2008.04.28. 11:20
Az MSZP támogatja Gyurcsány kormányátalakítási terveit
Az MSZP elnökségének tagjai vasárnap késő este egyhangúlag támogatták Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, pártelnök elképzeléseit a kormány és az MSZP átalakításával kapcsolatban.
A párton belüli változások lényege, hogy létrejön az elnöki kabinet az MSZP-n belül, amit várhatóan Lamperth Mónika leköszönő miniszter vezet majd.
Ezen kívül Baja Ferenc továbbra is közigazgatási informatikáért felelős kormánybiztos marad, viszont lemond a Táncsics Alapítvány vezetéséről. Ez az alapítvány egyébként Gyurcsány Ferenc tervei szerint szintén átalakul és egyfajta műhelyként biztosíthatja az MSZP és a baloldal utánpótlását.
Megszűnik az MSZP-n belül a pénztárnok pozíciója. Puch László lemond tisztségéről és kormányzati posztba kerül, míg a párt erőforrásairól ezentúl Gyurcsány az elnökséggel közösen dönt.
A miniszterelnök-pártelnök hétfőn délelőtt ismerteti elképzeléseit az MSZP frakciójával.