2019. 02. 23. szombat - Alfréd -5°C | 2°C Még több cikk.

Csongrád megye második, harmadik vonala: kiütéssel győztek a pólósok, jó úton a szegedi röplabdások

Továbbra is listavezetők

Vásárhelyi Kosársuli (1.)–Alba Fehérvár II. (11.) 89–62 (25–15, 22–18, 18–17, 24–12)

Férfi kosárlabda NB I/B, Zöld csoport, 19. forduló. Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Varga, Maár, Reisz.
Kosársuli: Molnár 9/3, Béres 2, Bálint 14, VAS 30/9, PERÁK 16. Csere: PAVLOVIC 4, Börcsök, Kovács 2, Rostás 10, Kelemen 2. Edző: Tóth Tamás.
Tóth Tamás: – Az első tizenöt percben ismét sikerült tetemes előnyt kiharcolnunk, frissebben mozogtunk ellenfelünknél. A fehérváriakat dicséri, hogy egyetlen percre sem adták fel, így megnehezítették a dolgunkat. A záró szakaszban már örömjáték volt, de ezért nagyon megdolgoztunk. Sok sikert a Fehérvárnak, gratulálok a játékosaimnak!

Hullámzó teljesítmény

Szegedi KE (1.)–ELTE Fortis (11.) 66–57 (23–11, 11–15, 15–18, 17–13)

Női kosárlabda NB I/B, Zöld csoport, 14. forduló. Szeged, Etelka sori sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Földi, Arató.
Szegedi KE: KŐHÁZI F. 16/3, NAGY L. 11/3, HORVÁTH ZS. 5, KECSKÉS F. 24/6, ZSÍROS L. 10. Csere: Boros, Ódry, Kovács E. Edző: Földi Alexandra.
Földi Alexandra: – Nagyon hullámzó volt a mai teljesítményünk. Ez abból is látszik, hogy két negyedet tudtunk csak megnyerni. Az agresszív ELTE Fortis csapata többször is felzárkózott, de még így is végig vezetve tudtunk nyerni. Nagyon örülök, hogy a múlt heti „hibánk" után most ismét nyerni tudtunk. Gratulálok a lányoknak!

Sokáig kapaszkodtak

Honvéd II. (5.)–HVSC (10.) 14–7 (2–2, 3–2, 3–2, 6–1)

Férfi vízilabda OB I/B, A csoport, 13. forduló. Budapest, Tüzér utcai uszoda, 50 néző. Vezette: Nóvé, Juhász.
HVSC: Ujházi – Rácz-Fodor 1, Józsa, BARNA 2, Piti, Benkő 1, Vigh 1. Csere: Szőke (kapus), Kürtösi, Rácz N. 1, Pölös 1, Holka, Tóth M., Papp D. Edző: Szabó Tamás.
Szabó Tamás: – A pontszerzés reményében utaztunk fel a fővárosba, de ez sajnos nem sikerült. Sokáig szoros volt az eredmény, de nem egyenlő mércével mérték a két csapatot, a végére pedig kicsit fejben is elfáradtunk.

Kiütéses siker

Kaposvár (7.)–Szegedi Férfi Vízilabda Csapat (2.) 10–21 (5–4, 2–5, 2–6, 1–6)

Férfi vízilabda OB I/B, B csoport, 13. forduló. Kaposvár, 50 néző. Vezette: Bujka, Perédi.
SZVFCS: Katona – Zsigri 1, Berki, Bicskei 7, Boros, Blank 5, Farkas 3. Csere: Szedmák 1, Mekkel, Török 1, Vidovics, Somlai 3. Edző: Csányi László.

Magabiztosan

Rákoshegyi VSE II. (9.)–Szentesi TE (8.) 2:6 (3019:3126)

Női tekecsapat szuperliga, 12. forduló.
A szentesi pontszerzők: Katona (559), Dóczi (558), Seresné Lászlófi (500), Marsi 540 fával.

Vereség Cegléden

Cegléd (4.)–Szegvári TE (9.) 6:2 (3234:3136)

Férfi tekecsapat NB I, Keleti csoport, 15. forduló, Cegléd.
A szegvári pontszerzők: Rácz (587), Szabics 548 fával.

Kitolnák a teljesítményt

MAFC-BME (6.)–Szegedi RSE(2.) 0:3 (–14, –5, –6)

Férfi röplabda NB II, Közép csoport, 18. forduló. Budapest, 15 néző.
Szegedi RSE: Fülöp, Sarnyai, Csányi D., Berentés, Kiss, Piti. Csere: Borsi (libero), Demcsák, Bodnár, Inhoff, Péter, Nagy, Honti. Vezetőedző: Csányi Roland.
Csányi Roland: – Örülök, hogy nyertünk, a szegedi meccshez képest egy kicsit hiányos MAFC-ot tudtunk megverni magabiztosan. Agresszív szervát és jól összezárt blokkot kértem a srácoktól, amit az első szettben tudtak is hozni. Azon leszünk, hogy ezt a szintet egy teljes meccsen keresztül tudjuk tartani.

Jó úton

Szegedi RSE (7.)–MVSC-MVSI (10.) 3:0 (14, 5, 10)

Női röplabda NB II, Keleti csoport, rájátszás. Szeged, 50 néző.
Szegedi RSE: Kovács-Fiskus, Fürdök L., Nagy, Molnár, Németh, Kertai. Csere: Andó (libero), Sipka (libero), Rácz, Köteles, Fürdök N., Hűse, Szalenko- Tőkés, Farkas. Vezetőedző: Tátrai Sándor.
Tátrai Sándor: – Gratulálok a lányoknak, főleg az első és a harmadik szettben stabil játékot nyújtottak! Egy edző soha nem lehet elégedett, sok hullámvölgy és apró hiba volt a játékunkban. Hosszú távon gondolkozunk, jó úton járunk. Hiszem azt, hogy le tudjuk győzni az alapszakaszgyőztes Debrecent a következő fordulóban.
Örülhetnek a szegedi női röplabdások. Fotó: SZRSE
Jobb volt a listavezető

Goodwill Pharma Szegedi Vízmű (6.)– Kanadai Magyar Hokiklub (1.) 3–14 (1–4, 1–4, 1–6)

Jégkorong OB II, alapszakasz, 10. forduló. Szeged, műjégpálya, 300 néző. Vezette: Nedeljkovic, Márkus, Mayer.
Goodwill Pharma Szegedi Vízmű: Szalai Á. – Annus, Láng Cs., Pallós P. 1, Rózsahegyi 1 (1), Varga D. (2). Csere: Sebők D. (kapus) – Becsei (1), Borsos, Barcsik, Csanády Zs. 1, Hajdu B. – Kozák, Vastag, Lőrincz, Sebők K., Szalai G. Vezetőedző: Prakab Gábor.
Prakab Gábor: – Hiába játszottunk a bajnoki címvédő ellen, ez a teljesítmény nem volt biztató. Az alapszakaszban van még két meccsünk idegenben, azokat megpróbáljuk megnyerni.

Gólt lőttek, ikszeltek: egy törökországi meccse maradt a Szeged-Grosics Akadémiának

A törökországi Antalyában edzőtáborozó Szeged-GA lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését. Tovább olvasom