Bravúr

2022.01.26. 14:25

Babos és Jani hat meccslabdáról fordított Kairóban

Babos Tímea és Jani Réka hat meccslabdáról fordítva jutott tovább a női páros első fordulójából a Kairóban zajló, 25 ezer dollár (7,8 millió forint) összdíjazású keménypályás tenisztornán.

A csípősérülése után novemberben visszatért Babos – aki párosban négyszeres Grand Slam- és háromszoros WTA-világbajnok – és társa a harmadik szettet helyettesítő döntő rövidítésben 3-9-re állt az orosz Anna Ureke és Jekatyerina Visnyevszkaja ellen, ám sorozatban nyolc labdamenetet nyerve végül a magyarok győztek 3:6, 6:2, 11-9-re.

Egyesben Babost – aki jelenleg 164. a WTA-rangsorban – elsőként emelték ki, s a nyitókörben az 566. helyen álló francia Selena Janicijevic lesz az ellenfele.

Borítóképünkön Babos Tímea. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt