2025.05.22. 07:15
Egy hét múlva indul a CPAC Hungary, két napig hazánkon lesz a világ szeme
Egy hét múlva, május 29-én indul a CPAC Hungary. Ennek kapcsán a Magyar Nemzet Szánthó Miklóssal, a kétnapos eseményt rendező Alapjogokért Központ főigazgatójával készített interjút. A főigazgató elmondta, hogy milyen üzenetet kívánnak közvetíteni a 2025-ös rendezvénnyel. Szánthó Miklós arról is beszélt, hogy az átláthatóságitörvény-javaslatról szóló vita nem pusztán jogtechnikai kérdés, hanem világképek összecsapása, amely előrevetíti a 2026-os választás tétjét.

Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a tavalyi CPAC Hungary első napján, 2024. április 25-én a budapesti Millenárison
Forrás: MTI
Fotó: Koszticsák Szilárd
Az Alapjogokért Központ május 29–30-án sorozatban negyedik alkalommal is megrendezi a CPAC Hungaryt, a világ legnagyobb jobboldali seregszemléjét, főszónoknak ismét Magyarország miniszterelnökét, Orbán Viktort kérték fel.

Fotó: Szigetváry Zsolt / Forrás: MTI
A kétnapos rendezvénnyel kapcsolatban Szánthó Miklós a Magyar Nemzetnek elmondta:
A mi célunk a CPAC Hungaryvel, hogy az európai, az amerikai és a világ többi részének patrióta hullámai Budapesten érjenek össze, innen induljon el a patrióták kora. Azért kell győznünk itthon is a 2026-os választásokon, hogy harcolhassunk: és nem is valami megfoghatatlan, magasztos eszméért, de a gyermekeink, a családunk biztonságáért és békéjéért.
Az Alapjogokért Központ főigazgatója arra a kérdésre, hogy milyen üzenetet kívánnak közvetíteni a 2025-ös rendezvénnyel, amelynek mottója: „Eljött a patrióták kora”, így válaszolt:
Tudatosítanunk kell, hogy mi nem »rendszerhiba« vagyunk, hanem a globalista rendszer ellenzéke. A CPAC Hungary az indulása, 2022 óta globális platformot kínál az antiglobalista erőknek. És bár Brüsszel meg hazai komprádoraik azt akarják elhitetni velünk, hogy mi vagyunk a kisebbség, ha körbenézek a világban, pont az ellenkezőjét látom. A nyugat-európai, szélsőségesen progresszív neomarxista forradalom ereje apad, és elindult a józan ész ellenforradalma. És ennek Magyarország, a magyar jobboldal az egyik motorja, a CPAC Hungary pedig mindennek a szimbóluma.
Átláthatósági törvény
Szánthó Miklós kitért az átláthatósági törvényre is, szerinte a helyzet egyszerű: ezentúl nem lehet majd külföldi pénzből hazaárulást folytatni. Ugyanis a javaslat pusztán annyit mond ki, hogy azok a szervezetek, amelyek külföldi támogatásból a szuverenitást – legfőképp az alkotmányban is rögzített értékeket, mint a béke, biztonság vagy a család – veszélyeztetve befolyásolják a közéletet, felkerülnek egy jegyzékre.
Hozzátette: ezt követően ha a külföldi donor, legyen az akár EU-s „civil” alap, akár a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF), pénzutalást indít irányukba, azt a bank felfüggeszti, a NAV pedig megvizsgálja.
A főigazgató a kritikákra így válaszolt:
Őszintén szólva azt sem értem, mire fel a 444, a Telex vagy a Partizán hüppögése: ők saját eddigi és következetesen tartott érvelésük szerint főleg hazai mikroadományokból működtek. Ha ez így van, akkor felesleges a ventilálás. Ha nincs így, és ezek szerint ez ügyben hazudtak, akkor joggal feltételezhetjük, hogy másban is.
Az interjúban szóba került, hogy a külföldi pénzek miként befolyásolják a választásokat, valamint a magyar–amerikai kapcsolatok alakulásáról is elmondta a véleményét a főigazgató.