Az év legjobbjai - Szavaztak a sportszövetségek

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 47 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk, aki tizedszer kapott helyet a legjobbak listáján, míg a sportlövő Sidi Péter és a tornász Berki Krisztián egyaránt kilencedszer nyert sportágában. Ugyancsak figyelemreméltó a birkózó Sastin Marianna nyolcadik, illetve a kalapácsvető Pars Krisztián hatodik elsősége.

A Magyar Kézilabda Szövetség csak a december 22-én záruló női világbajnokság után közli a női és férfi legjobbakat.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

Asztalitenisz:
————–
Lakatos Tamás (KSI SE) 1.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 2.

Autósport:
———-
Szabó Krisztián (X-Lavina Pap-Motor SE) 1.
Nyirfás Julianna (Eurosol Racing Team Hungary SE) 2.

Atlétika:
———
Pars Krisztián (Dobó SE) 6.
Orbán Éva (VEDAC) 3.

Birkózás:
———
Lőrincz Tamás (Cegléd) 3.
Sastin Marianna (Vasas SC) 8.

Cselgáncs:
———-
Bor Barna (Atomerőmű SE) 3.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 4.

Curling:
——–
Kiss Zsolt (Westbay SC) 2.
Palancsa Dorottya (UTE) 2.

Darts:
——
Bezzeg Nándor (PRO Darts Hungary KSE) 8. és Melisek Zsolt (Pestújhelyi SC) 1.
Ihász Veronika (Győri Darts Club) 3.

Erőemelés:
———-
Fekvenyomó szakág: Kovács Eszter (MMG GROUP DEO Szeged) 1., Sebestyén Tamás (Sebi Gym SE Isaszeg) 1.
Erőemelő szakág: Köteles Mária (MMG GROUP DEO Szeged) 1., ifj. Nemesházy János (Avas TK Miskolc) 1.

Evezés:
——-
Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) 3.
Gyimes Krisztina (Danubius NHE/University of California at Los Angeles) 2.

Fallabda:
———
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia SE) 10.
Szombati Edina (Alba-Török Squash Egyesület) 6.

Floorball:
————-
Pfneiszli Péter (SZPK-Nokia Komárom) 1.
Radácsi Brigitta (Phoenix Fireball SE, FB Riders DBR) 2.

Golf:
—–
Zilahy Csaba (Birdland Golf & Country Club) 1.
Turkovics Ilona (Budapest Highland Golf Club) 1.

Gó:

Mérő Csaba (Első Magyar Gó Egyesület Pestújhely)
Pocsai Rita (Origo Egyesület Székesfehérvár)

Hódeszka:
———
Szigeti Viktor
Gyarmati Anna

Íjászat:
——–
Kakas István (MALÉV SC, csupasz íj) 1.
Jakab Gabriella (Alibi Íjász Klub, csigás íj) 1.

Jégkorong:
———-
Bartalis István (Troja-Ljungby, svéd) 1.
Huszák Alexandra (Fakel Korkino, orosz) 3.
in-line: Kiss Ákos (Győri ETO HC) 1.

Kajak-kenu:
———–
Vajda Attila (EDF Démász-Szeged) 6.
Kozák Danuta (UTE) 3.

Karate:
——-
S. Kovács Ádám (MTK) 9.
Tóth Beatrix (Arashi SE) 1.

Kerékpár:
———
férfi országúti: Lovassy Krisztián (Utensilnord-Ora24.eu) 3. és Kusztor Péter (Utensilnord-Ora24.eu) 3.
férfi pálya: Lovassy Krisztián (BVSC) 1.
női országúti: Király Mónika (Squadra Scappatella) 1.
női pálya: Kercsó-Magos Zsuzsanna (BVSC) 2.
férfi teremkerékpár: Schön Martin (Bokodi SE) 1.
női teremkerékpár: Zagyvai Anita (Romhányi SE) 1.
BMX: Bujáki Bence (Veszprémi Spartacus SE) 1.

Labdarúgás:
———–
Bogdán Ádám (Bolton Wanderers) 2.
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg) 4.
Rábl János (futsal, Mezei-Vill Berettyóújfalu) 1.
Szabó Boglárka (futsal, Astra Kiskunfélegyháza) 1.
Ughy Márk (strandlabdarúgás) 1.

Lovassport:
———–
Lázár Vilmos (Lázár Lovaspark) 5.

Motoros vízisport:
——————-
jet-ski: Kasza György (SZE)
motorcsónak: Hencz Róbert (Vő Racing Team) és Tábori Áron (Dunaújvárosi Vízi SC)

Műugrás:
——–
Kormos Gyöngyvér Villő (RLSE) 1.
Férfiversenyzőt idén nem jelölt a szövetség

Ökölvívás:
———-
Harcsa Zoltán (Unió Sport Kispest SE) 2.
Szatmári Petra (Felsővárosi Ökölvívó SE Baja) 1.

Öttusa:
——-
Marosi Ádám (BHSE) 5.
Földházi Zsófia (KSI SE) 1.

Rögbi:
——
XV: Nagyhegyesi Szabolcs (Kecskeméti Atlétikai Rugby Club) 1.
7-es férfi: Teisenhoffer László (SZVISE Battai Bulldogok RK) 2.
7-es női: Fehér Csilla (SZVISE Battai Bulldogok RK) 3.

Röplabda:
———
Sándor Renáta (SVS Post Schwechat) 2.
Geiger András (Fino Kaposvár) 2.

Sakk:
—–
Balogh Csaba (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram Sakk Klub) 1.
Hoang Thanh Trang (Honvéd Auróra Sportegyesület) 1.

Sí:

alpesi:
Farkas Norbert (Rozmaring SE) 3.
Miklós Edit (MTK) 2.
sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 3.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 1.
sífutás:
Szabó Milán (Mátra SE) 2.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 1.
síugrás:
Szilágyi Ákos (Kőszegi SE) 3.
szabadstílus:
Lukács Trso (Freestyle SE) 1.

Sportlövészet:
————–
Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 9.
Veres Kata (BHSE) 1.

Súlyemelés:
———–
Nagy Péter (Szegedi EAC) 4.
Magát Krisztina (Testvériség SE) 4.

Szektorlabda:
————-
szektorlabda: Pákai György (Szegedi ALC) 1.
12 érintéses: Farkas Gábor (Tiszavasvári SE) 1.

Szörf:
——-
Nikl András (Magyar Szörf Akadémia SE) 2. és Varga Gábor (SurfCore Szörfbázis) 1.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia SE) 2.

Szumó:
——
Makai Erika (Szolnoki MÁV SE) 3.
Sárosi János (Érdi Spartacus SC) 1.

Tájfutás:
———
Lenkei Zsolt (Tipo Tájfutó és Környezetvédő Egyesület) 3.
Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas SE) 3.

Teke:
—–
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 2.
Kiss Norbert (Szegedi TE) 6.

Tekvondó:
———
Kotsis Edina (UTE) 8.

Tenisz:
——-
Fucsovics Márton (NYVTC) 1.
Babos Tímea (Soproni VSE) 2.

Tollaslabda:
————
Tóth Henrik (Multi Alarm SE) 8.
Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 2.

Torna:
——
Berki Krisztián (UTE) 9.
Makra Noémi (TC Békéscsaba) 1.
ritmikus gimnasztika: Vass Dóra (Óbuda Kalász RG TC) 5.
gumiasztal: Törő Máté (Pattanj SE) és Csánicz Laura (Ajkai Trampolin SE) 1.
akrobatikus torna: Ferenczy Fanni, Szabados Viktória, Varró Emese (Érdi Torna Club) 1.

Triatlon:
———
Tóth Tamás (Budaörsi TKE) 1.
Vanek Margit (Budaörsi TKE) 3.

Úszás:
——
Gyurta Dániel (UTE) 5.
Hosszú Katinka (Vasas SC) 3.

Versenytánc:
————
versenytánc: László Csaba és Páli Viktória (Szilver TSE, Szentes) 2.
akrobatikus rock and roll: Czanik László és Bujtor Sára (RÓK And Roll SE, Budapest) 1.

Vitorlázás:
———–
Vezér Károly (Balatonfüredi Yacht Club) 1.
Érdi Mária (Balatonfüredi Yacht Club) 1.

Vívás:
——
Boczkó Gábor (BHSE) 4.
Szász Emese (Vasas SC) 2.

Vízilabda:
———-
Varga Dániel (Primorje Rijeka) 2.
Keszthelyi Rita (Orizzonte Catania) 2.