2019. 03. 23. szombat - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

A hajrában mentett pontot a SZEOL, idegenben nyert a HFC, döntetlent játszott a Szeged-GA - NB III-as eredmények!

Közel állt a győzelemhez a Makói FC az NB III-as megyei derbin, azonban a ráadásban egyenlített és egy pontot megmentett a SZEOL SC. Három kapufát is lőtt a Szeged-Grosics Akadémia, mégis be kellett érnie döntetlennel (1-1) a Szekszárd otthonában.
Hamisíthatatlan megyei rangadót hozott a Makó–SZEOL SC mérkőzés: ahogy az ilyen meccseken lenni szokott, elsősorban a küzdelem dominált a 90 perc során. A szervezetten futballozó Makón nehezen talált fogást a szegedi csapat, míg a hazaiak főképp a kontrákra rendezkedtek be, és olykor veszélyes támadásokat vezettek.
A szünet hozott változást, amely után Grecsó alapvonalról középre tett labdájával vezetéshez jutott a Maros-parti csapat. Ez élénkítően hatott a vendégekre, de az egyenlítés nem akart összejönni, a kapu előtt pontatlanul játszott a SZEOL SC, és úgy tűnt, meglepetés születhet.

Azonban jött a ráadás második perce, és a sokadik pontrúgás már eredményre vezetett: a csereként beszállt Makszimovics visszatérése óta először talált be, miután egy szabadrúgást egy pattanás után a léc alá vágott – ezzel egy pontot megmentett csapatának, a Makó pedig hiába vezetett közel 40 percig, meg kellett elégednie egy ponttal.

Magyar György: – Megérdemeltük volna a három pontot, de a 92. percben nem szabad ilyen gólt kapni az NB III-ban. Nem volt jó meccs, de jól küzdöttek a játékosaim.

Siha Zsolt: – Ha félsz a kudarctól, nem lehetsz sikeres. Elsősorban a vállalkozó szellemünk volt kevés, mindenki másra várt. A pontmentés ellenére csalódottak vagyunk.

Makói FC – SZEOL SC 1–1 (0–0)

Labdarúgó NB III, Közép csoport, 18. forduló. Makó, 300 néző. Vezette: Leél-Őssy Ádám – jól (Kovács, Marozsi).
Makó: Garamvölgyi 6 – Grecsó 6, Szabó 6, Lászik 6, Tamaskó 6 – Varga 6 (Juhász, 91.), Zsoldos 6 – Busa 6, Babolek 6 (Göncző, 74. –), Molnár J. 6 – Gémes 6,5 (Lipták, 74. – 6). Játékos-edző: Magyar György.
SZEOL SC: Leindler 5 – Rácz 5, Gál 5, Gajág 5 – Tomisics 5 (Beretka, 58. – 5), Forró 5 (Kozics, 58. – 5), Pócs 5, Grünvald 5 – Péter 5 (Makszimovics, 71. – 5) – Kéri 5, Kalmár 5. Edző: Siha Zsolt.
Gólszerzők: Gémes (52.), ill. Makszimovics (92.).
Sárga lap: Varga (5.), ill. Forró (13.), Pócs (50.), Gajág (65.).

Három kapufát is lőtt a Szeged-Grosics Akadémia, mégis be kellett érnie döntetlennel (1–1) a Szekszárd
Nyugodtan mondhatjuk, nem volt szerencséje a Szeged-Grosics Akadémia együttesének Szekszárdon. Az első félidőben Zvara Dávid előbb a hatodik, majd a 21. percben találta el a felső lécet: egy szöglet után, később pedig a kapusról kijött labdát bombázta a kapufára. A hazaiak kontráiban azért ott volt a veszély, Szántainak észnél kellett lennie.

A második játékrész még érdekesebb és fordulatosabb volt, mint az első. A vendégek uralták a játékot, ám a 69. percben Tóth D. lövése megpattant Oláh Gergő combján, és a kapuba gurult a labda, 1–0. Szerencsére tíz perc múlva Máté János a védőt és a kapust is becsapva emelt a hálóba, ezzel egyenlített a Szeged-GA, amely nyerhetett volna, ha Oláh Gergő nem a kapufára lő, de kikaphatott volna, ha Szántai nem védi ki a 87. percben Márton Erik büntetőjét...

Joao Janeiro: – Nagyon sok gólhelyzetünk volt, de csak kétszer találtunk be – sajnos egyszer a saját kapunkba, és csak egyszer a Szekszárdéba. A meccs képéről mindent elmond, hogy az igazi futball csak húsz percig tartott.

További eredmények: Honvéd II.–Szentlőrinc 1–1, Paks II.–Kecskemét 0–2, Rákosmente–Dunaújváros 0–1, Taksony–Kozármisleny 1–1, Pécs–Iváncsa 2–2.

Szekszárd– Szeged-Grosics Akadémia 1–1 (0–0)

Labdarúgó NB III, Közép csoport, 18. forduló. Szekszárd, 100 néző. Vezette: Maml Zoltán (Nagy M., Rózsa).
Szekszárd: Lékai – Lékai, Arena, Dudás, Füredi – Rácz F., Tóth D., Budai, Lékó – Turi (Márton E., 75.), Hegedűs. Edző: Kvanduk János.
Szeged-GA: Szántai – Achim, Tóth G., Moga, Zabari – Pászka (Bata, 68.), Zvara (Erdei, 62.), Cigan, Oláh G. – Máté, Andorka. Edző: Joao Janeiro.
Gólszerzők: Oláh G. (69., öngól), ill. Máté (79.).
Sárga lap: Turi (44.), Arena (81.), ill. Erdei (74.).
Oláh Gergő (fehérben) kapufáig és öngólig jutott. Fotó: KTE

Egy éve hasonlóan nehéz helyzetben látogatott a HFC Dabasra a labdarúgó NB III-ban, mint most. Akkor egygólos győzelmet arattak, most kettővel nyertek a Közép csoport 18. fordulójában. Ismét a bennmaradásért harcolnak, amelyet tavaly sikerült elérniük. A 17. percben a rendkívül stabilan védekező vendégeket szabályosnak tűnő góltól fosztotta meg a játékvezető, ennek ellenére a hazaiak nem tudtak betalálni, megfojtották támadásaikat.

A második félidőben faultok közepette nyugodt tudott maradni a HFC, amely először a 73. percben talált be. Povázsai szabadrúgása a dabasi hálóőr hátáról került Bódai elé, aki a gólvonalról kotorta be a labdát a hálóba. A 93. percben utolsó erőtartalékait mozgósította Besztercei, aki egy labdaszerzés után 60 méteren át robogott végig a szélen, majd a beadását követően Povázsai pörgetett a hálóba, beállítva ezzel a 2–0-s végeredményt.

Szűcs Róbert: – Óriási tartásról tettünk tanúbizonyságot. Egész héten készültünk a Dabasból. Maximálisan mindent megvalósítottak a srácok, most váltunk csapattá.

Dabas–HFC 0–2 (0–0)

Labdarúgó NB III, Közép csoport, 18 forduló. Dabas, 150 néző. Vezette: Fekete Tibor – jól (Szarvas, Dobos).
Dabas: Scheilinger – Molnár S., Molnár P., Szenes, Fitos, Balanescu, Crkvenjakov, Erős R., Csepregi, Fritz, Eördögh. Edző: Kerekes Barna.
HFC: Krnács 6,5– Jankelic 6, Komáromi 6, Szabó Cs. 6, Mezei 6 – Besztercei 6,5, Povázsai 7, Katona 6,5, Hrabovszki 6 (Balogh 6) – Bódai 6 (Huszár 6), Csordás 6 (Darida –). Edző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Bódai (73.), Povázsai (93.).