Sport

2013.08.01. 23:39

Döntős a magyar férfi vízilabdacsapat a vizes vb-n

A magyar válogatott a csütörtöki elődöntőben 11-10-re legyőzte az olimpiai bajnok horvát csapatot.

Magyarország-Horvátország 11-10 (2-3, 4-2, 3-2, 2-3)
A magyar góldobók:
Vámos, Szivós 3-3, Varga Dénes 2, Gór-Nagy, Madaras, Bedő 1-1

A magyar férfi vízilabda-válogatott bejutott a fináléba a barcelonai vizes világbajnokságon, miután a csütörtöki elődöntőben 11-10-re legyőzte az olimpiai bajnok horvát csapatot.

A magyar válogatott legutóbb 2007-ben, Melbourne-ben játszhatott vb-döntőt, akkor azonban - éppen a horvátokról - vereséget szenvedett. A magyarok tíz évvel ezelőtt, ugyancsak Barcelonában nyerték eddigi utolsó világbajnoki címüket.

Döntős a magyar férfi vízilabdacsapat a vizes vb-n. Fotó: MTI/Kovács Anikó (galéira)

A csütörtöki csata magyar góllal kezdődött: emberelőnyből az őrizetlenül hagyott védő, [namelink name="Gór-Nagy Miklós"] talált be, de hasonló szituációból hamar egyenlítettek, majd a vezetést is átvették a horvátok (1-2). Átmeneti tétovaság után az ifjú [namelink name="Vámos Márton"] fejezett be távoli bombagóllal egy magyar akciót, azonban az újabb horvát fór is eredményes volt (2-3).

Vb-döntős a férfi vízilabda válogatott - az MTI felvételei.
A második negyed negyede futott le, amikor Vámos balkeze megint villant, parádésan pattintott a jobb felső sarokba, majd remek megúszásból a kétszeres olimpiai bajnok [namelink name="Madaras Norbert"] lőtt védhetetlenül a rivális kapujába, ezzel átvette a vezetést a magyar válogatott (4-3). Nem sokáig: újabb horvát fór, s újabb gól következett (4-4). A játékrész közepén középről, messziről [namelink name="Szivós Márton"] lőtt nagy gólt, majd megismételte ugyanezt a mutatványt, s ezzel 6-4-re ellépett a Benedek-csapat. A nagyszünet előtt fórból jött a szépítés (6-5).

A harmadik nyolc perc nyitányaként ötméterest lőhettek a horvátok, ám Nagy Viktor ragyogóan hárított. A túloldalon viszont az emberelőny pompás találattal zárult: a Rijekában játszó, ennél fogva a riválist jól ismerő Varga fivérek közül az ifjabbik, Dénes vette be a kaput (7-5). A hat az öt elleni játék továbbra is jól ment azonban az ellenfélnek, s újból csökkentették a hátrányt (7-6). Csakhogy a magyar együttesnek is segített a fór: a triplázó Vámos lőtt a bal sarokba (8-6). Emberelőnyből született a meccs 15. gólja is (8-7), és már csupán két másodperc volt vissza az utolsó szünet előtt, amikor Szivós hálószaggató gólt szerzett (9-7).

A befejező negyedben Nagy-bravúrok után az újonc center, [namelink name="Bedő Krisztián"] "söpörte ki" a bal alsó sarkot (10-7). Kiváló átlövésből érkezett a válasz (10-8), majd egy vitatható büntetőt védett ki a magyar kapus, második különleges bravúrját bemutatva. Utána viszont egy balszerencsés, majd egy háríthatatlan gólt kapott, egyenlítettek a horvátok (10-10). Két perc volt vissza, amikor [namelink name="Varga Dénes"] a bátytól, Dánieltől érkező pontos passzt húzta mesterien a hálóba (11-10). Huszonegy másodpercnél pedig magyar emberelőny jöhetett, s már elég volt a labdát tartani... Nyert egy góllal, s világbajnoki döntőt vívhat a magyar férfi vízilabda-válogatott.

"Minden elismerésem a játékosoké, akik az első pillanattól elhitték, hogy tényleg jók - nyilatkozott [namelink name="Benedek Tibor"] szövetségi kapitány. - Nem baj, ha megnehezítik a dolgunkat, lásd a mai kiállítási arányt, egy ilyen csapatot ez sem törhet meg. A szív és az erő diadala volt a mai győzelmünk. Gyakorlatilag mindegy, hogy a döntőben ki lesz az ellenfelünk."

A [namelink name="Benedek Tibor"] irányította magyar együttes a szombati fináléban az olasz-montenegrói párharc győztesével találkozik 22.15 órakor.

Korábban írtuk:

A rendkívül izgalmas és szoros találkozón sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a harmadik negyedben két góllal ellépett Benedek Tibor csapata. A záró felvonásban főként védekezésben teljesített kiválóan és - a játékvezetők által megítélt sok emberhátrány miatt - erőn felül a magyar válogatott, amely a két ötméterest is hárító [namelink name="Nagy Viktor"], valamint a fantasztikus távoli gólokat szerző Szivós Márton és Vámos Márton vezetésével megnyerte az összecsapást.