2019. 07. 17. szerda - Endre, Elek 16°C | 25°C Még több cikk.

A dóci futballcsapat legnagyobb sikerét érte el

Az alapszakasz végén még ötpontos hátránya volt a Dócnak a labdarúgó megyei III. osztály Homokháti csoportjában a harmadik Kistelekkel szemben, a rájátszást viszont olyan jól vették, hogy ezüstérmesek lettek, amivel fennállásuk legnagyobb sikerét könyvelhették el.
Harminc év után 2012 nyarán élesztették újra a körülbelül 800 fős Dócon a labdarúgást, amely jelenleg Csongrád megye legkisebb települése, ahol nagypályás bajnoki rendszerben szerepel futballcsapat. Ráadásul jól szerepel, a 2018–19-es idény végén a második helyen végzett a Dóc a megyei III. osztály Homokháti csoportjában a bajnok Sándorfalva mögött.

– A felsőházi rájátszásunk sikerült igazán jól, mivel hat mérkőzésből ötöt megnyertünk, ami előzést jelentett. Az alapszakasz végén még ötpontos hátrányunk volt a harmadik Kistelekkel szemben, végül a második Zákányszéket is meg­előztük – mesélte a sikerig vezető utat Bitó Róbert, a dóciak játékos-edzője. – Előzetesen a dobogó megszerzését tűztük ki célul, amely távolodott tőlünk az alapszakasz utolsó fordulójában, amikor 4–1-es vereséget szenvedtünk Zákányszéken. A rájátszás első körében viszont győztünk Kisteleken, amivel is­­mét reálissá váltak az álmaink. Innentől már azért futballoztunk, hogy minél fényesebb érmet szerezzünk – árulta el Bitó.

Minden idők legjobb idényét zárták Dócon az ezüstéremmel, 2020-ban ismét a dobogón vé­geznének. Ketten már biztosan tá­voznak egy közeli megyeket­tes együttesbe, de a csapat magja valószínűleg együtt ma­­rad. A játékos-edző elmondása szerint új emberek nélkül is tudják vállalni a megyehármas szezont. Próbálnak igazolni, ami nem könnyű, mivel a kisközség kiesik a nagyobb helyek vonzáskörzetéből.

Hazatérhet az Apátfalva: jelentős változások lesznek a keretben, céljuk a feljutás

Nagy álmokat szövögetnek Apátfalván. 2019-es bronzérmük után 2020-ban feljutást érő helyen végeznének a Csongrád megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Tovább olvasom