2018. 12. 13. csütörtök - Luca, Otília -4°C | 3°C Még több cikk.

Édes bakonyi: UTC-Veszprém 3-1

A férfi futsal NB I 11. fordulójában az UTC FT az újszegedi sportcsarnokban a Veszprém együttesét fogadta. A szegediek a második félidőben fordítva nyertek 3-1-re.

UTC FT–1. Futsal Club Veszprém 3-1(0-1)
Férfi Futsal NB I, Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Moldván István, asszisztensek: Kovács Gábor, Rózsa Norbert.
UTC FT: Tombácz - Végh A., Dürgő, Szentes Bíró, Ondrejó. Csere: Béry (kapus), Fülöp, Tóth A., Hegyesi Zs., Berndt, Bullás, Takács R., Bilics, Juhász I. Edző: Brinszky Adrián.
Veszprém: Reveland - Finta, Tatai, Boromisza G., Vas. Csere: Kasza (kapus), Bényi, Boromisza D., Tar, Marton, Weisz, Gulyás. Edző: Madarász János.
Gólszerzők: Juhász I. (30.), Hegyesi (36.), Bullás (40.), ill. Boromisza D. (15.).

Hatalmas lelkesedéssel és elszántsággal nyerte meg ezt a meccset az UTC.

40. perc: 3-1, Bullás. A szegediek védekezése remek, sőt Bullás a saját hatosáról külsővel emel az üres kapuba, 3-1.

39. perc: vészkapussal a vendégek. Egy akciót megúsztunk. Még egyet.

38. perc: óriási akarással játszik az UTC. Fault 4:5.

37. perc: tanítani való szegedi kontra, Takács R. átlópassza éppen hosszú Hegyesinek.

36. perc: 2-1, Hegyesi. Remek szegedi támadás, Takács R. pörget Hegyesi elé, aki talppal elhúzza a labdát Reveland előtt, és jobbal az üres kapuba lő, 2-1.

35. perc: Dürgő lép meg, védő a nyakán, és Reveland véd. Juhász I. tüzel szögből, Reveland. Tatai és Tombácz párbaját a hazai kapus nyeri.

34. perc: Tatai ravaszan láb között lő, Tombácz lábbal véd.

33. perc: szegedi időkérés. Sarokrúgás után vendégkontra, Tatai föléemel.

32. perc: Boromisza D. vezeti Tombáczra a labdát, a kapus véd. Takács R. elé kerül a labda, a kapu üres, de a szegedi a hatosról fölélő.

31. perc: megint Tombácz munkában, majd Bényi mellélő. Fault: 4:4. Takács R. balos lövését Reveland tolja ki a jobb felsőből.

30. perc: 1-1, Juhász I. Berndt harcolt a labdáért, Juhász I. elé pattan, aki a kilencesről gondolkodás nélkül kilövi a jobb alsót, 1-1.

30. perc: és megint Tombácz véd. Dürgő egy csel után a kilencesről, balról a hosszút célozza, éppen csak mellémegy. Fault: 4:3, Ondrejó kap sárgát.

29. perc: Boromisza D. sárgát kap, fault: 3:3.

28. perc: Boromisza D. kerül helyzetbe Szentes Bíró rossz keresztpassza után, de Tombácz véd. Megint Boromisza D. kétszer, majd Bényi lő. Tombácz szenzációs.

27. perc: Bilics spiccel lövi a bal alsó mellé. Marton középről öt méterről fölébelsőz. Fault 3:1. Veszprémi időkérés.

26. perc: Hegyesi megint, most talán passzolni kellett volna lövés helyett. Fault 2:1. Tóth A. mellel átveszi, emelne, de Reveland ismeri.

25. perc: Hegyesi csele remek, de ment a védő Tóth A. elől.

24. perc: beszorul a Veszprém. A félidő első veszprémi faultja. Finta lő, Tombácz oldalra üti a labdát, közben a Szeged is kap faultot: 1:1.

23. perc: mégis a vendégeknek van ziccere: Marton leválik a védőről, szemben a kapuval hét méterről mellélő. Juhász tüzel a rövidnél a hálóba, előtte Fülöp lövését ütötte ki Reveland.

22. perc: megpörgeti az elejét az UTC.

21. perc: veszprémi labdaszerzés, magas a labda a centernek. Finta befordul a hatoson belül, Tombácz állja a szöget.

Pörgös ellenfelet fogott ki az UTC, amely a meccs első perceiben még veszélyes volt kapura, utána azonban csak a vendégek hagytak ki lehetőségeket - egy figurából elért gólt kivéve.

20. perc: vendég időkérés. Tatai lövi, a labda a jobb kapufa belső éléről pattan ki. Most az UTC kér időt. Megvan a negyedik veszprémi fault is. Tombácz indít, kapura megy, Reveland kitolja. Vége a félidőnek.

19. perc: megint fault, de Boromisza D. lövését Tombácz kivédi. Majd azt mondják, kilépett, ezért megint veszprémi 10 m-es szabadrúgás.

18. perc: a hatodik szegedi fault, kisbüntető. Tatai belsőzését Tombácz megfogja. Boromisza G. emel két méterről, Tombácz lábáról mellé.

17. perc: Tatai estében mellélő éles szögből. Ugyanő megint.

16. perc: Tombácz véd ziccerben.

15. perc: 0-1, Boromisza D. Most bejött a figura: sarokrúgás után Boromisza D.-nek húzzák le a labdát, aki a bal sarokba belsőz hat méterről, 0-1.

14. perc: Juhász I. lő mellé. Tar tüzelt mellé a túloldalon.

13. perc: az ötödik hazai fault, 5:2. De hogy miért? Végre: Juhász befordul, lő, Reveland oldalra tolja a labdát.

12. perc: Dürgő lerántásért sárga lapot kapott. Fault 3:2. Már 4:2.

11. perc: labdaszerzések sorban mindkét fél részéről.

10. perc: jó kis csapat ez a Veszprém... Az UTC passzal nem tudja kihozni a labdát a térfeléről.

9. perc: Vas szemben a kapuval hat méterről mellélő. Két lövés, két szegedi blokk, három sarokrúgás. Több veszprémi is gólt lőhetne, de Tombácz vagy egy védő ment a saját hatoson belül.

8. perc: Tóth A. kilép, de Revelandba emel, válaszként Finta lő kapufát.

7. perc: Boromisza G. lő az oldalhálóba, előtte Tóth A. és Hegyesi sarkazott, szép lett volna. Fault 2:2.

6. perc: több figurát is láthattunk a Veszprémtől, de nem jöttek be. Fault 1:1. Már 1:2.

5. perc: Bullás emel a sajáttérfeléről előre, de hosszú és magas is játékosnak és kapunak egyaránt.

4. perc: az első vendégfault, előtte Berndt beadását tolta ki Reveland. Most Fülöp tüzel fölé, mellé.

3. perc: pörgős a meccs, sok az akció. Bényi lő mellé.

2. perc: Boromisza G. közelről mellébelsőz. Nagy helyzet.

1. perc: a bakonyiak kezdték a játékot. Végh lőtt oldalról, Reveland kiejti, Szentes Bíró nem rámenős. Dürgő lő a hosszú sarok mellé éles szögből, félfordulatból.

Korábban:

Brinszky Adrián: – Számomra is meglepetés, hogy ilyen jól szerepelnek, hiszen előzetesen nem is számoltunk velük mint közvetlen riválissal. Jól szerepelnek, de nekünk az idei még hátralévő négy meccsen hat, de még inkább kilenc pontot szeretnénk szerezni.