Hazai bravúrsiker

2021.09.16. 08:56

Megörvendeztette szurkolóit a Metalcom Szentes

Újabb feladat várt a Metalcom Szentes férfi vízilabdacsapatára az E.ON OB I.-ben, amelyben Pellei Csaba együttese a BVSC-t fogadta az első fordulóból elhalasztott találkozón. Ez volt a Kurca-parti csapat első hazai bajnokija, amelyet bravúros 13–10-es győzelemmel zárt.

Fővárosi labdaelhozással és góllal indult a párharc, ám a továbbiakban hatékony játékot mutatott a Metalcom, amelynek köszönhetően közvetlenül az első negyed vége előtt Takács centergóljával már 6–3 állt az eredményjelzőn. A Szentes 8 kísérletéből mindössze 2 nem jutott el Kardos hálójáig.

A hatékonyság nem volt elmondható azonban a volt Szentes-játékos, Nagy Márton lövőformájáról, aki a második negyed feléig háromszor tüzelt, de egyik próbálkozása sem eredményezett gólt. A negyed derekára érve valamelyest zárkózott a BVSC, de Pellei Csaba legénysége a dudaszóig újra magára talált, így maradt a háromgólos különbség, 8–5.

A harmadik nyolc percet már erősebben indította a vendégcsapat, amely kihasználva a Szentes kihagyását kiegyenlített, 8–8. Hosszú idő után jókor jött Somogyi gólja emberelőnyből, ezzel újra Pellei Csaba tanítványai vezettek, majd Garancsy is betalált, 10–8-al mehettek neki az zárófelvonásnak a csapatok.

Kürti-Szabó volt a leggyorsabb az utolsó ráúszásnál, majd Pellei Kristóf háromra növelte a szentesi előnyt, Mátyók góljával pedig már 12–8-ra módosult az állás. Bár 12–10-nél még visszajött a mérkőzésbe a BVSC, egy perccel a vége előtt Somogyi zárta le a találkozót, amellyel eldőlt: a Szentes 2019 novembere után ismét legyőzte a tavalyi 4.-et. Remek játékkal és bravúros, a csapatmunkának köszönhető 13–10-es sikerrel örvendeztette meg a szurkolóit első hazai bajnokiján a Metalcom Szentes.

Metalcom Szentes–BVSC 13–10 (6–3, 2–2, 2–3, 3–2)

E.ON férfi vízilabda OB I., az 1. fordulóból pótolt mérkőzés. Szentes, Dr. Rébeli-Szabó József Sportuszoda. Vezette: Várkonyi, Petik.

Metalcom Szentes: Kovács K. – Kókai 1, Mátyók 1, Pellei K. 2, Lajkó 1, Chilkó, Takács J. 2. Csere: Pászti (kapus), Bozó 2, Garancsy 2, Hegedűs, Hornyák 1, Kürti-Szabó, Somogyi 1. Vezetőedző: Pellei Csaba.

BVSC: Kardos I. – Csapó 3, Batizi 1, Ágh, Mészáros Cs. 1, Gyárfás 1, Pásztor 2. Csere: Györke, Tátrai 1, Szabó II., Kovács P., Irmes, Mészáros M., Nagy M. 1,

Vezetőedző: Kemény Kristóf.

Gól – emberelőnyből: 8/10, ill. 16/5.

Kipontozódott: Kókai, Hegedűs, Hornyák, ill. Batizi.