2019. 02. 16. szombat - Julianna, Lilla -2°C | 11°C Még több cikk.

Bíró bajnok lett: jól szerepeltek a Gellértesek az ob-n

Budapest adott otthont a 12 éves utánpótlás teniszezők országos bajnokságának, amelyen a szegedi Gellért SE versenyzői sikeresen szerepeltek.
Bíró Melinda első kiemeltként vághatott neki az ob-nek, amelyen a döntőig vezető úton magabiztosan, szettveszteség nélkül győzte le ellenfeleit. A bajnoki címért Farkaslaki Hints Flórával (Kiskút TK, Székesfehérvár) küzdött meg egy nagyon színvonalas meccsen, amelyet végül a szegedi teniszező 6:1, 6:2-re nyert meg.

Rajta kívül még két gellértes lány is a főtáblán szerepelt: Nyúl Csenge először a 16 közé jutásért győzte le ellenfelét, a nyolcaddöntőben a ranglista ötödik helyezettjét verte meg döntő szettben, a legjobb négybe kerülésért pedig a későbbi döntőstől, Farkaslaki Hints Flórától kapott ki. Buchholcz Bora tízévesen nagyon szépen helytállt a 12 évesek között, meccset is tudott nyerni, és a legjobb 16 közé jutott. A versenyzőket Trója Tibor készítette fel.