2019. 03. 22. péntek - Beáta, Izolda 1°C | 17°C Még több cikk.

Csonka hét lesz ez a második és harmadik vonalban: két sportágban szurkolhatunk

A Csongrád megyei egyesületek közül három már hét közben játszott, ráadásul röplabda-, vízilabda- és jégkorongcsapataink számára szünet van a bajnokságban.
A Vásárhelyi Kosársuli már le is tudta e heti bajnokiját, csütörtök este hazai pályán 89–69-es győzelmet aratott a KTE ellen – részletes jegyzőkönyv és edzői értékelés keddi számunkban olvasható. A női kosárlabdázóknál a Szegedi KE vasárnap lép pályára a MAFC otthonában.

A férfi kézilabda NB I/B-ben múlt héten 10 gólos sikert arató ContiTech FKSE- Algyő egy fokkal nehezebb ellenfélhez utazik, a középmezőnyhöz tartozó Balassagyarmat fogadja Herbert Gábor együttesét. A város szurkolói nem maradnak hazai derbi nélkül, hiszen a sportág női másodosztályában a sereghajtó Levendula Hotel FKSE-Algyő az Orosházát látja vendégül. A PC-Trade Szeged KKSE együttesére nehéz meccs vár, hiszen a listavezető Szent István SE otthonában szerepel.

A kézilabda harmadik vonalában éllovas Pick Szeged U23 kedden már lejátszott egy bajnokit, 32–25-re győzte le a Kondorost. Szombaton sem pihen az utánpótláscsapat, sőt, a harmadik helyezett Mezőtúr otthonában vív rangadót, a negyedik pozíciót elfoglaló Békéscsabát pedig a Csongrád fogadja vasárnap.

A nőknél a PC-Trade Szeged KKSE U22-es együttese már szerdán letudta e heti találkozóját, a Gyomaendrőd ellen idegenben szerzett pontot (27–27). Ebben a fordulóban csak a KSZSE játszik otthon a Csongrád megyeiek közül, szombaton 18 órakor a Gyulát fogadja az Etelka sori sportcsarnokban. A Makói KC a Csorvás vendége lesz szombaton, a HLKC a Bácsalmáshoz látogat vasárnap.
Meccsek

Szombat, 15 óra: Csorvás–Makói KC (női kézilabda), 16 óra: ContiTech Makói KC–Kiskunmajsa (férfi kézilabda), 17 óra: Levendula Hotel FKSE-Algyő–Orosháza (női kézilabda), Szent István SE–PC-Trade Szeged KKSE (női kézilabda), 18 óra: Mezőtúr–PICK Szeged U23 (férfi kézilabda), KSZSE–Gyula (női kézilabda).

Vasárnap, 14 óra: Bácsalmás–HLKC (női kézilabda), 17 óra: Balassagyarmat–ContiTech FKSE-Algyő (férfi kézilabda), 18 óra: MAFC–Szegedi KE (női kosárlabda), Tigrisek Csongrádi KSE–Békéscsaba (férfi kézilabda).