nem jó hír

2020.07.31. 22:51

Tovább romlik a járványhelyzet

Tovább romlik a koronavírusjárvány-helyzet szerte a világban, már Vietnamban is van halottja a ragálynak.

Close up of a female medical worker while testing for Covid-19 arriving passenger at the Greek Bulgarian borders. Travelers in cars and buses from all over Europe but mostly from Bulgaria, Romania and Poland arrive at the Greek Bulgarian borders of Promahonas - Kulata, entering point in Greece for holidays and they are checked for Coronavirus. Greece lifted the travel ban since July 1 and relaunched the tourism season. Arriving tourists should carry the special Passenger Locator Form for each individual, a new required document to enter Greece for all the arriving people and the increased Covid-19 Coronavirus tests that are applied to most of the arriving cars, based on a special algorithm. Greece increased the testing capacity with the health crew of the National Public Health Organization EODY at the land borders. Greece banned on July 5 passengers from Serbia and from 15 of July Greece will allow the entrance only to passengers with up to 72 hours prior the arrival Covid-19 test with negative results in English. On July 12, 2020 in Promahonas, Greece. (Photo by Nicolas Economou/NurPhoto)

Forrás: AFP

Fotó: Nicolas Economou

Romániában csaknem 1300 embernél mutatták ki az utóbbi egy napban a koronavírust, ezzel meghaladta az ötvenezret a járvány kezdete óta azonosított fertőzöttek száma. 24 óra alatt 39 koronavírusos beteg vesztette életét, ezzel 2343-ra emelkedett a járvány romániai áldozatainak száma.

Továbbra is gyorsan terjed a koronavírus-fertőzés Ukrajnában, egymást követő harmadik napja regisztráltak ezer fölött új beteget, a kórházi ellátásra szorulók száma is rekordot döntött – derült ki az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) által közzétett adatokból és az egészségügyi miniszter tájékoztatójából.

Ismét rekordszámú új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak Japánban: 24 óra alatt 1574 emberről bizonyosodott be, hogy hordozza a vírust.

A szigetországban negyedik napja dől meg egymás után a napi csúcs. Pénteki adatok szerint Japánban eddig 37 035-en fertőződtek meg bizonyítottan koronavírustól és 1026-an haltak bele.

Elvitelre összekészített csomag egy hongkongi étteremben 2020. július 29-én, miután a koronavírus-járvány súlyosbodása miatt a hatóságok megtiltották a vendégfogadást az éttermekben, valamint kötelezővé tették a védőmaszk viselését minden nyilvános helyen
Fotó: Vincent Yu

Először halt meg koronavírusos beteg Vietnamban.

Az áldozat egy hetvenéves férfi. Vietnamban csaknem száz fertőzésmentes nap után nemrégiben bukkant fel ismét a kórokozó. A hatóságok 45 új esetet regisztráltak.

A koronavírus-fertőzöttek negyedéről kiderült, hogy nem tartotta be az egészségügyi előírásokat, nem maradt házi karanténban – közölte újságírókkal a járványügyi szempontból legrosszabb helyzetben lévő ausztráliai állam, Victoria miniszterelnöke.

Az egészségügyi hatóságok az utóbbi két nap járványügyi ellenőrzései során megállapították, hogy több mint ötszáz olyan ember közül, akinek pozitív lett a koronavírus-tesztje, és emiatt karanténra kötelezték, 130 nem maradt otthon, hanem bejárt a munkahelyére, illetve munkán kívül is emberek közé ment – mondta Daniel Andrews.

Ismét rekordot döntött az új koronavírus-fertőzöttek száma a Fülöp-szigeteken, az ország egészségügyi minisztériuma 4603 új esetet jelentett, ez második napja a legnagyobb szám a délkelet-ázsiai térségben. A minisztérium közleménye szerint Fülöp-szigeteken ezzel 93 354-re emelkedett a fertőzöttek száma, a Covid-19 betegségbe 2023-an haltak bele.

Irán szombattól nem enged be turistákat az országba a koronavírus-járvány újbóli felerősödése miatt.

Az iráni egészségügyi minisztérium tájékoztatása szerint a megelőző 24 órában 226 ember halt bele a SARS-Cov-2 koronavírus okozta Covid-19 légzőszervi betegségbe vagy annak szövődményeibe, ezzel 16 569-re nőtt a járványban elhunytak száma. A fertőzöttek napi száma több mint 2600-zal nőtt, összességében pedig már meghaladta a 300 ezret.

Japán előre rendelt 120 millió adagot a koronavírus ellen az amerikai Pfizer és a német BioNtech vállalatok kísérleti vakcinájából

- jelentette be a két cég. A megállapodás szerint a szigetországnak 2021 első felében kell megkapnia a szállítmányt. Korábban az Egyesült Államok is rendelt 100 milliót a kísérleti oltóanyagból csaknem kétmilliárd dollárért.

A világon még nincs végleges vakcina a koronavírus ellen, viszont 150 kikísérletezése folyik, ezek különböző stádiumokban vannak, a Pfizer és a BioNTech vakcinája igen előrehaladottban. Hétfőn kezdődött meg tesztelése nagyszámú alanyon.

Belehalt a koronavírus okozta Covid-19 betegségben Perrance Shiri zimbabwei agrárminiszter – jelentette be Emmerson Mnangagwa államfő.

Pozitív lett a brazil elnök, Jair Bolsonaro feleségének koronavírus-tesztje, öt nappal az után, hogy az államfő bejelentette magáról, hogy kigyógyult a vírus okozta Covid-19 betegségből.

A brazil tájékoztatási minisztérium közlése szerint a first lady, Michelle Bolsonaro jól van, és a pozitív teszt után követni fogja az előírt protokollt.

A koronavírus-járvány miatt fertőtlenítenek egy iskolát a brazil fővárosban, Brasíliában
Fotó: Andre Borges / MTI/EPA/EFE

A világon 17 297 276 ember fertőződött már meg járványban, a halálos áldozatok száma 673 171, a gyógyultaké pedig 10 132 579 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem adatai szerint.

Egy nappal korábban még 17 029 155 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 667 011, a gyógyultaké pedig 9 948 163 volt.

A fertőzés 188 országban és régióban van jelen.

WHO: évtizedekig érezhető lesz a járvány hatása

A koronavírus-világjárvány olyan katasztrófa, amelynek hatásait sokáig fogjuk érezni a jövőben – mondta Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója pénteken Genfben.

Bár több mint 150 gyógyszergyártó cég dolgozik a védőoltáson, az első vakcinát a várakozások szerint csak 2021 elején lehet majd használni – közölte a héten a WHO.

Bár többet tudunk a vírusról, sok részlet továbbra sem ismert, és a lakosság továbbra is védtelen – mondta Tedrosz pénteken.

Sok ország azt hitte, hogy a legrosszabbon már túlvan, és most jönnek az újabb hullámok. Olyan helyeken, ahol korábban lassabban terjedt a vírus, most nő a fertőzések és a halálesetek száma – tette hozzá.

Borítókép: illusztráció

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában