1-0.

30. perc:
az eddigi legnagyobb Fradi helyzetet hagyta ki Oláh, miután az előretörő Jovanovic jobb oldali beadása után 8 méterről eltörte a labdát, ami így könnyű csemege lett Némethnek.

29. perc: Jovanovic játszotta el a nagyhalált az oldalvonal mellett, Solymosi nem dőlt be neki.

27. perc: végre valami! Ebala ugratta volna ki a leshatáron helyezkedő Lencsét, de Jova ezúttal is résen volt, és felszedte a labdát.

26. perc: erre mondják, hogy jó kezdés után látványos visszaesés. Rengeteg az átadási hiba, az iram is öregurassá vált.

22. perc: a nagy iramú kezdés után leült kissé a szinvonal, helyzet sem akadta az elmúlt percekben. A hangulat azonban továbbra is kiváló.

18. perc: most Jova mentette meg a Fradit a góltól! Szavics 18 méterről, ballal elemi erejű lövést indított el a bal felső sarok irányába, de a vendégek kapusa nagy bravúrral kapu fölé ütötte a labdát.

15. perc: Junior baloldali beadása után Németh érte el vetődve a labdát a berobbanó Hakkola előtt.

A Fradi tábor az Újpestet gyalázza, a pályán pedig most helyzet nélkül gyűrik egymást a csapatok.

13. perc: Litsingi ugratta volna ki Foxit, de a jó ütemben kilépő Jova felszedte a csatár elől a labdát.

12. perc: az első szögletet a Fradi végezhette el, de helyzet nem lett belőle.
10. perc: az első 10 perc után megállapítható, hogy a hazai csapat játszik támadóbb szellemben, a vendégek eddig kontrákból voltak veszélyesebbek. A hazai csapat ezeket a támadásokat apró szabálytalanságokkal igyekszik megtörni, kérdés Solymosi meddig bírja lap nélkül.

A két szurkolótábor eddig sportszerűen biztatja kedvenceit, a vendégtábor jóval hangosabb.

6. perc: eseménydús perceken vagyunk túl, most Otten lőtt kapu fölé jobbal, egy 30 méteres szabadrúgásból.

5. perc: Bori lőtt kapura 17 méterről, ballal, de Jova egy gyors vetődéssel hárítani tudott.

2. perc: veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a KTE! Lencsével szemben szabálytalankodtak a zöldek védői a kaputól 18 méterre. A labda mögé Szavics állt, de ballábas lövése a sorfalat találta el.

A KTE kezdte a mérkőzést!

16:00: gyászszünettel kezdődik a mérkőzés. Szojka Ferencre, a magyar válogatott VB ezüstérmes csapattagjára emlékeztek egy perces néma csenddel a jelenlévők.

15:59: Losonczy László ügyvezetőt búcsúztatja Rózsa Pál és Versegi János, a két tulajdonos egy labdával, és egy 100-as számmal díszitett mezzel.

15:58: már a pályán a csapatok, a KTE hagyományos lila-fehér, a Fradi pedig zöld-fehér szerelésben játszik majd.

15:57: a KTE öt mérkőzés óta veretlen az élvonalban, ez pedig klubrekordnak számít. A mérkőzés előtt minden kecskeméti szurkoló úgy nyilatkozott, hogy ez a sorozat ma sem törik meg. A legtöbben kétgólos hazai győzelemre tippeltek.

15:56: Détári Lajos menedzser licenc hiányában csak félhivatalosan dirigál majd csapatának a kispadról, hivatalosan Nagy Tamás a vezetőedző. Détárival a Fradi egyszer győzött 2-0-ra (ZTE), egyszer pedig kikapott (Győr).

15:55: a hazai oldalon színültig megteltek a lelátók, a helyszínen olyan 5000 szurkoló várja a csapatok pályára vonulását.

Gyülekeznek a fradisták a vendégszektorban. Fotó: Koller István

15:53: a ferencvárosi szurkolók a mérkőzés előtt nem okoztak botrányt a városban. A vendégszektor szinte teljesen megtelt, néha mocskos liláznak, néha pedig Ebalát gúnyolják a fővárosiak.

15:51: a mérkőzés előtt Tomiszlav Szivics elmondta, hogy csapata csak akkor nyerhet ma, ha több mint 100%-ot nyújt a pályán, a 100% ugyanis kevés lesz a sikerhez. Litsingi fegyelmi ügye után most tér vissza a csapatba, Foxival egyetemben.

15:48: mindkét csapat védelme meglehetősen felforgatott összeállításban szerepel ma. A hazaiaknál Alempijevics sérült, Mohl eltiltott, így két fiatal, Koszó Balázs és Forró gyula kap lehetőséget. A Ferencvárosban a cseh Martin Klein pedid most debütál majd a magyar bajnokságban a Fradi színeiben.

15:45: a mérkőzés előtt köszöntik a KTE tulajdonosai a klub leköszönő ügyvezető igazgatóját. Losonczy Lászlót, aki a jövőben az MLSZ körzeti igazgatója lesz.

Köszöntjük olvasóinkat a KTE-Ferencváros labdarúgó mérkőzés online tudósításán.