2019. 06. 26. szerda - János, Pál 20°C | 32°C Még több cikk.

Vereséggel rajtolt a KTE a bajnokságban

Kecskemét - A KTE-nek jóformán esélye sem volt a bajnoki nyitányon a Paks otthonában. A hazaiak három góljuk mellett két kapufát is rúgtak. Online tudósításunk.

Paksi FC – Kecskeméti TE 3-2 (1-1)
Paks, 1500 néző. Vezeti: Solymosi (Lémon, Oszkár)
Paks: Csernyánszki – Sifter, Éger, Fiola, Báló – Heffler T., Magasföldi (Heffler N., 61.), Böde, Bartha (Mészáros, 92.) – Sipeki, Hrepka (Kiss T., 61.). Vezetőedző: Kis Károly
KTE: Németh – Gyagya, Radanovics, Balogh, Mohl – Ebala, Csukics (Szavics, 79.) – Gyurcsó (Simon, a szünetben), Foxi, Bertus – Stokic (Litsingi, a szünetben). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Hrepka (16.), Stokic (30.), Bartha (48.), Böde (73.), Simon A. (89.)
sárga lap: Fiola (53.), Ebala (63.), Balogh (75.)
piros lap:

Vége a mérkőzésnek!

89. perc: szépített a KTE! A paksi kapu előtt hatalmas kavarodás alakult ki, a védők nem tudtak felszabadítani, így Simon egy méterről a kapuba vágta a labdát. 3-2.

88. perc:
Heffler Norbert 18 méterről lőtt kapu mellé.

A hajrában próbálkozik a KTE, de különösebb átütőerő nélkül. A hazai védelem stabilan áll a lábán.

79. perc: az utolsó vendégcsere: Csukics helyére Szavics állt be.

77. perc: eből még kiütés is lehet. Most Kiss lőtt 17 méterről, a KTE-t immár másodszor mentette meg a kapufa a góltól.

75. perc: Balogh kapott sárga lapot reklamálásért.

73. perc: már két góllal vezet a Paks. Sipeki átadása után a mezőny legjobbja, Böde lőtt 15 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba. 3-1.

68. perc:
Litsingi tovább szapoírtotta emlékezetes helyzetkihagyásainak számát, miután 100%-os ziccerben lyukat rúgott...

A KTE-nek ebben a félidőben nagyon momentuma sincs...

63. perc: Ebala is besárgult, Böde felrúgásáért kapott lapot.

61. perc: két gyors ember érkezett a hazaiakhoz. Kiss T. Hrepkát, Heffler Norbert pedig Magasföldit váltotta.

60. perc: majdnem eldőlt. Böde remek labdával ugratta ki barthát, aki 13 méterről kapura lőtt, de Németh óriási bravúrral védett.

53. perc: Fiola kapott sárga lapot miután hátulról felrúgta Simont.

48. perc: újabb hazai szöglet, újabb hazai gól! Magasföldi szöglete után Bartha 15 méterről ballal hatalmas gólt lőtt a KTE kapujának bal oldalába. 2-1.

A szünetben sikerült néhány idelátogató kecskeméti szurkolóval személyesen is beszélgetni, akik elmondták, a nagy meleget jéghideg sört vedelve próbálják átvészelni, és az első félidőben mutatottnál jobb játékot várnak a kedvenceiktől.

A félidőben kettőt is cserélt Tomiszlav Szivics: Gyurcsó helyére Simon, Stokic helyére Litsingi állt be.

Elkezdődött a második félidő!

Az első félidő elején a KTE volt a veszélyesebb, de a hazaiak ezt követően átvették az irányítást, és megérdemelten szereztek vezetést. Az első félóra után újra feljött a KTE, és egy jól eltalált lövéssel sikerült az egyenlítés. A színvonal eddig ötös skálán egy gyenge 3-as, de ez fogható részben a nagy melegre is.

Vége az első félidőnek!

41. perc: Magasföldi újabb szöglete után Böde fejelt 6 méterről kapu mellé.

40. perc: Magasföldi szöglete után Éger fejelt 7 méterről kapura, de a kapu torkában álló Mohl kivágta a labdát.

A kecskeméti szurkolók űzik-hajtják a kedvenceiket, akiket láthatóan megnyugtatott az egyenlítés. Gyurcsó a gólpassza után egy perccel majdnem maga is gólt lőtt, de jobblábas lövése után a labda néhány centiméterrel elkerülte a kaput.

30. perc: egyenlített a KTE! Egy labdaszerzést követően Gyurcsó passzolt Stokichoz, aki 20 méterről, jobbal a kapu jobb sarkába lőtt, 1-1.

29. perc:
Mohl beadásáról épphocs lemaradt a középen berobbanó Foxi.

26. perc: végre egy vendéghelyzet, Bertus lövését védte könnyedén Csernyánszki.

24. perc: Heffler jobb oldali beadása után az agilisan játszó Hrepke fejelt 11 méterről, a labda a kapufáról pattank ki.

A múlt héten mindkét csapat 1-1-es döntetlent ért el az Európa Ligában. A KTE a kazah Aktobe, a paksiak a norvég Tromsö ellen.

16. perc: góllá érett a hazai csapat fölénye. Magasföldi bal oldali szögletét Bartha remekül csúsztatta tovább, a kaputól 5 méterre álló Hrpekának pedig még arra is volt ideje, hogy lekezelje a labdát, mielőtt a hálóba lő, 1-0.

10. perc:
éledezik a hazai csapat, most Bartha lőtt 19 méterről, ballal a kapu mellé.

8. perc: Böde kapott remek labdát, egy csel után azonban a kifutó Német felett a kapu fölé emelt.

5. perc: Bertus 25 méteres, ballábas lövését védte Csernyánszki.

2. perc: huszáros hajrá a KTE-től! Stkic már a 2. percben lövőhelyzetbe került, de a jobblábas löketet szögletre tudta ütni Csernyánszki.

A kezdő sípszó előtt a szombaton elhunyt Bicskei Bertalanra emlékeztek gyászszünet keretében a stadionban.

Elkezdődött a mérkőzés! A paksiak indították útjára a labdát.

18:58: mintegy 200 kecskeméti szurkoló vállalta, hogy a kánikulában is elkíséri a csapatot az ezúttal is légiósok nélkül felálló paksiak otthonába.

18:51: most aztán igazán nem kell irigyelni a labdarúgókat, hiszen még mindig rekkenő a hőség, a helyi szervezők tájékoztatása alapján 31 fok van jelenleg a stadionban.

18:48: Tomiszlav Szivics vezetőedző négy helyen is változtatott a csütörtöki, aktobe elleni Európa Liga mérkőzésen pályára küldött kezdőcsapatán. A jobbhátvéd posztot újra Gyagya Attila foglalta el, a támadó szekciót pedig szinte teljesen lecserélte a kecskemétiek mestere: Bertus, Gyurcsó és Stokic rohamozza majd a remények szerint a hazaiak kapuját, Foxi irányítása mellett.

Köszöntjük olvasóinkat a Paks - KTE bajnoki labdarúgó mérkőzés online tudósításán.

A MOB Sportegyesületi Bizottságának tagja Ujhidy Tibor

Megalakult a Magyar Olimpiai Bizottság Sportegyesületi Bizottsága, amelyben Ujhidy Tibor, a Kecskeméti Spartacus Sportkör ügyvezető elnökeke is helyett kapott. Tovább olvasom