2018. 12. 17. hétfő - Lázár, Olimpia -10°C | 0°C Még több cikk.

A végén megvolt a lehetősége a Szeged-Grosics Akadémiának

Csak kapufáig jutott a Szeged-Grosics Akadémia az iváncsai bajnokin: hiába a dominancia, nem tudott győzni Popovits Pál együttese, amely így hatpontos hátrányba került az éllovas Szentlőrinccel szemben.
Iváncsa–Szeged-Grosics Akadémia 0–0
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 13. forduló. Iváncsa, 200 néző. Vezette: Móri Tamás – közepesen (Bőhm, Csóra).
Iváncsa: Dániel – Balogh L. (Folmer, 90.), Bognár (Berényi – a szünetben), Szántó, Varga B., Fekecs, Aradi, Cseszneki (Bartha, 81.), Huszty, Pribék, Madarász. Vezetőedző: Domján Attila.
Szeged-GA: Alekszics – Achim, Tóth G., Farkas M., Pászka – Oláh G. (Máté, 83.), Germán, Coroian, Moga – Erdei (Hegedűs, 66.), Cigan. Vezetőedző: Popovits Pál.
Sárga lap: Cseszneki (23.), Berényi (68.), ill. Tóth (21.), Oláh (23.).

Ötödik alkalommal veszített pontot a bajnokságban a Szeged-Grosics Akadémia, hiszen a csapatnál aligha értékelik sikerként az Iváncsán elért döntetlent. Hiába a bátor kezdés, a harciasan játszó hazaiak jól állták a sarat. Sőt, az egyre többet kockáztató szegediek ellen olykor a gyors kontrákat végig tudta vinni az Iváncsa, Alekszics védésére is szükség volt a tavalyi gólkirály, Balogh László lehetőségénél.

Minden szebb lehetett volna, ha az ezúttal csereként beszállt Máté János fejese a 90. percben a kapufáról nem kifelé pattan, valamint ha a jogosnak tűnő büntetőt megkapja a Szeged-GA, de így maradt a 0–0, és mivel a Szentlőrinc nyert a Taksony ellen, hat ponttal áll rosszabbul a listavezetőhöz mérten Popovits Pál csapata.

Popovits Pál: – A csapat mindent megtett a győzelemért, domináltunk is a mérkőzésen, bár a hazaiaknak is volt pár veszélyes kontrájuk, de olyan felfogásnál, mint a miénk, ez benne van.

Nyert az esélyesebb Algyő

A Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a magabiztosan menetelő Algyő hazai pályán fogadta az idény meglepetéscsapatát, a Szőreget. Tovább olvasom