Délmagyar logó

2019. 06. 16. vasárnap - Jusztin 20°C | 33°C Még több cikk.

Szegedi és Csongrád megyei programok

3. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál

Szeged - Több helyszínen

Szeged, Több helyszínen

Időpont:  2019. 05. 28. – 2019. 06. 01.

upload/program/261/26033/lead_270w.jpg

MÁJUS 28., KEDD

14:00 Koszorúzás Zsigmond Vilmos Dobó utcai szülőházánál.
16:30 UTCAMENET
A Honvéd térről a Délvidék Házba veterán busszal, a Fricsay Ferenc Városi Fúvószenekar kíséretével.

DÉLVIDÉK HÁZ

APRÓFESZT
Hétköznap délelőttönként animációs filmek a Kecskeméti Rajzfilmstúdió anyagából. Vetítési időpontok a fesztivál honlapján.
17:00 Ünnepélyes megnyitó
17:30 VERSENYPROGRAM Nagyjátékfilm
Rossz versek 97'
19:10 Beszélgetés az alkotókkal, moderátor: Tóth Zoltán János filmesztéta
20:00 VERSENYPROGRAM Nagyjátékfilm
Girl 100'
21:40 Beszélgetés az alkotókkal, moderátor: Tóth Zoltán János filmesztéta

CSŐKE JÓZSEF TEREM

16:00 VENDÉGFILMEK
A Palicsi Filmfesztivál legjobbjai
Le Case Che Erevamo 18'
Air (VW Golf Iii) 2'
Maskirovka 9'
Les Indes Galantes 6'
The Tasmanian Tiger 13'
18:00 VENDÉGFILMEK
A Malter Vándorfesztivál legjobbjai
Aki bújt, aki nem 11'
HAZAI SIKEREK
A martfűi rém 121'
20:30 HAZAI SIKEREK
Egy nap 99'

MÁJUS 29., SZERDA


DÉLVIDÉK HÁZ

A FÉNY MESTEREI
10:00 Living the Light - Robby Müller, holland dokumentumfilm, 86'
11:30 KEREKASZTAL
Beszélgetés a Living the Light - Robby Müller című film kapcsán Kende János, Szabó Gábor, Pohárnok Gergely, Steve Kovacs operatőrökkel
Moderátor: Báron György filmkritikus
14:00 VERSENYPROGRAM Kisjátékfilmek
Ignorance is Bliss 30'
Nuclear Shadows 15'
The Watchkeeping (Bud?jimas) 16'
15:15 VERSENYPROGRAM Kisjátékfilmek
Ave Eva 15'
Máscara de cordura 20'
Dark Chamber 6'
Ambi 19'
16:15 Beszélgetés az alkotókkal, moderátor: Sághy Miklós filmesztéta
17:15 VERSENYPROGRAM Nagyjátékfilm
Tegnap 118'
19:15 Beszélgetés az alkotókkal, moderátor: Sághy Miklós filmesztéta
20:00 VERSENYPROGRAM Nagyjátékfilm
N?r jeg faller (As I Fall) 93'
21:40 Beszélgetés az alkotókkal, moderátor: Sághy Miklós filmesztéta

CSŐKE JÓZSEF TEREM

16:00 HAZAI KEDVENCEK
A Pál utcai fiúk 104'
18:00 VENDÉGFILMEK
A Malter Vándorfesztivál legjobbjai
Kötelék 10'
18:15 KLASSZIKUSOK
Szerelmem, Elektra 76'
20:00 Kockaember 19' (Malter filmek)
20:20 HAZAI KEDVENCEK
Fehér tenyér 97'

PARTFÜRDŐ

22:30 Budapest Wild Side - Lou Reed-dalok magyarul
Legát Tibor estje

MÁJUS 30., CSÜTÖRTÖK


DÉLVIDÉK HÁZ

9:30 KLASSZIKUSOK
A londoni férfi 132'
11:40 WORKSHOP
,,Ördögi kör egy városi texturában" - Rajk László látványtervező előadása a film világáról
14:00 VERSENYPROGRAM Kisjátékfilmek
Húsz 18'
Balázs kamerája 14'
Lerepül a Hülye Fejetek 24'
Downfall 7'
15:20 VERSENYPROGRAM Kisjátékfilmek
Visite 12'
Under the sun 15'
Petit 11'
Daughterland 15'
Lauretta 18'
16:30 Beszélgetés az alkotókkal, moderátor: Kolozsi László filmkritikus
17:30 VERSENYPROGRAM Nagyjátékfilm
Blue Kids 78'
18:50 Beszélgetés az alkotókkal, moderátor: Kolozsi László filmesztéta
19:15 VERSENYPROGRAM Kísérleti filmek
Csendélet 2'
Iceberg Nations 4'
Exhalación 15'
Life of a Tree 10'
Egy virág története 3'
Hagyaték 13'
Hívő [Egy perc tánc] 1:20'
Benned 2'
Grindcabin 4'
20:05 Beszélgetés az alkotókkal, moderátor: Kolozsi László filmesztéta
21:00 VERSENYPROGRAM Nagyjátékfilm
Calibre 101'
22:40 Beszélgetés, moderátor: Kolozsi László író, filmesztéta

CSŐKE JÓZSEF TEREM

18:00 Az Oscar lépcsőjén
Sisyphus 3'
Maestro 5'
Földiek 27'
Susotázs16'
Ostrom 23'
20:00 HAZAI KEDVENCEK
Utóélet 93'

SZÉCHENYI TÉR

17:30 VENDÉGFILMEK
A Malter Vándorfesztivál legjobbjai
Friss hús 27'
A Palicsi Filmfesztivál legjobbjai
Družinica 99'
20:00 VENDÉGFILMEK (Malter)
Utolsó hívás 22'
20:25 HAZAI KEDVENCEK
Anyám és más futóbolondok a családból 110'

MÁJUS 31., PÉNTEK

DÉLVIDÉK HÁZ

10:00 KEREKASZTAL
Beszélgetés Kovács Istvánnal, a diák-Oscar-nyertes Ostrom című film rendezőjével. Moderátor: Vágvölgyi B. András filmesztéta
11:00 FILM-OLVASÁS
Könyvbemutató
Szabó Gábor. Filmeskönyv 2 és Muszatics Péter: Bécs, Budapest, Hollywood című könyvek szerzőivel beszélget Kolozsi László filmesztéta.
14:00 VERSENYFILMEK Kisjátékfilmek
Sinking objects 23'
Skolstartssorg 16'
Héroes 8'
Zombie Time 6'
15:15 VERSENYPROGRAM Kisjátékfilmek
Estigma 14'
Wiki 29'
Ley de vida 17'
16:15 Beszélgetés az alkotókkal, moderátor: Sághy Miklós filmesztéta
17:00 VERSENYPROGRAM Nagyjátékfilm
Insyriated 86'
18:30 Beszélgetés az alkotókkal, moderátor: Sághy Miklós filmesztéta
19:30 VERSENYPROGRAM Nagyjátékfilm
Facades 92'
21:15 BÓNUSZ
The Sound 16'
A tavalyi fődíjas operatőr, Joe Cook filmje

CSŐKE JÓZSEF TEREM

18:00 HAZAI KEDVENCEK
Fekete kefe 83'
20:00 KLASSZIKUSOK
Meteo 102'

SZÉCHENYI TÉR

18:00 VENDÉGFILMEK a Palicsi Fesztiválról
Banditi U Potrazi Za Mamom 70'
20:00 ZSIGMOND VILMOS FILMOGRÁFIA
Bánk bán 116'

PARTFÜRDŐ

22:30 Sardinelli & His Majik Mufflers-koncert

JÚNIUS 1., SZOMBAT

DÉLVIDÉK HÁZ

10:00 Információs vetítés
Transnistra 94'
12:00 Információs vetítés
Könnyű leckék 78'
14:00 VERSENYPROGRAM Nagyjátékfilm
Genezis 116'
16:00 Beszélgetés az alkotókkal, moderátor: Tóth Zoltán János filmesztéta
18:00 KLASSZIKUSOK
A tanú 103'
(cenzúrázatlan változat)

CSŐKE JÓZSEF TEREM

20:00 A díjnyertes filmek vetítése

KISSZÍNHÁZ

18:00 Ünnepélyes díjkiosztó

SZÉCHENYI TÉR

16:00 HAZAI KEDVENCEK
Lúdas Matyi 70'
17:30 VENDÉGFILMEK
Filmek a Palicsi Filmfesztiválról
Ruins Rider, 49'
A Filmy szerb-magyar diákfilmprojekt anyaga 30'
20:00 KLASSZIKUSOK
A tanú 103' (cenzúrázatlan változat)
22:00 HAZAI KEDVENCEK
Magyar vándor 110'

Ossza meg ismerőseivel!