Ország-világ

2007.06.23. 16:19

SMS 06.23.

Iskolabezárások

• Kedves kunszigetiek, a baj az, hogy meggondolatlanul beszélünk és ítélünk. Kérdezem, ha elvisszük a gyerekeinket, mi lesz a faluval? Vagy mindegy az iskola sorsa? A gyereknek, ahova viszik, ott jobb lesz? Idegen környezet, idegen társak és tanárok, ingázás? Sajnálom a gyerekeket... Sy., Kunsziget

• Az első szülői értekezleten 32 szülőtársammal együtt megdöbbenve hallgattuk, hogy ennyi gyerekből egy osztály lesz. És ezt hallom más iskolákban is. Elsős

• Kunszigeti vezetés! 9 éves kisfiam véresre sírt szemmel jött haza az évzáróról! Megint 3 ember dönt mások sorsáról? Gyönyörű vakáció! De kinek-kiknek? Egy kunszigeti anyuka

• Másik kunszigeti! Sajnos nem olyanok a körülmények, mint külföldön! Mi a biztosíték arra, hogy az önkormányzat finanszírozni tudja és nem a szülőknek lesz még nagyobb teher a vállukon? Kunszigeti

• Kunszigeti! Még egy észrevétel: nem akartátok az alapítványi iskolát, mondván, ennél az öttevényi iskola is jobb. Akkor miért a Gárdonyiba viszitek gyerekeiteket? Lokálpatrióta

• Pappnak üzenem, Győrben a Kodály-iskolában hatvan elsősből két osztály indul ősztől, ami ugye osztályonként harminc gyermek. Akkor most kinek téves az üzenete? Szülő

Mindennapi gondjaink

• Én a magam részéről inkább a zöldterületet és a biztonságos játszóteret választanám (azaz a jelen állapotot) a tervezett parkolók építése helyett a Borsos 1. és az Örkény 3. közötti területen. Kíváncsi lennék a környéken élők véleményére. Miért mindig a fejünk felett döntenek rólunk? Egy ott lakó

• Az egyik barkácsáruházban D kategóriás klímát árultak A osztályúnak. Ez csalás, tisztelt fogyasztóvédők! Éber

• Termelő vagyok Győr mellett. Nem értem meg azokat a megkérdezett embereket, akiknek megfelel a külföldről behozott zöldség, illetve gyümölcs. Nem éri el azt a minőséget, amit hazánkban adott körülmények közt meg lehet termelni! A frissességről nem is beszélve. A nyilatkozatok alapján úgy látom, mindegy, mit fogyasztanak! Egészségükre! K. Zolika termelő

• Köszönet az öttevényi tsz-nek, hogy a múlt csütörtöki repcepermetezéssel tönkretette sokéves munkánkat! Jókai utca lakói

• Tisztelt soproni földhivatal! Miért nem kényszerítik rá vagy büntetik a kárpótlás idején Sopronban földet vásárló budapesti, vagy az ország bármely részén lakó földtulajdonosokat, hogy legalább kaszálással tartsák rendben földjüket? A 12 év alatt egyszer sem volt lekaszálva jó néhány földterület, annak ellenére, hogy évente be van jelentve önökhöz. A környék szorgalmas földtulajdonosai mások hanyagsága miatt szenvednek. Soproni lakos

• Tisztelt kommunális szolgáltató, meddig kell még eltűrnünk a Szabadi úton éjszaka száguldozó locsolókocsikat? Éjjel szeretnénk pihenni. Szabadi úti lakosok

• Bosszantó, hogy a jobaházi játszótérre már szinte kellemetlen pici gyerkőccel kimenni, mert a tizenévesek viselkedése nem teszi lehetővé, hogy jól érezzük magunkat. Állandó káromkodás, köpködés, nem beszélve arról, hogy a játékokat teljesen tönkreteszik. A bőrlabda elől meg sokszor nem győzünk menekülni addig, amíg baj nem történik! Egy elkeseredett anyuka

• Tanácsot szeretnék kérni olvasótársaimtól. Hogy kezdjek hozzá álmaim házának megvételéhez, ha mindegyik bank csak azzal áll szóba, aki nagyon jól keres, vagy milliós önereje van, vagy van plusz-ingatlanfedezete? Sajnos én egyikkel sem rendelkezem! Párommal együtt van kb. nettó 200.000 Ft keresetünk, meg családi pótlék, tehát öten vagyunk. Megtakarításunk majdnem nulla, plusz ingatlan nincs fedezetként. Induljak el Pestre, gyalog, hátha megszán valaki? Tanácsot kérő

• Sopron Győr felőli végén szép virágos körforgalom, körös-körül a földeken nyakig érő gaz, parlagfű, így fogadjuk a városunkba érkezőket.

Szlovák rendszámok

• Most miért gond, hogy mindenki Szlovákiában vásárol autót és azzal gyúrja szét a magyar utakat, holott adót idehaza egy fillért sem fizet, hisz az ország első embere is megmondta, hogy el lehet menni Szlovákiába. Egy nem szlovák rendszámos

• Két évtized külföldi kamionozás után szerettem volna itthon egy kis fuvarozó vállalkozást elindítani, de látva, hogy milyen nehéz a helyzet, Szlovákiában fogok céget alapítani a sokkal kedvezőbb feltételek miatt. Pedig szívesebben fizetném az adót idehaza. DAF-XF

Sportügyek

• Gratulálok a Toldi DSE ’94-es kézis lányoknak és edzőjüknek a diákolimpia országos döntőjében szerzett ezüstéremhez. Icuka néni

• Kisteleki: soha nem lesz vége a Mészöly, Dunai, Bicskei korszaknak? Bérletes

• Rajkai Realista! Előzetes terveink szerint is készültünk végleg visszavonuló játékosaink méltó búcsúztatására. Ezt egy pályafutásukhoz méltó ellenfél elleni felkészülési mérkőzés keretében képzeltük el, a felkészülési időszakban. Mivel korábban többen jelezték visszavonulási szándékukat, az SE elnökeként természetesnek tartom, hogy mindegyik visszavonuló játékosunktól közösen búcsúzzunk el, hiszen mindegyikük tevékeny részese volt eddigi eredményeinknek. A sportban érintettek az egyesület novemberi közgyűlésén mondhatnak ítéletet az elmúlt 5 év munkájáról, eredményeiről, vagy „realista" szemmel nézve semmittevésről, eredménytelenségről. A Rajka SE elnöke

• Kedves Realista! Éppen az ön csoportjuk az, aki az idegen játékosok elüldözését szorgalmazza, és most nyíltan gratulál neki? Hát nem tudom! Egy „jó focit" szerető

• Teljes mértékben egyetértek a tulajdonossal, ezek a „sztárocskák" nem küzdöttek teljes erőbedobással az Integrál-DAC-ért. Igazából két játékost sajnálok, K. J.-t és F. L.-t, tudniillik ők már az út elején is harcoltak a gárda feljebb jutásáért. Azért bízom benne, hogy jobbra fordul a helyzet és sikeres lesz a csapat. Tisztelettel: Egy „dacos" Győrből

• Tisztelt Gondolkodó! Gondolom, az épülő ETO parkos cikk miatt írtad az SMS-ed, halkan jegyzem meg, hogy az ETO Park nem állami pénzből, hanem magántőkéből épül. ETO-s

• Gratulálok a bajcsi focicsapatnak. Szép volt, fiúk, hajrá, Bajcs!

• Gratulálok a Scarbantia SE tekecsapat ezüstérméhez. Hajrá, fiúk, már csak egy „fok" van! Soproni 55

Szól a rádió...

• Nagyon sajnálom, hogy a Petőfi műsora megváltozott, aki csak zenét akart hallgatni, úgyis másik adót hallgatott. Rendi

• Petőfi rádió! Sajnálatos, hogy csökkentették, majd megszüntették a csütörtöki kabaréműsort! Ebben a „gyűlölködő" országban, ahol élünk, jólesett egy könnyed kikapcsolódás. Laci

• nu_bismarck! Ha francia hiphopot akarsz hallgatni, szerintem tekerd a rádiódat francia adóra! Hiábavaló a vita a Petőfi rádióról, amíg a műsorról egy ember dönt. Nem kell meglepődni, mert manapság minden ezen a szinten van az országban. Lacus

Közlekedünk

• Kedves bordó autó tulajdonosa! (Ha jól láttam, Fiat.) Csütörtök este fél 9-kor jöttél a Szabolcska utcában, aztán bekanyarodtál a Török István utcába. Esett az eső, én a zebrán mentem, öt táskával és esernyővel a kezemben. Majdnem elütöttél és természetesen jól beterítettél a sáros vízzel. Gondolom, jó poén volt számodra... Helga, Győr

• Nem értem a Volán logikáját. Szinte minden munkásjáraton kicserélték a csuklós buszokat kisbuszra, amióta iskolaszünet van. Csak az a nem mindegy, hogy a munkásbuszokon utazik a szórakozni vágyó diákoktól kezdve a kertészkedni járó nyugdíjasokig mindenki! Aki meg ebben az irtó hőségben ledolgozza a műszakját, sokszor kénytelen állva nyomorogni, mert előbb tódulnak fel azok a buszra, akik nem a munkában fáradtak el. Bak

• Marcus! Budapesten csak a belvárosban és a vár környékén közlekedő buszokon (ahol sok a turista) van légkondi. A külvárosban (pl. XVIII. kerület) nincs. Kr0eNeN

• Tegnap éjjel a Csengery utcában száguldozott egy motoros. Lekerült kb. 70–80-nál egy rendőrautót. A rendőrök, mintha mi sem történt volna, folytatták útjukat. Ezek után már nem csodálkozom, hogy ott tart a közlekedés, ahol tart... Ui.: A Csengeryben rendszeresek a száguldó motorosok. Valamit már tenni kéne... Leila

• A 17-es busz sofőrjének. Stílusa, mellyel szórakoztatta két kollégáját vagy ismerősét 22-én 6.22-kor a város felé, felháborító! Legközelebb tájékoztatom a főnökét. A két idős embertől, akiknek nem nyitotta ki az első ajtót felszálláshoz, kérjen bocsánatot! Egy utas, Győr

Erről-arról

• Köszönjük a tanulóink részére nyújtott anyagi támogatást a Provident Financialnak. Az általuk felajánlott összeg része lesz annak a költségnek, amely biztosítja néhány diákunk részvételét egy nemzetközi kulturális találkozón. A csornai Arany János Általános Iskola Művészeti Munkaközössége

• Tisztelt Melós! Nem a jogon múlik, ha valaki ujjatlan pólóban dolgozik. Neki emberséges főnöke van. Neki fontos, hogy a munkavégzéshez megfelelő feltételt biztosítson. Ria

• A haverjaim Pestről érkeztek. Toalettet keresve rábukkantunk a vasúti állomáson található WC-re, ami meglepően nagyon szép állapotban volt. A barátaim még meg is jegyezték, hogy a pesti WC-k a nyomába se érhetnek! Egy győri tanuló

• Tisztelt Melós! Tűrje fel a póló ujját és a probléma máris megoldva. Starks

• Nem fogy az Algopyrin, mert mindenki jól bespájzolt belőle. Ha legközelebb megyünk gyógyszerért, majd felíratjuk azt is és megint annyi fogy. Az emberek feleslegesen nem járnak orvoshoz és nem esznek gyógyszert! Vagy valóban elhiszi ezt valaki? Gyugyu

• Darnózselin mikor fogják rendbe tetetni a kerékpárút szegélyét? Egy araki

• Én kertvárosban nőttem fel és ott is minden háznál volt kutya régen is, most is. Falun akár több is volt egy portán. Nem hiszem, hogy ez amolyan úri huncutság lenne vagy divathóbort. A kutyák pedig jeleztek, ha elment valaki a kapu előtt vagy a kert végén. Megértem, hogy ez sokk lehet annak, aki nem ehhez szokott, de tény, hogy olyan házba, ahol kutya van, nem surran be a tolvaj. Nem véletlen, hogy manapság is használják objektumvédelemre. Június

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában