Elúszott az elődöntő: Magyarország-Szlovénia 30-32

Borzalmasan védekezve kapott ki a magyar férfi kézilabda-válogatott a szlovénoktól, ezzel lemarad az elődöntőről.

Gyúrós István

Magyarország-Szlovénia 30-32 (13-14)
Férfi kézilabda Európa-bajnokság, II. középcsoport, 2. forduló. Újvidék.
A magyar gólszerzők: Putics 8, Császár 5, Krivokapics 4, Iváncsik G. 3, Zubai, Mocsai, Harsányi 2-2, Ilyés, Ancsin, Laluska, Szöllősi 1-1.

60. perc: Prost véd. Császár 30-32. Vége. Nagyon gyenge játékkal, gyakorlatilag kapusteljesítmény nélkül kapunk ki a szlovénoktól. Elúszott az elődöntő...

59. perc: Császár ellépte. Kitalálják? Szlovén hetes, de kimarad.

58. perc: passzív a szlovénoknál? Nem, inkább hetes nekik. Bent van, ezzel vége... 29-32. Fazekas véd ziccert.

57. perc: emberelőnybe kerülünk. Putics! 29-31.

56. perc: Putics tartja a lelket a csapatban 28-30. Az iksz is jó lenne. Szlovén hetes, kapufa, a kipattanó bent van 28-31. Gajic 12 gólos.

55. perc: nem is érdemlünk pontszerzést, de olyan jó lenne. Császár hetese 27-30. Szlovén gól, de ellépték.

54. perc: megint közte három 26-29. 7 százalékon a magyar kapusteljesítmény... Szlovén hetes 26-30.

53. perc: Mikler! A második magyar védés! Ennek is örülni kell. Az egyenlítésért támadunk, eladjuk, ők meg bedobják 26-28.

Elúszott az elődöntő: Magyarország-Szlovénia 30-32. Fotó: MTI/EPA/Georgi Licovszki (galéria)

52. perc: Iváncsik! 26-27! Lehet esélyünk, ilyen játékkal? Lehet! Szlovén időkérés.

51. perc: Miklavcic, majd Krivokapics 25-27.

50. perc: Krivokapics betörésből. Lehet esély? 24-26.

49. perc: Szöllősi beállóból, jön a szlovén válasz 22-26. Putics 23-26.

48. perc: Luka Zvizej lő gólt. Minden szlovén kapura lövés bemegy... 21-25.

47. perc: Zorman 20-24. Putics érzi a kaput 21-24.

46. perc: ziccert rontunk, áll a játék. Krivokapics a kapufára. Ez az a meccs, amikor semmi sem sikerül, de a szlovénok sem remekelnek.

45. perc: Putics húzza a magyar szekeret 19-23. Micsoda? Laluska lő egy gólt 20-23.

44. perc:
Harsányi lő Skofba, ez a tizedik védése. Nálunk egy van... Rossz csere a szlovénoknál, előnybe kerülünk.

43. perc: Dolenec 17-23. Putics talpról, óriási gól 18-23.

42. perc: a 23. szlovén lövésből megszületik a 22. szlovén gól... Vicc 16-22. Krivokapics jön bele 17-22.

41. perc: szép gól: Harsányi a szélről 16-21.

40. perc: Ilyés harmadik kiállítása, végleg kiszáll. Ez még hiányzott...  Dajic a szélről 15-21.

39. perc: Krivokapics betör, bevágja 15-20.

38. perc: nem így: megint egy szlovén gól indulásból 14-20.

37. perc: óriásit kellene javulnunk ahhoz, hogy legyen esélyünk.

36. perc: magyar lövés, szlovén sánc. Előnyben támadunk, eladjuk, Luka Zvizej bevágja 14-19.

35. perc: teljes káosz védekezésben, úszik el az elődöntő... 14-18. Pályán Nagy Kornél és Krivokapics.

34. perc: nem igaz! Mínusz három 14-17.

33. perc: nem tudunk egyenlíteni, megint gólt kapunk 14-16.

32. perc: átlövésből Császár, hatalmas gól 14-15. Emberhátrányba kerülünk.

31. perc: megkezdődött a második félidő. Szlovén gól 13-15.

Ha kicsit javulna a kapusteljesítmény, megnyerhetnénk a meccset. Ezt várjuk a második félidőtől.

30. perc: hiába sáncolunk, Mackovsev bevágja, de Putics is 13-14. Félidő.

29. perc: Ancsin beszállt, lőtt, gólt szerzett 12-13.

28. perc: nagy gól, Dolenec lőtte 11-13. Elég ijesztő, 7 (!) százalékos hatékonységgal védenek a magyar kapusok.

27. perc: megvan! Iváncsik a szélről 11-12. Most a szlovénok kérnek időt.

26. perc: Putics vágja be, annak ellenére, hogy nem remeklünk, nincs nagy hátrány 10-12. Előnybe kerülünk.

25. perc: Iváncsik Skofba lövi. Sok a hiba. Időkérés.

24. perc: Ilyés két perc. Neki ez a második, ez baj. Kijátszák, bedobják 9-12.

23. perc: hatalmas átlövésgól, Mocsai a szerzője 9-11.

22. perc: eladjuk, szlovén ziccer, gól 8-11.

21. perc: megtalálja a rést a falon Császár, be is vágja 8-10. Mikler véd!

20. perc: Harsányi viszi végig, lefordul, az alsóba lő 7-9. A védekezésünk továbbra sem tökéletes 7-10.

19. perc: Gajic a szélről 5-9. Van baj. Óriási! Zubai összeszed egy kipattanót, majd bevágja 6-9.

18. perc: Miklavcic óriási gólt lő átlövésből 5-8.

17. perc: szlovén gól Harsányi nagy helyzetet ront 4-7. Minden fájdalmával együtt dob gólt Zubai. Még mindig érzi az oroszok elleni sérülését 5-7.

16. perc: Purceljt is kiküldik, megint előnyben vagyunk.

15. perc: Mikler is elkezdett védeni, itt volt az ideje.

14. perc: Skof elkezdett védeni. Sajnos. Na, ezt nem: Ilyés indulásból talál be, és töri meg a magyar gólcsendet 4-6.

13. perc: betörésből újabb szlovén gól, van baj 3-6. Kiegészültünk, sőt egy szlovént ki is küldtek.

12. perc: hátrányban támadunk, Iváncsikot viszik földre.

11. perc: szlovén gól, Zubai odaüt, őt is kiszórják. Kettős hátrány 3-5.

10. perc: Ilyést állítják ki. Hát-hát...

9. perc: a második hetesük is bent van, Gajic 3-4.

8. perc: először villan Császár, átlövésével 3-3.

7. perc: megint vezetnek a szlovénok 2-3.

6. perc: Iváncsik Gergő indulásból egyenlít 2-2.

5. perc: Mikler védi a magyar kaput. Eddig támadásban döcög a szekér.

4. perc: Zorman gólját megadja, kétséges volt 1-2.

3. perc: Gajic hetesből egyenlít 1-1.

2. perc: Mocsai lövésével vezetünk, jó kezdés 1-0.

1. perc: a szlovének kezdték a meccset.

20.09: a Pick Szeged négy játékost ad a keretbe, Ancsin, Vadkerti, Mikler és Zubai is készülhet. Ezúttal is több ezer magyar szurkol a válogatottnak Újvidéken.

20.07: jelenleg így áll a csoportunk. Ha nyerünk, a horvátok ellen holnap ki-ki meccset játszunk.

20.04: köszöntjük olvasóinkat. Újabb fontos meccsre készül a magyar válogatott, amely ha nyer, az utolsó fordulóban bejuthat akár az elődöntőbe is. Ha nem, maradnak a helyosztók. Hamarosan kezdődik a szlovénok ellen meccs.

Egy vereség soha sem jön jókor. A magyar férfi kézilabda-válogatott 27–21-re kapott ki a középdöntő első mérkőzésén az izlandi együttestől. Még két meccs van hátra a második körből, ha szeretne a négy közé kerülni Mocsai Lajos együttese, akkor már nem hibázhatnak többet. Ma este a szlovénok következnek.

A Pick Szeged átlövője, Ancsin Gábor a válogatott következő meccsére készül. Ígéri, győznek a szlovénok ellen. Fotó: MTI

A Pick drukkerei számára az ellenfél egy játékosa ismerős lesz: az elmúlt 50 év legjobb szegedi balszélsője, Luka Zvizej. A góljainak most biztos nem tapsolnak majd a magyar drukkerek, akik ismét népes csapattal képviseltetik magukat az újvidéki meccsen.

Szurkolói busz

A magyar kézilabda-válogatott középdöntős meccseire szurkolói busz indul Szegedről. Bővebb információ a 30/9122-957-es számon kérhető.

– Sajnos ez benne volt, túl görcsösen akartunk, és ez lett a vége, fordítva sült el! Túl kell tennünk magunkat rajta, ígérem, hogy a ma esti, szlovének elleni meccsen egy pillanatra sem adjuk fel, győzelemre játszunk – nyilatkozta lapunknak Ancsin Gábor, a Pick Szeged válogatott átlövője, aki eddig két gólt szerzett az Eb-n.

A további program, kedd, 16.10: Spanyolország–Izland, 18.10: Franciaország–Horvátország, 20.10: Magyarország–Szlovénia. Szerda, 16.10: Franciaország–Izland, 18.10: Spanyolország–Szlovénia, 20.10: Magyarország–Horvátország.