Délmagyar logó

2019. 07. 22. hétfő - Magdolna 21°C | 31°C Még több cikk.

Értük szoríthatunk a riói olimpián - íme a teljes magyar csapat

A riói magyar csapat 156 indulóból áll. Legtöbben úszásban, vízilabdában, atlétikában és kajak-kenuban állnak rajthoz.

Asztalitenisz (3): Pattantyús Ádám; Lovas Petra, Póta Georgina

Atlétika (19): Férfiak – Baji Balázs (110 m gát), Csere Gáspár (maratoni futás), Hellebrandt Máté (20 km-es gyaloglás), Józsa Gábor (maratoni futás), Kővágó Zoltán (diszkoszvetés), Pars Krisztián (kalapácsvetés), Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás), Srp Miklós (50 km-es gyaloglás), Venyercsán Bence (50 km-es gyaloglás);
Nők – Erdélyi Zsófia (maratoni futás), Kovács Barbara (20 km-es gyaloglás), Krizsán Xénia (hétpróba), Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás), Márton Anita (súlylökés), Papp Krisztina (maratoni futás), Récsei Rita (20 km-es gyaloglás), Szabó Barbara (magasugrás), Szabó Tünde (maratoni futás), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba)

Birkózás (8): Férfiak – Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg), Kiss Balázs (kötöttfogás, 98 kg), Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg), Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg), Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg), Veréb István (szabadfogás, 86 kg); Nők – Németh Zsanett (75 kg), Sastin Marianna (63 kg)

Cselgáncs (8): Férfiak – Bor Barna (+100 kg), Cirjenics Miklós (100 kg), Csoknyai László (81 kg), Tóth Krisztián (90 kg), Ungvári Miklós (73 kg); Nők – Csernoviczki Éva (48 kg), Joó Abigél (78 kg), Karakas Hedvig (57 kg)

Evezés (3): Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár), Simon Béla, Juhász Adrián (kormányos nélküli kettes)

Hegyikerékpár (1): Parti András 

Kajak-Kenu (15):
Férfiak – K–1 200 m (Molnár Péter), K–2 200 m (Molnár Péter, Tótka Sándor), K–4 1000 m (Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila és Somorácz Tamás ), K–1 1000 m (Kopasz Bálint), K–2 1000 m (Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin), C–1 200 m (Hajdu Jonatán), C–1 1000 m (Vasbányai Henrik), C–2 1000 m (Vasbányai Henrik, Mike Róbert), NK–1 200 m (Douchev-Janics Natasa), NK–1 500 m (Kozák Danuta), NK–2 500 m (Szabó Gabriella, Kozák Danuta), NK–4 500 m (Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Csipes Tamara).
A Szabó Gabriella - Kozák Danuta kajak páros (Fotó: MTI)
A Szabó Gabriella - Kozák Danuta kajak páros (Fotó: MTI)


Műugrás (1): Kormos Villő (toronyugrás) 

Ökölvívás (2): Bacskai Balázs (69 kg), Harcsa Zoltán (75 kg) 

Öttusa (4): Marosi Ádám, Demeter Bence; Kovács Sarolta, Földházi Zsófia; Kasza Róbert tartalék. 

Sportlövészet (8):
Férfiak – Péni István (puska), Sidi Péter (puska), Szabián Norbert (puska), Tátrai Miklós (pisztoly);
Nők – Csonka Zsófia (pisztoly), Egri Viktória (pisztoly), Miskolczi Julianna (puska), Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

Súlyemelés (1): Nagy Péter (+105 kg)

Tenisz (2): Babos Tímea (egyes, páros), Jani Réka-Luca (páros)

Tollaslabda (1): Sárosi Laura

Torna (2): Hidvégi Vid; Kovács Zsófia

Triatlon (4): Ifj. Faldum Gábor, Tóth Tamás; Kovács Zsófia, Vanek Margit

Úszás (35):
Férfiak – Takács Krisztián (50 m gyors – 21.89), Kozma Dominik (100 m gyors - 48.89, 200 m gyors – 1:47.38), Bohus Richárd (100 m gyors – 48.92), Bernek Péter (200 m gyors – 1:47.43; 400 m gyors – 3:46.29), Kis Gergő (400 m gyors – 3:49.43), Gyurta Gergely (1500 m gyors – 14:54.55; 400 m vegyes – 4:14.79), Rasovszky Kristóf (1500 m gyors – 15:11.34), Balog Gábor (100 m hát - 54.06), Telegdy Ádám (200 m hát – 1:57.55), Földházi Dávid (200 m hát – 1:57.69), Gyurta Dániel (100 m mell – 1:00.42; 200 m mell – 2:08.10), Cseh László (100 m pillangó – 50.86; 200 m pillangó – 1:52.91), Pulai Bence (100 m pillangó - 52.03), Kenderesi Tamás (200 m pillangó – 1:54.79), Verrasztó Dávid (200 m vegyes – 1:59.59; 400 m vegyes – 4:09.90),
Férfi 4x100 m gyorsváltó (Gyárfás Bence, Holoda Péter, Pulai Vince, Reményi Ármin), 4x200 m gyorsváltó (Grátz Benjámin, Holló Balázs, Márton Richárd, Szabó Norbert). A férfi 4x100 m vegyesváltó és a női 4x200 m gyorsváltó összetételét a helyszínen jelölik ki.

Nők - Molnár Flóra (50m gyors - 24.95), Késely Ajna (200 m gyors - 1:58.06, 400 m gyors – 4:07.90), Kapás Boglárka (400 m gyors – 4:03.47; 800 m gyors – 8:21.40), Hosszú Katinka (100 m hát, 200 m hát, 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes), Verrasztó Evelin (200 m gyors: 1:58.16), György Réka (200 m hát - 2:09.64), Sebestyén Dalma (200 m mell – 2:26.47), Sztankovics Anna (200 m mell - 2:26.60, 100 m mell), Szilágyi Liliána (100 m pillangó – 57.54; 200 m pillangó – 2:07.05), Jakabos Zsuzsanna (200 m vegyes – 2:10.82; 400 m vegyes – 4:37.38)

Risztov Éva 800 m gyorson (8:33.30) és 10 km nyíltvízi úszásban is rajthoz áll, utóbbi versenyszámban a férfiakat Papp Márk képviseli; a NOB és a FINA döntését követően Olasz Anna is részt vehet a versenyben. Horváth Dávid szabadkártyával 200 m mellen (2:12.34) indulhat.

Vitorlázás (5): Berecz Zsombor (Finndingi), Gádorfalvi Áron (szörf), Vadnai Benjámin (Laser Standard); Cholnoky Sára (szörf), Érdi Mária (Laser Radial)

Vívás (9+1):
Férfiak – Boczkó Gábor (párbajtőr), Decsi Tamás (kard), Imre Géza (párbajtőr), Rédli András (párbajtőr), Szilágyi Áron (kard),
Nők – Knapek Edina (tőr), Márton Anna (kard), Mohamed Aida (tőr), Szász Emese (párbajtőr); tartalék – Somfai Péter (párbajtőrcsapat)

Vízilabda (26):
Férfiválogatott – Decker Attila, Decker Ádám, Erdélyi Balázs, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Manhercz Krisztián, Nagy Viktor, Szivós Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Vámos Márton, Zalánki Gergő; 
Női válogatott – Antal Dóra, Bujka Barbara, Czigány Dóra, Csabai Dóra, Gangl Edina, Garda Krisztina, Illés Anna, Kasó Orsolya, Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Hivatalos: nem indulhatnak az orosz atléták az olimpián

Hivatalos: nem indulhatnak az orosz atléták az olimpián
A nemzetközi Sportdöntőbíróság elutasította 68 orosz atléta közös beadványát, így végleges, hogy… Tovább olvasom