2018. 12. 16. vasárnap - Etelka, Aletta -4°C | 1°C Még több cikk.

Döntetlent hozott a megyei NB III-as rangadó

Döntetlen született Hódmezővásárhelyen a labdarúgó NB III Alföld csoportjának megyei rangadóján, a HFC–Algyő (1–1) meccsen. A Csongrád kiadós vereségbe szaladt bele Baján.
Az első félidőben sűrű volt a forgalom a sötét mezes Algyő kapuja előtt. Fotó: Tésik Attila
Hódmezővásárhely–Algyő 1–1 (1–0)

Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: György.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Borbás Zs. – Nagy A., Antal (Varga M.), Marton (Papp Z.) – Keller – Végh, Bernáth. Edző: Rostás Károly.
Algyő: Dénes – Vass, Kothencz, Krucsó – Retek, Sipos, Varga N., Radnai – Balogh (Kiszner), Katona, Daróczi (Pálinkó). Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Bernáth, ill. Kothencz (11-esből).

Ellentétes félidőket produkáltak a csapatok. Először a HFC dönthette volna el a találkozót, aztán szünet után az Algyő tehetett volna így, amely helyzetek sorát kialakítva fordíthatott volna. A 12. percben Végh lecsapott egy lecsorgó labdára, indította Bernáthot, aki kisodródva balról a bal oldali kapufa mellé lőtt, 1–0. Az egyenlítés az 55. percben jött: Pécsek lerántotta a kiugró Daróczit, 11-es. A büntetőt Kothencz a balra mozduló Bíró mellett a jobb alsóba lőtte, 1–1.

Rostás Károly: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a meccset...
Lóczi István: – Jelenlegi helyzetünkben értékes eredménynek tartom a döntetlent.
Jók: Dálnaki, Borbás Zs., Keller, ill. Kothencz, Sipos, Krucsó.

Baja–Csongrádi Tiszapart SE 4–1 (4–0)

Baja, 250 néző. Vezette: Mozsár.
Baja: Nuszpl – Viszmeg B., Faldum, Viszmeg Z. (Tirpák) – László (Kiss), Gyenesi, Trucz, Reitmann – Hernády, Sziegl (Nagy), Papp. Edző: Goretich Gábor.
Csongrád: Palatinusz – Kozma (Csillag), Forgó, Lovas – Szabó L., Korom, Deli, Lévai, Szabó A. – Bagi, Kovács (Busa). Edző: Kurucz István.
Gólszerzők: Papp (2), Hernády (2), ill. Deli.

Az első félidőben nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Csak a fordulást követően mutatta meg a Csongrád, hogy valójában mire képes.
Kurucz István: – Az első félidei teljesítményünk előtt értetlenül állok. A szünet után kezdte azt játszani a csapat, amit előzetesen megbeszéltünk.
Jók: Papp, Hernády, László, Reitmann, ill. senki.

További eredmények: Kiskunfélegyháza–Mezőtúr 0–1, Újszász–Monor 1–2, Szarvas–Túrkeve 2–2, Örkény–Gyula 1–0, Szolnoki S.–Cegléd 1–1.

Vajda Attila felfedezi hazáját

Az olimpiai harmadik helye után már vb-bronzérme is van a Démász-Szegedi VE kenusának, Vajda… Tovább olvasom