Sport

2012.04.08. 18:29

Davis kupa: magyar-lett - Nem sikerült a továbbjutás

Balázs Attila és Fucsovics Márton is kikapott vasárnap, ezzel a magyarok 3-2-es vereséget szenvedtek a lettektől, a tenisz Davis Kupa Euro-afrikai Zóna II. csoportjának második fordulójában, Nyíregyházán.

MTI

A pénteki két egyes és a szombati párosmeccs után még 2-1-re vezetett [namelink name="Hornok Miklós"] csapata, ám a vasárnapi első összecsapáson Ernests Gulbis simán nyert Balázs ellen, majd a mindent eldöntő ötödik mérkőzésen Fucsovics három szoros játszmában alulmaradt Andis Juskával szemben.

A magyar játékosnak az első játszmában szettlabdája volt, a másodikban pedig adogathatott az egyenlítésért. Juska a harmadik, egyben utolsó felvonásban 2:2-es állásnál brékelt, ezzel el is dőlt a meccs és egyben a DK-találkozó sorsa.

Végeredmény
Euro-afrikai Zóna, II. csoport, 2. forduló

Magyarország-Lettország 2-3
[namelink name="Fucsovics Márton"]-Andis Juska 6:7 (8-10), 6:7 (2-7), 4:6
[namelink name="Balázs Attila"]-Ernests Gulbis 4:6, 3:6, 3:6
szombaton játszották:
[namelink name="Bardóczky Kornél"], [namelink name="Balázs Attila"]-Ernests Gulbis, Andis Juska 7:6 (7-5), 3:6, 4:6, 2:6