Ország-világ

2012.08.25. 16:44

Rogán Antal: a magyar gazdaságpolitika jól teljesített az elmúlt két évben

A magyar gazdaságpolitika megvédte a munkahelyeket, és a következő két évben is ez lesz a legfontosabb feladata Rogán Antal szerint.

MTI

A magyar gazdaságpolitika jól teljesített az elmúlt két évben, meg tudta védeni a munkahelyeket, és a következő két évben is ez lesz a legfontosabb feladata [namelink name="Rogán Antal"] szerint. A Fidesz országgyűlési frakcióvezetője a "Tranzit - Fesztivál a határon" rendezvénysorozat keretében megtartott fórumon szombaton Kőszegen beszélt erről.

Azt mondta: a pénzügyi válság kellős közepén, minden nehéz körülmény ellenére javult a foglalkoztatottság az elmúlt két évben. Az elkövetkezendő időszakban a munkahelyek védelmére kell a legnagyobb energiát fordítani, mert az európai gazdasági környezet nem javul, hanem inkább romlik. A kormánynak erre hosszú távú eszközrendszere van - hangsúlyozta, példaként említve az új munka törvénykönyvét, megjegyezve, hogy néhány évre szükség van ahhoz, hogy a hatását kifejtse.

Rogán Antal szerint az egyik legfontosabb feladat a munkahelyek védelmét szolgáló konkrét gazdaságpolitikai akcióterv megvalósítása, ezzel szeptembertől a parlamentnek foglalkoznia kell.

A Fidesz-frakció munkahelyeket védő akciótervében kiemelten azokat a foglalkoztatási csoportokat célozza meg, amelyeknél a legnagyobb az elmaradás a foglalkoztatottságban - mutatott rá. Ilyen csoport - folytatta - a képesítés nélküli fizikai dolgozóké, akiknek nagy részét feketén, vagy egyáltalán nem foglalkoztatják. Nagy az elmaradás a nőknél is, de a program kitér a szülésről visszatérő nők helyzetére is. A fiatalok foglalkoztatásánál 2013. január elsejétől jelentős kedvezmény lép életbe. Védelemben fogják részesíteni az 55 éven felülieket, ebben az életkorban nem a foglalkoztatás növelése a legfőbb cél, hanem a munkahelyek megtartása - sorolta.

Csaba László közgazdász kiemelte: nagy a bizonytalanság a gazdasági környezet alakulásával, a pénzügyi fejleményekkel kapcsolatban.

A legnehezebb a foglalkoztatás a családi és az egyéni vállalkozásoknál. A kis- és középvállalkozások kétharmadának ugyanis nagyon alacsony a termelékenysége. A vállalkozások fele azért küzd, hogy a költségeit fedezni tudja, és ne segélyből kelljen megélnie - fűzte hozzá a közgazdász.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában