2019. 05. 22. szerda - Júlia, Rita Még több cikk.

Elfáradtak, kikaptak: a hetedik helyért játszhat a Szentes

Szerdán pazar teljesítményt nyújtva pompás győzelmet aratott a ligeti uszodában a Szentes az Újpest ellen. Pesten esélye sem volt erre, ahhoz túlságosan fáradtan, enerváltan mozogtak, dekoncentráltak voltak Turzaiék.
A meccs már az első nyolc percben eldőlt, akkora hátrányba kerültek a Csongrád megyeiek, hogy onnan már nem lehetett „visszajönni" a meccsbe. Míg a liláknak minden bejött, addig a Szentesnek semmi sem sikerült. Talán majd a 7. helyért.

Berki András: – Megérdemelten nyert az Újpest.

Jegyzőkönyv

Újpest–Pendola Szentes Elektroglob 14–5 (4–0, 3–3, 4–0, 3–2)

ING férfi vízilabda OB I, rájátszás az 5–8. helyért, harmadik mérkőzés. Budapest, Hajós-uszoda, 250 néző. Vezette: Kiszelly, Fekete B.
Újpest: PELLE – SUTI 2, SALAMON 3, Kotszidisz 1, SZABÓ B. 4, Somogyi 1, Máthé. Csere: Bóta (kapus), Borsós 1, Rékasi, Szabó N. 2, Debreczeni, Vörös, Olasz. Edző: Petrovics Mátyás.
Szentes: Horváth T. – Maklári 1, Papp G., Torday 1, Csente, Szabó T., Vígh R. 1. Csere: Józsa 1, Turzai 1, Döbrőssy, Jaksa, Zsivanovics, Araczki. Edző: Berki András.
Gól – emberelőnyből: 12/6, ill. 13/4. Ötméteresből: 1/0, ill. –.
Az egyik fél nyolcadik pontjáig tartó párharc végeredménye: 8–2 az Újpest javára.