2019. 05. 26. vasárnap - Fülöp, Evelin Még több cikk.

Elmaradt a várt szentesi győzelem a BVSC ellen

Elmaradt a várt szentesi győzelem a BVSC ellen a férfi vízilabda OB I-ben. A hazaiaknak a fővárosi rivális mellett a játékvezetőkkel is meg kellett küzdeniük.
Pendola Szentes Elektroglob–BVSC 9–9 (2–0, 2–5, 2–0, 3–4)
ING férfi vízilabda OB I, 14. forduló. Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Székely Z., Fekete.
Pendola Szentes Elektroglob: Horváth T. – MAKLÁRI 2, Papp G. 1, Torday 1, Csente 1, Vígh R. 1, Szabó T. Csere: Újházi (kapus), Józsa, TURZAI 3, Döbrőssy, Jaksa, Zsivanovics. Edző: Berki András.
BVSC: Laboncz – Pecz 2, NAGY S. 2, Kriszt 1, Tóth Z. 1, Galambos, Simon. Csere: Szabó P., Szűcs 1, Kuncz, AMBRUS 2, Zsoldos, Németh I Zs. Edző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 14/3. Ötméteresből: 2/2, ill. –.

Az alapszakasz második felvonásában az első olyan mérkőzésre készültek a szentesiek, amelyen reális esély mutatkozott a két pont megszerzésére. Jól is indult számukra a találkozó, az első negyedben Maklári és Csente találatával 2–0-ra elhúztak. Mindkét gól akcióból született, másból nem volt sansz, hiszen a bíróktól nem kaptak ítéletet. Nem úgy a vendégek, akik ezt (is) kihasználva a fordulásig egygólos előnyre tettek szert, 4–5.

A térfélcserét követően folytatta heroikus küzdelmét egyrészt a BVSC, másrészt a játékvezetők ellen a Pendola. Méghozzá eredményesen, így pedig az utolsó felvonás előtt újra Turzaiéknál volt az előny, 6–5. A másodikhoz hasonlóan a záró negyed is gólgazdag volt, amiből – nem biztos, hogy véletlenül – megint csak a Kurca-partiak jöttek ki rosszabbul. Előbb a piros lapot kapott edzőjét veszítette el a gárda, majd 9–8-as vezetésük után, harminc másodperccel a találkozó vége előtt szabaddobásból kapott góllal az egyik pontot is.

Nem elsősorban a Szentesen múlt a várt győzelem elmaradása.

Berki András: – Nem maradt más hátra: az elkövetkező három rangadónkból (OSC, Fehérvár, Szolnok) hat pontot kell szereznünk.

• 1. meccsrejáró 2008. január 29. 20:12
    „Bár nem voltam kint,de így,hogy Székely sporttársról van szó,mindent értek.”

Bardóczkyé a pénzdíj

A Swissgroup vásárhelyi, tizenkét versenyből álló férfi tenisztornájának első győztese a Hód TC… Tovább olvasom