Varázslatos erdők, színpompás madárszárnyak és virágos tájképek fogadták a vendégeket a Maroslelei Könyvtár családias hangulatú kiállításmegnyitóján.
– Az önkormányzat célja, hogy a tehetséges lakosok, illetve a környéken élők bemutathassák, milyen értékes műveket alkotnak. Rövid időn belül Edité a második ilyen jellegű kiállítás könyvtárunkban – mondta lapunknak Drimba Tibor polgármester.
A művészet nyelvén beszél
Török Edit 2000 decemberében született Szegeden. Tanárai korán felfigyeltek rajzaira. Irányításukkal, valamint testvérei – Melinda, József és Hajnalka – és édesanyja támogatásával indult látványos fejlődésnek művészete.
– Lányom egészen kicsi korától szeret alkotni. Négy éve kezdett komolyabban festeni, azóta szinte szenvedélyévé vált a képzőművészet – fogalmazott Molnár Edit, a lány édesanyja. Hozzátette, Edit kitűnő tanuló volt, idén az iskolától szép eredményéért egy kirándulást kapott ajándékba. Jövő héten a Fővárosi Nagycirkusz előadására megyünk vele Budapestre.
Csiszolódik a gyémánt
Török Edit születésétől fogva mozgáskorlátozott és süketnéma. A húszéves hölgy jeltolmács segítségével képes kommunikálni, a rajz és a festészet területén igazán otthonosan mozog.
– Tizenkét éve kerültél iskolánk falai közé, és ma már felnőtt nőként éled az életed. Emlékszem, a megyei rajzpályázatokról évről évre díjakat hoztál. Festményeidből a szeretet, kedvesség és nyugalom árad, amilyen te magad is vagy. Osztályfőnököd, Emese néni keze alatt csiszolódtál, mint egy kis gyémánt – mondta köszöntő beszédében Túriné Gál Anikó, a Kozmutza Flóra Egységes Gyógypedagógiai Intézmény vezető-helyettese.
Mesebeli boldogság-világok
Török Edit többféle technikával alkot. Vászon, karton vagy farost alapra általában temperával fest. Korábban többször sikeresen szerepelt a hódmezővásárhelyi Tiszta Szívvel Egyesület képzőművészeti pályázatain. Ha Editnek ihlete támad, egy nap akár két alkotással is megörvendezteti környezetét.
– Általában tizennégy évesen kerülnek hozzánk a gyerekek, tizenkettedikben elengedjük a kezüket. Fontos, hogy megtalálják az utat, ami számukra a boldog élethez vezet – hangsúlyozta Edit osztályfőnöke, Simon Emese, aki 12 évig tanította az alkotó lányt a művészet szeretetére.