Pekingi menü péntekre: páston a női tőrcsapatunk

Olimpia 2008 Peking - Férfi pólósaink Ausztrália legyőzésével nagy lépést tehetnek a csoportelsőség felé. Női tőrcsapatunk hajnali háromkor küzd meg a németekkel az elődöntőbe jutásért. Megkezdi szereplését a diszkoszvető Fazekas Róbert is.

A nyolcadik napon vízilabdázóink ismét a medencébe ugranak, a cél, hogy a lányokhoz hasonlóan csoportelsőként zárják a küzdelmeket. Ehhez Ausztrália legjobbjait kellene megverni, lehetőleg minél több góllal, és szurkolni, hogy Montenegró ne érjen el jó eredményt a rendkívül kemény spanyolok ellen.

Kora hajnalban (magyar idő szerint 3 órakor) a női tőrcsapat a negyeddöntőben küzd meg a németekkel. A Varga Gabriella, Knapek Edina, Mohamed Aida, Ujlaky Virginie összetételű négyesünk győzelem esetén az Egyesült Államok–Lengyelország párharc győztesével találkozik a döntőbe jutásért.

Mohamed Aida (balra) és társai aranyéremre hajtanak a női tőrözők között

Mohamed Aida (balra) és társai aranyéremre hajtanak a női tőrözők között
A atlétikai versenyek második napján megkezdi szereplését Fazekas Róbert diszkoszvetőnk, aki két társához, Máté Gáborhoz és Kővágó Zoltánhoz hasonlóan a selejtezőben harcol majd. Hajnalban a női hétpróbázók mezőnyére is figyelhetünk, ahol Farkas Györgyi érdekelt. Petráhn Barbara pedig a 400 méteres síkfutás előfutamaiban hazai idő szerint 6 óra 10 perckor startol.

A Varga Tamás, Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpárevezős egységünk az alsóági középdöntőben próbál majd jó teljesítménnyel elbúcsúzni az olimpiától, míg az ökölvívók 51 kg-os súlycsoportjában Kalucza Norbert küzd a magyar színekért.

Délután kettőkor a női 3 méteres műugrás középdöntőivel kezdődik meg Barta Nóra szombati versenye.

Ami pedig a nem magyar érdekeltségű eseményeket illeti, alighanem hatalmas izgalmakra van kilátás. Az atlétikai számok egyik leglátványosabbika, a 100 méteres síkfutás végküzdelmeit rendezik Usain Bolttal, Asafa Powell-lel és Tyson Gayjel.

Csúcsrangadót rendeznek a férfi kosarasoknál. A B-csoportban pályára lép a nagyszerűen menetelő Team USA, ráadásul nem is akárkik ellen, hanem a Gasol testvérekkel felálló, remek formában lévő Spanyolországgal kell megküzdeniük Kobe Bryantéknak.

A labdarúgók pedig a negyeddöntőnél járnak, amelynek érdekessége, hogy, ha beigazolódik a papírforma, azaz Brazília és Argentína is hozza a kötelezőt, vagyis továbbjut, akkor álomdöntő helyett álomelődöntőt rendeznek majd.

Messiék Hollandiával, míg Ronaldinhóék Kamerunnal találkoznak ma. A másik ágon Olaszország–Belgium és Nigéria–Elefántcsontpart a párosítás a negyeddöntőben.

A SZOMBATI PROGRAM

2:30 GYEPLABDA Új-Zéland–Egyesült Államok (nők, B-csoport)
3:00 ATLÉTIKA férfi 20 km gyaloglás
3:00 KÉZILABDA Brazília–Kína (férfiak, A-csoport)
3:00 KOSÁRLABDA Görögország–Angola (férfiak, B-csoport)
3:00 SPORTLÖVÉSZET férfi gyorstüzelő pisztoly, selejtezők
3:00 SPORTLÖVÉSZET férfi skeet, selejtezők
3:00 STRANDRÖPLABDA női nyolcaddöntő
3:00 VÍVÁS női tőrcsapat, negyeddöntő: Magyarország
3:10 ATLÉTIKA női súly, selejtező
3:20 ATLÉTIKA férfi 3000 m akadály, előfutamok
3:30 BIRKÓZÁS szabadfogás, nők, 48 kg, selejtezők
3:30 BIRKÓZÁS szabadfogás, nők, 55 kg, selejtezők
3:30 SOFTBALL Japán–Kína (5. forduló)
3:30 VÍZILABDA Németország–Olaszország (férfiak, B-csoport)
3:50 ATLÉTIKA női hétpróba, távolugrás: Farkas Györgyi

4:00 ASZTALITENISZ női csapat, rájátszás a bronzéremért
4:00 RÖPLABDA Egyesült Államok–Kína (férfiak, A-csoport)
4:00 TOLLASLABDA női egyes, bronzmeccs
4:00 TOLLASLABDA férfi páros, bronzmeccs
4:03 ÚSZÁS női 200 m hát, döntő
4:10 ÚSZÁS férfi 100 m pillangó, döntő

4:10 ATLÉTIKA női rúd, selejtező: Molnár Krisztina
4:16 ÚSZÁS női 800 m gyors, döntő
4:25 ÚSZÁS női 200 m hát, EREDMÉNYHIRDETÉS
4:30 BASEBALL Egyesült Államok–Kanada (4. forduló)
4:30 GYEPLABDA Ausztrália–Hollandia (nők, A-csoport)
4:30 VÍVÁS női tőr, csapat, az 5–8. helyért
4:39 ÚSZÁS férfi 50 m gyors, döntő
4:40 ATLÉTIKA férfi diszkosz, selejtező, A-csoport: Fazekas Róbert, Máté Gábor
4:41 ÚSZÁS férfi 100 m pillangó, EREDMÉNYHIRDETÉS
4:45 KÉZILABDA Egyiptom–Dél-Korea (férfiak, B-csoport)
4:50 ATLÉTIKA női 100 m, előfutamok
4:50 VÍZILABDA Szerbia–Kína (férfiak, B-csoport)
4:54 ÚSZÁS női 50 m gyors, középdöntők
4:59 ÚSZÁS női 800 m gyors, EREDMÉNYHIRDETÉS

5:00 STRANDRÖPLABDA férfi nyolcaddöntő
5:00 TORNA gumiasztal, nők, selejtező, 1. forduló
5:10 ÚSZÁS férfi 50 m gyors, EREDMÉNYHIRDETÉS
5:15 KOSÁRLABDA Oroszország–Ausztrália (férfiak, A-csoport)
5:30 BASEBALL Kuba–Tajvan (4. forduló)
5:38 TORNA gumiasztal, nők, selejtező, 2. forduló

6:00 RÖPLABDA Oroszország–Egyiptom (férfiak, B-csoport)
6:00 SOFTBALL Egyesült Államok–Tajvan (5. forduló)
6:00 SPORTLÖVÉSZET férfi gyorstüzelő pisztoly, döntő
6:00 STRANDRÖPLABDA férfi nyolcaddöntő
6:00 TOLLASLABDA női egyes, döntő
6:00 VÍVÁS női tőr, csapat, elődöntő
6:05 ATLÉTIKA férfi diszkosz, selejtező, B-csoport: Kővágó Zoltán
6:10 ATLÉTIKA női 400 m, előfutamok: Petráhn Barbara
6:10 VÍZILABDA Horvátország–Egyesült Államok (férfiak, B-csoport)
6:14 TORNA gumiasztal, férfiak, selejtező, 1. forduló
6:30 RÖPLABDA Szerbia–Németország (férfiak, B-csoport)
6:52 TORNA gumiasztal, férfiak, selejtező, 2. forduló
6:55 SPORTLÖVÉSZET férfi gyorstüzelő pisztoly, EREDMÉNYHIRDETÉS

7:00 TOLLASLABDA női egyes, EREDMÉNYHIRDETÉS
7:00 VITORLÁZÁS férfi finn dingi (1 futam), női yngling (1 futam), férfi 470-es (2 futam), női 470-es (2 futam), férfi laser (2 futam): Berecz Zsombor, női laser radial (2 futam), férfi szörf (2 futam): Gádorfalvi Áron, női szörf (2 futam): Detre Diána, férfi tornádó (2 futam), férfi csillaghajó (2 futam)
7:30 ÖKÖLVÍVÁS 51 kg, nyolcaddöntő: Kalucza Norbert

8:00 EVEZÉS férfi könnyűsúlyú kétpár, D-döntő
8:00 KÉZILABDA Franciaország–Spanyolország (férfiak, A-csoport)
8:00 VÍZILABDA Spanyolország–Montenegró (férfiak, A-csoport)
8:10 EVEZÉS női könnyűsúlyú kétpár, C-döntő
8:20 EVEZÉS férfi könnyűsúlyú kétpár, C-döntő: Varga Tamás, Hirling Zsolt
8:30 ASZTALITENISZ férfi csapat, elődöntő
8:30 EVEZÉS női könnyűsúlyú kétpár, B-döntő
8:30 KOSÁRLABDA Horvátország–Litvánia (férfiak, A-csoport)
8:30 RÖPLABDA Olaszország–Bulgária (férfiak, A-csoport)
8:40 EVEZÉS férfi könnyűsúlyú kétpár, B-döntő
8:50 EVEZÉS férfi könnyűsúlyú négyes, B-döntő

9:00 EVEZÉS női négypár, B-döntő
9:00 SPORTLÖVÉSZET férfi skeet, döntő
9:10 EVEZÉS férfi négypár, B-döntő
9:20 EVEZÉS férfi nyolcas, B-döntő
9:20 VÍZILABDA Ausztrália–Magyarország (férfiak, A-csoport)
9:30 EVEZÉS női egypár, A-döntő
9:31 ÖKÖLVÍVÁS 75 kg, nyolcaddöntő
9:45 KÉZILABDA Oroszország–Németország (férfiak, B-csoport)
9:50 EVEZÉS férfi egypár, A-döntő

10:00 BIRKÓZÁS szabadfogás, nők, 48 kg, vigaszág
10:00 BIRKÓZÁS szabadfogás, nők, 55 kg, vigaszág
10:00 EVEZÉS női egypár, EREDMÉNYHIRDETÉS
10:00 SPORTLÖVÉSZET férfi skeet, EREDMÉNYHIRDETÉS
10:00 TENISZ férfi egyes, bronzmeccs
10:00 TENISZ női egyes, döntő
10:00 TENISZ férfi páros, döntő

10:00 TENISZ női páros, bronzmeccs
10:10 EVEZÉS női kettes, A-döntő
10:20 EVEZÉS férfi egypár, EREDMÉNYHIRDETÉS
10:30 EVEZÉS férfi kettes, A-döntő

10:30 KERÉKPÁR férfi pálya, egyéni üldöző, 1. forduló
10:40 EVEZÉS női kettes, EREDMÉNYHIRDETÉS
10:40 VÍZILABDA Szerbia–Kína (férfiak, B-csoport)
10:45 KOSÁRLABDA Irán–Argentína (férfiak, A-csoport)
10:50 EVEZÉS női kétpár, A-döntő
10:50 KERÉKPÁR férfi pálya, keirin, 1. forduló

11:00 BIRKÓZÁS szabadfogás, nők, 48 kg, bronzmeccsek
11:00 EVEZÉS férfi kettes, EREDMÉNYHIRDETÉS
11:00 SOFTBALL Hollandia–Ausztrália (5. forduló)
11:05 KERÉKPÁR női pálya, egyéni üldöző, selejtezők
11:10 EVEZÉS férfi kétpár, A-döntő
11:20 BIRKÓZÁS szabadfogás, nők, 48 kg, döntő

11:20 EVEZÉS női kétpár, EREDMÉNYHIRDETÉS
11:25 KERÉKPÁR férfi pálya, keirin, vigaszág
11:30 BIRKÓZÁS szabadfogás, nők, 55 kg, bronzmeccsek
11:30 EVEZÉS férfi négyes, A-döntő
11:40 BIRKÓZÁS szabadfogás, nők, 48 kg, EREDMÉNYHIRDETÉS
11:40 EVEZÉS férfi kétpár, EREDMÉNYHIRDETÉS
11:40 KERÉKPÁR férfi pálya, pontverseny, döntő
11:55 BIRKÓZÁS szabadfogás, nők, 55 kg, döntő

11:55 EVEZÉS férfi négyes, EREDMÉNYHIRDETÉS

12:00 BASEBALL Kína–Hollandia (4. forduló)
12:00 GYEPLABDA Németország–Argentína (nők, B-csoport)
12:00 LABDARÚGÁS férfi negyeddöntő, Brazília–Kamerun
12:00 LABDARÚGÁS férfi negyeddöntő, Olaszország–Belgium
12:00 STRANDRÖPLABDA férfi nyolcaddöntő
12:00 VÍVÁS női tőr, csapat, bronzmeccs
12:05 BIRKÓZÁS szabadfogás, nők, 55 kg, EREDMÉNYHIRDETÉS
12:30 GYEPLABDA Dél-Korea–Kína (nők, A-csoport)
12:30 KERÉKPÁR férfi pálya, keirin, 2. forduló
12:30 TOLLASLABDA vegyes páros, elődöntő
12:40 KERÉKPÁR férfi pálya, pontverseny, EREDMÉNYHIRDETÉS
12:50 KERÉKPÁR férfi pálya, egyéni üldöző, a 3. helyért
12:55 KERÉKPÁR férfi pálya, egyéni üldöző, döntő

13:00 ATLÉTIKA női hétpróba, gerely, A-csoport
13:00 BASEBALL Japán–Dél-Korea (4. forduló)
13:00 KÉZILABDA Horvátország–Lengyelország (férfiak, A-csoport)
13:00 ÖKÖLVÍVÁS 48 kg, nyolcaddöntő
13:00 SÚLYEMELÉS nők, +75 kg, A-csoport
13:00 VITORLÁZÁS férfi finn dingi, EREDMÉNYHIRDETÉS
13:00 VITORLÁZÁS női yngling, EREDMÉNYHIRDETÉS
13:05 KERÉKPÁR férfi pálya, egyéni üldöző, EREDMÉNYHIRDETÉS
13:15 KERÉKPÁR férfi pálya, keirin, a 7–12. helyért
13:15 LOVASSPORT díjlovaglás, egyéni nagydíj, 2. selejtező
13:20 KERÉKPÁR férfi pálya, keirin, döntő
13:25 KERÉKPÁR férfi pálya, keirin, EREDMÉNYHIRDETÉS
13:30 ASZTALITENISZ férfi csapat, elődöntő
13:30 ATLÉTIKA női 800 m, elődöntő
13:30 SOFTBALL Venezuela–Kanada (5. forduló)
13:30 VÍVÁS női tőr, csapat, döntő

14:00 ATLÉTIKA férfi távol, selejtező
14:00 KOSÁRLABDA Kína–Németország (férfiak, B-csoport)
14:00 MŰUGRÁS nők, 3 m, középdöntő: Barta Nóra
14:00 RÖPLABDA Brazília–Lengyelország (férfiak, B-csoport)
14:00 STRANDRÖPLABDA férfi nyolcaddöntő
14:05 ATLÉTIKA férfi 100 m, elődöntők
14:10 ATLÉTIKA női hétpróba, gerely, B-csoport
14:30 GYEPLABDA Nagy-Britannia–Japán (nők, B-csoport)
14:30 TOLLASLABDA férfi egyes, bronzmeccs
14:35 ATLÉTIKA női 100 m, középfutamok
14:45 KÉZILABDA Dánia–Izland (férfiak, B-csoport)
14:50 SÚLYEMELÉS nők, +75 kg, EREDMÉNYHIRDETÉS

15:00 GYEPLABDA Spanyolország–Dél-Afrika (nők, A-csoport)
15:00 LABDARÚGÁS férfi negyeddöntő, Argentína–Hollandia
15:00 LABDARÚGÁS férfi negyeddöntő, Nigéria–Elefántcsontpart
15:01 ÖKÖLVÍVÁS 75 kg, nyolcaddöntő
15:10 ATLÉTIKA női súly, döntő
15:10 VÍVÁS női tőr, csapat, EREDMÉNYHIRDETÉS
15:15 ATLÉTIKA férfi 400 m gát, elődöntők
15:30 TOLLASLABDA férfi páros, döntő
15:45 ATLÉTIKA női hétpróba, 800 m


16:00 RÖPLABDA Venezuela–Japán (férfiak, A-csoport)
16:00 TENISZ női egyes, EREDMÉNYHIRDETÉS
16:00 TENISZ férfi páros, EREDMÉNYHIRDETÉS
16:00 TOLLASLABDA férfi páros, EREDMÉNYHIRDETÉS
16:15 KOSÁRLABDA Spanyolország–Egyesült Államok (férfiak, B-csoport)
16:30 ATLÉTIKA férfi 100 m, döntő
16:40 ATLÉTIKA férfi 20 km gyaloglás, EREDMÉNYHIRDETÉS
16:40 ATLÉTIKA női súly, EREDMÉNYHIRDETÉS
16:40 ATLÉTIKA női hétpróba, EREDMÉNYHIRDETÉS
16:40 ATLÉTIKA férfi 100 m, EREDMÉNYHIRDETÉS

Címkék#olimpia
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!