Ország-világ

2007.01.04. 15:19

Deákos öröm

Iskolánk, a győri Deák Ferenc Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola karácsonyi műsorral egybekötve ünnepelte az épület felújítását. Iskolánk tanárainak és diákjainak régi álma volt, hogy a csaknem százéves iskolaépületet eredeti fényében, méltóságában láthassák. A tervek fiókok mélyén várták sorsuk beteljesülését, hogy a vágyból valóság lehessen. Közben a falak repedéseit tovább mélyítették az aluljáró munkálatai, a vakolat minden oldaláról megadta magát az időnek. 2005 tavaszán tudtuk meg az örömhírt Kovácsné Zimborás Ágnes igazgatónőtől, hogy a város 60 millió forintot áldoz a homlokzat felújítására, a hőközpont korszerűsítésére, ablakcserékre, 8 tanterem festésére, padlózatának felcsiszolására. A munkálatok nyár végén kezdődhettek el, amelynek vezetője az Inszol Zrt. volt. Éppen ezért az ünnepség első részében szerény ajándékokkal kedveskedtünk a város veze- <br > </br>tőinek, a megemlékezés ünnepi szónokának, Ottófi Rudolf alpolgármesternek, az Inszol Zrt. munkatársainak, a felújítás tervezőjének, a kivitelező képviselőjének és az iskola dolgozóinak. Büszkén lépünk be minden reggel a megszépült iskolaépületbe, amiért hálásak vagyunk mindenkinek, aki ehhez a lehetőséghez hozzásegített bennünket. Bibó István szerint &#132;aki egy évre tervez, az babot vet, aki tíz évre, az gyümölcsfát ültet, aki száz évre, az iskolát épít&#148;. Nagy öröm mindannyiunknak, hogy ezek a gondolatok érvényre juthattak.


Hittaller Dávid és Baráth Nóra, a Deák Ferenc Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola 12. a osztályos tanulói

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában