2019. 02. 18. hétfő - Bernadett -1°C | 12°C Még több cikk.

13-7-es vereséget szenvedett a Hungerit

Hat góllal, 13-7-re kapott ki a Hungerit-Szentesi VK női pólócsapata a Ferencváros otthonában.
FTC–Hungerit-Szentesi VK 13–7 (5–2, 2–2, 4–1, 2–2)
Női vízilabda OB I, 10. forduló. Budapest, Népliget, 100 néző. Vezette: Sándor, Madarasi.
Ferencváros: KASÓ – Kövesdi, Muzsnay, Huszti, Bujka 1, CSABAI 7, Gémes 2. Csere: Mihajlovics 1, Hajdú 1, Gerendás 1, Pőcze, Illés, Takács V. Vezetőedző: Béres Gergely.
Hungerit-Szentesi VK: Lekrinszki – Szabó K. 1, Kudella 1, Mihály 1, Kádár, Mandics, KÖVÉR-KIS 3. Csere: Perez 1, Dömsödi, Czirbus, Korom, Dávid. Vezetőedző: Brávik Fruzsina.
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 10/2.
Ötméteresből: 2/2, ill. -.
Kipontozódott: Pőcze.

Új vezetőedzőjével, Brávik Fruzsinával a kispadon sem sikerült meglepetést okoznia a Hungerit-Szentesi VK-nak a Ferencváros otthonában. A Kurca-partiak 13–7-es vereséget szenvedtek a fővárosban.

Megszokott védekezésüket megváltoztatták a zöld-fehérek a mérkőzés elején, ezzel alaposan összezavarták a szentesieket. A magyar válogatott Csabai Dóra szállította sorozatban a gólokat, valamint az exszentesi Bujka Barbaraegy ötméterest lőtt sikeresen, így az első negyedben már 5–0-t is mutatott az eredményjelző. Ezt követően megérkeztek a vendéggólok, egymás után Szabó Krisztina, Kudella Panna ésKövér-Kis Rékatalált be. 5–3 után viszont ismét megduplázta előnyét a Fradi (7–3), majd az első félidő 7–4-gyel zárult.

Noelia Mora Perezemberelőnyös találata után már 7–5-re felzárkózott a Hungerit-Szentes a harmadik negyed elején. Innentől viszont ismét hazai pillanatok következtek. Többek között a Bujkához hasonlóan exszentesi Gémes Alexa két góljával 11–5-re elhúzott a Ferencváros, eldöntve ezzel a leglényegesebb kérdést, a három pont sorsát. Az utolsó negyed kiegyenlített játékot hozott, de a két csapat közti különbség már nem csökkent, 13–7-es ferencvárosi sikerrel ért véget a találkozó.

Brávik Fruzsina: – Gyakorlatilag elengedtük a meccset az elején azzal, hogy 5–0-val indított a Fradi. Hiába kértem rögtön időt, megakasztott bennünket a hazaiak új védekezése, amire nem igazán készültünk, de másokat is megleptek már vele. Nem találtuk a ritmusunkat, de 7–5-nél visszajöttünk a mérkőzésbe, azonban ekkor ismét változtatott a Ferencváros, és újból magabiztos előnyt épített fel. Az érdemi munkát hétfőtől kezdjük a lányokkal, ekkor indul el az összecsiszolódás, hogy egy szemrándulásomból is tudják majd, mit szeretnék látni a vízben. Nem szomorkodhatunk sokáig, mert szombaton már egy papíron könnyebb mérkőzésen fogadjuk a Tatabányát.

A meccs utáni sajtótájékoztató:

" data-width="500">

Metalcom Szentes: elmaradt a bravúr, de maradt némi esély a felsőházra

A Metalcom Szentes férfi vízilabdacsapata az OB I 11. fordulójában 9-4-es vereséget szenvedett a… Tovább olvasom