2019. 04. 23. kedd - Béla Még több cikk.

Drámai meccsen győzött a MOL-PICK az ukrán bajnok ellen - Bánhidi Bence lőtte a Szeged 5000. BL-gólját

Óriásit harcolt a MOL-PICK Szeged, négygólos hátrányból állt fel egy nehéz meccsen, végül 30-29-re győzött a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 12. fordulójában az ukrán bajnok Motor Zaporizzsja ellen.
MOL-PICK Szeged - HC Motor Zaporizzsja (ukrán) 30-29 (12-15)
Férfi kézilabda, VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 12. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: A. Konjicanin, D. Konjicanin.
MOL-PICK Szeged: Sego - Sostaric 9/3, Canellas, Gaber, Blazevic, Bodó 7, Sigurmannsson 3/3. Csere: Alilovic (kapus), Balogh 1, Maqueda 3, Bánhidi 3, Källman 1, Bombac 3, Zsitnyikov, P. Rodríguez. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Motor Zapirozzsja: Komok - Kubatko 1, Paczkowski 3, Malasinskas 2, Babicsev 5, Puhovszkij 7, Soroka 8/3. Csere: Terekov, Kirejev (kapusok), Kus, Sinkel, Doroscsuk 2, Buinenko, Gyenyiszov 1. Vezetőedző: Mykola Stepanets.
Hétméteres: 7/6, ill. 3/3,
Kiállítás: 8, ill. 16 perc.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Nagyon rossz meccset játszottunk ma. Ha van hét fokozatunk, akkor mi a negyedikben kezdtünk. Védekezésben nagyon sokat hibáztunk, a Motor pedig hosszan és jól támadott. A második félidőben jobban indítottunk, pontosabbak voltunk. Jobban védekeztünk, így labdákat tudtunk szerezni, támadásban is javultunk, ezeknek köszönhető a győzelmünk. A győzelemmel megmutattuk a karakterünket, olyan labdákat tudtunk szerezni, amik a meccs során nem sikerültek. Sokan kérdezték, hogy mi a mai találkozó tétje. Mi a MOL-PICK Szeged vagyunk, történelmet akarunk írni, szóval nem mindegy, hogy nyerünk vagy vereséget szenvedünk. Az össze meccs nagyon fontos, mindet meg akarjuk nyerni. Úgy építjük fel a csapatot, hogy ez sikerüljön, ez a filozófiánk. Jobb, hogy ez ma történt meg, nem a BL-nyolcaddöntőben vagy negyeddöntőben, vagy éppen a Magyar Kupa négyes döntőjében. Gratulálok a Motornak a mai teljesítményéhez.

Mario Sostaric, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Nagyon kellemetlen ellenfél volt a Motor ma és Ukrajnában is. Minden meccs nagyon fontos számunkra, az összeset meg kell nyernünk a biztos második hely ellenére is, mert egy vesztes sorozat kétségeket kelthet a csapatunkban, amit nem szeretnénk.

Mykola Stepanets, a Motor Zaporizzsja vezetőedzője: - Az egész mérkőzésen küzdöttünk, az utolsó támadásunkkal nem voltam elégedett, a többit pedig nem szeretném kommentálni., Büszke vagyok a csapatra a mai teljesítményük után a vereség ellenére is.

Viktor Kirejev, a Motor Zaporizzsja játékosa: - Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez. Csalódott vagyok, megérdemeltük volna a győzelmet, de legalább egy pontot, viszont nem volt szerencsénk a végén. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy ilyen sokat utaztak, hogy buzdíthassanak bennünket.

A meccs végén Dr. Szűcs Ernő Péter, a MOL-PICK Szeged elnöke köszönti egy ajándékkal az 5000. szegedi BL gól szerzőjét, Bánhidi Bencét.

VÉGE

Dean Bombac lőtte a győztes gólt! Fotó: Karnok Csaba - GALÉRIA
60. perc: Bombac! 30-29 ide! 40 másodperc. Időt kérnek a vendégek 29 másodperccel a vége előtt. Szabaddobás, 10 másodperc. Puhovszkij talpról, Alilovic véd! Győzelem!!!

59. perc: Sostaric labdát szerez, talpon a csarnok!

58. perc: Bombac kap egy tockost, majd figyelmeztetik a játékvezetők, hogy ne színészkedjen. Szabaddobás a Szegednek. Balogh harcol ki hétméterest. Sostaric belövi, 29-29.

57 perc: Bodó óriási gólokat dobál, ezt most távolról, körülbelül 11 méterről, 28-28. Maqueda két percet, a Motor hetest kap. Soroka, 28-29.

56. perc: Bodó cselezi be magát, majd lövi a léc alá a labdát, 27-27. Puhovszkij talpról, minden bejön most neki, 27-28.

55. perc: Sostaric hibázik, Puhvszkij révén újra vezet a Motor, 26-27. Időt kér a MOL-PICK Szeged.

54. perc: ott az ellenszer! Babicsev ziccerét kirúgja oldalra Alilovic. Gyenyiszov viszont beköszönt frissen beállva, 26-26.

53. perc: Babicsev ellen nem igazán van orvosság beállóban, ha labdát kap, az biztos gólt, 25-25. Bombac kiharcolja, Sostaric értékesíti a hétméterest, 26-25.

52. perc: Sostaric fut be a szélről, Bodó adja is a labdát, 25-24.

51. perc: Paczkowski most túl jár a szegedi kapus eszén, 24-24.

50. perc: Alilovic! Nagyon fontos védés! Bombac pedig már a vezetést szerzi meg, 24-23, ide!

49. perc: hosszan támadnak a vendégek, Puhovszkij, 22-23. Sostaric a rövid alsóba, 23-23.

48. perc: Alilovic! Kiváló! Maqueda a hosszú alsóba, 22-22! Egyenlítünk, időt kérnek a vendégek.

47. perc: történelmi gól, Bánhidi Bence az 5000. szegedi BL-gólt lövi beállóból, 21-22.

46. perc: Alilovic újabb védése, de marad a labda náluk. Malasinskas talpról bevágja a léc alá, 20-22.

45. perc: Bánhidi tarthatatlan, 20-21. Pukhovszkij kettő percet kap.

44. perc: Paczkowski talpról, Alilovic kitenyereli, de marad náluk a labda. Megszerezzük!

43. perc: ki kellene védekezni egy ukrán támadást, de nem megy. Puhovszkij, 18-21. Bodó passzából Bánhidi harcol ki büntetőt. Sostaric, 19-21.

42. perc: Sostaric gyönyörű mozdulattal a szélről, 18-20.

41. perc: Soroka bepattintja Alilovic mellet, 17-20.

40. perc: Kus vágja arcon Bánhidit, két perc. Csúnya volt. Jönnek a Bodó-bombák, már az ötödik, 17-19.

39. perc: Bodó fut keresztbe, majd lő hatalmas gólt, 16-18. Puhovszkij válaszol, 16-19.

38. perc: megint Alilovic! Hihetetlen! Elszórjuk a labdát, de Alilovic újra véd! Szól is a "Mirko, Mirko" a csarnokban.

37. perc: Doroscsuk marad üresen beállóban, kapufás gól, 14-18. Még egy kapufás találat, Maqueda, 15-18. Alilovic védi Paczkosi lövését, a kipattanó marad a vendégeknél.
Drámai meccsen győzött a MOL-PICK Szeged az ukrán bajnok ellen. Fotó: Karnok Csaba - GALÉRIA
36. perc: Babicsev rántja le Bodót, két perc. Bodó óriási góljával, 14-17.

35. perc: Gaber, két perc, jogos. Soroka a balszélről, 13-17.

34. perc: Bánhidi passzol Pedrónak a szélre, ez is kimarad. Malasinskas a kapufára. Nem Alilovicson múlt. Ott van! Canellas és Maqueda tökéletesen ismerik egymást, kínai, 13-16.

33. perc: Pedro a szélről, nagy szög, nagy védés Komoktól... Puhovszkij passzívnál, 12-16.

32. perc: Malasinskas találatába szerencsére belefújnak a sporik, Canellas ütközik Kusszal, utóbbi kap két perces kiállítást.

31. perc: a máásodik játékrészt a PICK kezdi, Aliloviccsal a kapuban, Pedróval a jobbszélen. Maqueda lő lendületből, Komok hárít.

FÉLIDŐ

30. perc: Babicsev beállóból, 12-15. Húsz másodperc. Nem nézik az órát a szegedi játékosok, így lepereg az idő. FÉLIDŐ

29. perc: kidobják a vendégek a labdát a lelátóra, kétgólos hátrányért támad a PICK. Källman a szélről, belövi, 12-14. Egy perc és két másodperc van hátra az első félidőből, amikor időt kér a Motor.

28. perc: Bombac lő közbe, kapufa. Kettős emberelőnyben, középről...

27. perc: Maqueda szerez labdát, jöhetne a Szeged, Puhovszkij nem engedi elvégezni a szabaddobást, két percre kiállíhat. Bombac villan, 11-14. Doroscsuk is leül a padra, torkon vágta Gabert.

26. perc: Puhovszkijre nem figyel Gaber, szerencsére Sego támaszkodó lábára lövi a labdát. Bánhidi, 10-14.

25. perc: Bombac csinálja meg a helyet Bánhidinek, de hetes. Sigurmannsson negyedszer már nem lövi be.

24. perc: Doroscsuk estében, 9-13. Blazevicset kiállítják. Maqueda passza nagyon rossz a balszélre. Soroka, 9-14.

23. perc: Sostaric a szélről beugorva, 9-12.
22. perc: Malasinskas lövését blokkolja Gaber, a kipattanó Paczkowskié, belemenésgyanús, de gól, megadják, 8-12.

21. perc: lemaradnak a szegedi védők középen, a szélre jó a húzás, Soroka, 7-11. Sinkel szabálytalan, két perc és büntető. Sigurmannsson, 8-11.

20. perc: Sigurmannsson biztos kézzel lövi másik hetesét, 7-10.

19. perc: Bombac adja kínaira a labdát Källmannak, kiprödül a kezéből. Támadásban kis túlzással nem jön össze semmi a Szegednek, míg az ukránoknak minden, Puhovszkij ver meg mindenkit lábbal, 6-10.

18. perc: eladja a labdát a PICK, Babicsev kihasználja, 6-9.

17. perc: érkezik a frissítés, Bombac a pályán Canellas helyett.

16. perc: Bodó és Sostaric játszanak össze a bal oldalon, utóbbi szerez gólt, 6-7. Malasinskas, 6-8.

15. perc: Bánhidi tünteti el Babicsevet a falban, két perc. Paczkowskit nem tudja megállítani Canellas, 5-7.

14. perc: eladja a Motor a labdát, rohan a Szeged, Sostaric, 5-6.

13. perc: Bánhidi érkezik a pályára és rögtön kiharcol egy kétperces kiállítást és büntetőt. Sigurmannsson, 4-6.
12. perc: Maqueda bemutatkozó lövés kaput sem talál, majd Paczkowski lő kapufát. Szerencse! Időt kér Juan Carlos Pastor.

11. perc: Balogh a kezek alatt, Komok véd, Kubatko indul, 3-6.

10. perc: Sostaric védekezik jól, majd elől újabb szegedi hiba. Babicsev pókhálózza ki a jobb felsőt beállóból, 3-5.

9. perc: talpról, középről, Bodó a jobb alsóba, 3-4.

8. perc: Bodó lövését is védi Komok.

7. perc: Balogh ziccerben, hárít a kapus. Soroka második hétméteresét is belövi, 2-4.

6. perc: Bodó bevágja, 2-3. Paczkowski megy bele Bodóba, aztán elől majdnem elszórjuk a labdát.

5. perc: Canellas védekezik belül, ukrán büntető. Soroka, 1-3.

4. perc: Soroka válaszol villámgyorsan, 1-2. Komok védi Balogh lövését.

3. perc: Babicsev-ziccer, Sego véd. Balogh veri meg Sinkelt lábbal, 1-1.

2. perc: szegedi labdavesztés után jól rendeződnek vissza a hazaiak védekezésbe.

1. perc: a Motor kezdi a meccset. Blazevic és Babibcsev harcolnak már most a falban, szabaddobás. Babicsev összeszedi a labdát a bejátszás után, 0-1.

16.58: a hangulatfelelősök, a szurkolótábor már a helyén, ismét megtelt a csarnok!

16.55: érkeznek a pályára egyenként a szegedi kézilabdázók.

16.53: kezdődik a bemutatás. A mérkőzést egy bosnyák testvérpár vezeti.

16.49: Jó tanuló, jó sportoló kezdeményezésében a szegedi klub a Kész cégcsoport jóvoltából jutalmazza a PICK Szeged Utánpótlás hét játékosát.

16.46: ötven kalandvágyó ukrán szurkoló is érkezett Szegedre, akik Zaporizzsjából busszal jöttek a Tisza-parti városba.

16.41: az előző heti BL-meccs keretéhez képest egy változás van a szegedi 16-os listán. Az orrsérülést szenvedett Nik Henigman helyére a spanyol jobbszélső, Pedro Rodríguez került be.

16.35: a csapatok már elkezdték a bemelegítést.

16.30: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata az év első hazai BL-meccsére készül az ukrán bajnok Motor Zaporizzsja ellen.

Korábban:

Ezt várja a mai meccstől Alen Blazevic, a MOL-PICK Szeged horvát válogatott játékosa.

Az esztendő első hazai Bajnokok Ligája-mérkőzésére készül a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata. Vasárnap 17 órától az ukrán bajnok Motor Zaporizzsját látják vendégül az újszegedi sportcsarnokban. Minden bizonnyal telt ház fogadja majd a csapatokat.

Jó formában, különgéppel érkezik Magyarországra a Motor Zaporizzsja, közel negyven fővel, a kecskeméti katonai repülőtéren szállnak le ma – 50 szurkolójuk busszal érkezik. Az ukrán csapat 2018. december elseje óta nem talált legyőzőre, akkor a PPD Zagreb otthonában szenvedtek 27– 25-ös vereséget a BL-ben.

Azóta kilenc mérkőzést nyertek meg sorozatban, az elmúlt hétvégén a német bajnok Flensburgot 28–26-ra múlták felül otthon.

Az ukránok egész héten a Szeged elleni találkozóra készülhettek, ezúttal nem játszottak bajnokit. Nem mintha nehéz dolguk lenne otthon, mivel nem ritka, hogy több mint negyven gólt lőjenek egy találkozón, míg húsznál kevesebbet kapjanak.
Alilovic kiváló formában kezdte az évet. Hudi Dániel karikatúrája
 A MOL-PICK Szeged is jó hangulatban készült a héten, köszönhetően többek között annak, hogy sikeresen kvalifikálta magát az együttes a debreceni magyar kupa négyes döntőjébe. A Mezőkövesdet 36–24-re győzték le. Juan Carlos Pastor vezetőedző a celjei kerethez képest lehet, hogy nem számíthat Nik Henigmanra, aki a hétfői edzésen egy ütközést követően szenvedett orrsérülést. Helyére egy szélső, Pedro Rodríguez kerülhet majd be.
Ismerős együttes érkezik holnap az újszegedi sportcsarnokba. A MOL-PICK Szeged nyáron a Motor Zaporizzsja új arénájában szerepelt felkészülési tornán, ahol 28–26-os vereséget szenvedett a Pastor-csapat a csarnokavatón. Ez is megmutatta, hogy nem szabad félvállról venni a Motort, ahogyan az őszi, szintén Zaporizzsjában megvívott BL-meccs is. Akkor jól kezdett a PICK, a félidőben már 19–13-ra vezetett, majd a második játékrészben 22–15 is állt az eredményjelzőn. Gyorsan felzárkóztak a hazaiak, az összecsapás végén egy óriási Marin Sego-bravúrra volt szüksége a MOL-PICK Szegednek ahhoz, hogy 32–31-re megnyerje második idegenbeli ütközetét.

Bebiztosított második helyének köszönhetően komolyabb tét nélkül fogadja a Szeged a Motort, de hazai környezetben csakis a magabiztos győzelemre mehetnek majd, hogy kiszolgálják közönségüket. A mérkőzésről a delmagyar.hu élő szöveges közvetítéssel jelentkezik.

Malasinskas a gólvágójuk

Az ukrán bajnok Motor Zaporizzsja csapatának egyik meghatározó játékosa a litván Aidenas Malasinskas (képünkön). A 32 éves irányító 2015 óta erősíti jelenlegi csapatát. Vilniusban született, a Kaunas játékosa volt először, majd 2011-ben Spanyolországba, a Granollers együttesébe igazolt át.

A 2013–2014-es idényben a La Rioja játékosaként mutatkozott be a Bajnokok Ligájában, ekkor 15 gólt szerzett. Egy év után szerződött Ukrajnába.

190 gólt dobott a Motor csapatában, igaz, a Zaporizzsja eddig az alsó ágon szerepelt. Idén viszont a legjobbak között is bizonyította, hogy remek játékos, eddig 56-szor zörgette meg a B csoport csapatainak hálóját.
A Celjének 10, a Flensburgnak 7 gólt dobott.

Várakozás

Juan Carlos PASTOR, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője

– Lépésről lépésre jobban játszunk, de fejlődnünk kell. A világbajnokság után nem könnyű visszaszokni a munkába, ez egy kicsit lassan megy. Ami nagyon tetszik a csapatnál, az a hozzáállás és az akarat. Ezt éppen Celjében mutattuk meg, amikor három perccel a vége előtt egy góllal vezettek a szlovénok, de a hajrában mutattunk egy erős karaktert. Nekünk az egyik filozófiánk, hogy tiszteljük a szurkolóinkat, azokat, akik eljönnek a meccseinkre, így miattuk is kell küzdenünk, hajtanunk.

Téli szünet a megyekettes csapatoknál (14. rész): A rutinban bízik az Apátfalva

Munkába lendültek a Csongrád megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság csapatai is. A téli szünet… Tovább olvasom