2019. 01. 22. kedd - Vince, Artúr -4°C | 0°C Még több cikk.

Egy pont hozott el Kecskemétről a Makói FC

Negyedórával a vége előtt még két góllal vezetett a Makó a Kecskemét otthonában, azonban a Maros- partiaknak be kellett érniük egy ponttal.
Kecskemét–Makó 3–3 (1–1)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 12. forduló. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Kovács Tamás – jól (Varga, Nagy).
Kecskemét: Ladányi – Bagó, Farkas, Nádudvari, Vladul, Urbán, Selyem, Zámbó (Kitl, 66.), Szabó (Takács – a szünetben), Markó (Maczelka, 81.), Zámbori. Vezetőedző: Szabó Tibor.
Makó: Weszelovszky 5 – Grecsó 5, Lászik 7, Zsoldos 6, Tamaskó 6 – Varga 5 (Szilágyi – 74.), Lipták 5, Babolek 5,5, Széll 5 (Podonyi, 66.), Gémes 6 (Hatvani, 92.). Megbízott edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Vladul (28.), Farkas (78.), Takács (83.), ill. Busa (27., 75.), Széll (58.).
Sárga lap: Vladul (35.), Bagó (38.), Takács (73.), Kitl (88.), ill. Varga (38.), Gémes (69.), Zsoldos (77.).

Jól kezdte a Kecskemét elleni idegenbeli meccset a Makó, amelynek kispadján Magyar György távollétében Kolozsvári János ült. A félidő közepén egy labdaszerzés után Busa fejezte be a kontrát, azonban gyakorlatilag a középkezdés után egyenlítettek a hazaiak.

A szünetet követően másodjára is vezetéshez jutott a Makó, egy szöglet után Széll Kristóf közelről lőtt a hazaiak kapujába. Negyedórával a vége előtt úgy tűnt, zsebben lehet a három pont a Makó számára, mert Busa másodjára is eredményes volt, megszerezte szezonbeli hetedik találatát, így 3–1-re vezetett a hagymavárosi együttes.

Azonban a múlt heti szerencsés gólt gyorsan visszaadta Fortuna, ezúttal a Makó kapott egy megpattanó lövés után gólt, amellyel lendületbe jött a KTE, és hat perccel a vége előtt egy beadás után Takács egalizált. A Makó 60 percig irányította a játékot, kezében volt a három pont, viszont ezzel az eggyel sem lehetnek szomorúak Lipták Ákosék.

Kolozsvári János: – Meccs előtt az ikszet is elfogadtam volna, de a 75. percben 3–1-re vezettünk, így átértékelődik az eredmény. Fegyelmezetlenségünk miatt itt hagytunk két pontot.